Mixa Ceramide Protect Body Lotion, 250 ml

Kroppslotion med lipider och ceramider

66 kr

(264 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 250 ml

Bara 7 styck kvar på lager

Leverans senast onsdag, 07. oktober om du beställer senast onsdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För torr hud
  • Doftfri formula
  • Återfuktande

Ofta köpt tillsammans med Akamuti Bedtime Baby Bath Milk - badmjölk, 250 ml

Mixa Ceramide Protect Body Lotion, 250 ml 66 kr (264 kr / l)
Akamuti Bedtime Baby Bath Milk - badmjölk, 250 ml 234 kr (936 kr / l)
Totalpris: 300 kr
Beskrivning

Den parfymfria Ceramide Protect Body Lotion från Mixa erbjuder intensivvård för torr hud hos spädbarn, barn och vuxna. Med en speciell formel rik på ceramider och lipider stödjer den huden underbart. Huden blir skyddad mot fuktförlust och vårdas på djupet. Lotionen absorberas snabbt, ger långvarig fukt och säkerställer en smidig hudkänsla.

Artikelnr.: XOF-MUE-D3810300
Innehåll: 250 ml
EAN: 3600551101750
Tillverkarnr.: D3810300
Varumärke: Mixa
Produktegenskaper: Fri från parfym
Hudtyp: Torr hud
Certifikat och kvalitetsmärkningar: ECARF-kvalitetssigill
Ingredienser (INCI)

Aqua, Cetyl Alcohol, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Peg-40 Stearate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Caprylyl Glycol, Chlorhexidine Digluconate, Citric Acid, Glycerin Soja Oil, Hydroxypalmitoyl Sphinganine, 2-Oleamido-1,3-Octadecanediol, Sorbitan Tristearate, Tocopherol (Vitamin E)

Juridisk information
Tillverkare: L'ORÉAL Deutschland GmbH, Johannstraße 1, 40476, Düsseldorf, Tyskland, www.loreal.com/de-at/austria

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Mixa Ceramide Protect Body Lotion

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder