Praktiska produkter för mamma och pappa

Allt för moderna nyblivna föräldrar

Allt du behöver för att följa dig genom varje fas - från längtan efter barn till graviditet, förlossning, amning och återhämtning efter förlossningen.

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Varumärke För vem? Produktegenskaper Certifikat och kvalitetsmärkningar Höjdpunkter
Filter

För föräldrar: 1 - 30 av 149 artiklar

eufy Breast Pump S2 Pro

eufy Breast Pump S2 Pro

  • 30 % snabbare utpumpning
  • Mild värme + 300 mmHg sugkraft
  • Dubbelt tätade silikonflänsar
3 916 kr 4 607 kr

Gratis frakt fram till 09. oktober

eufy Breast Pump S1 Pro

eufy Breast Pump S1 Pro

  • Skonsam värmefunktion
  • Justerbar sugstyrka & hastighet
  • Ergonomisk design
2 418 kr 3 460 kr

Gratis frakt fram till 09. oktober

Stretch Mark Massage Oil - Massageolja för bristningar

Weleda Stretch Mark Massage Oil -​ Massageolja för bristningar, 100 ml

  • Ger intensiv fuktighet
  • Skyddar mot torrhet
  • Förebygger bristningar
164 kr 206 kr (1 640 kr / l)

Leverans till 12. oktober

HiPP Mama Still Smoothie Röda Frukter i Äpple

HiPP Mama Still Smoothie Röda Frukter i Äpple, 200 ml

  • Fruktjuicedryck
  • Med järn, jod & zink
  • Vegansk & glutenfri
17 kr 22 kr (85 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Babyflaska Natural Response Från 6 Månader

Philips Avent Babyflaska Natural Response Från 6 Månader

  • Passar från 6 månader
  • Droppsäker design
  • Med anti-kolikventil
103 kr

Leverans till 12. oktober

Dambindor Maxi Super

Dambindor Maxi Super, 12 Stycken

  • Till 97 % tillverkade av växtbaserade material
  • Individuella omslag av papper
  • Säker passform även utan vingar
29 kr 37 kr (2 kr / st.)

Leverans till 19. oktober

FutuNatura Magnesium Direkt 400 Mg

FutuNatura Magnesium Direkt 400 Mg, 30 Påsar

  • 400 mg magnesium per påse
  • Direkt på tungan (utan vatten)
  • Behaglig apelsinsmak
68 kr (1 051 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Beauty Baby Best Mommy Amningsjuice

Beauty Baby Best Mommy Amningsjuice, 750 ml

  • Från graviditeten
  • Med järn, folsyra & andra vitaminer
  • Utan tillsatt socker
22 kr (29 kr / l)

Leverans till 26. oktober

ATTITUDE baby leaves Bubble Wash

ATTITUDE baby leaves Bubble Wash, Good Night (473 ml)

  • Särskilt skonsam på huden
  • Med skyddande ingredienser
  • Allergivänliga
143 kr (302 kr / l)

Leverans till 12. oktober

bodyotics Bäckenbottentränare 6-pack

bodyotics Bäckenbottentränare 6-​pack, 6 Stycken

  • Av medicinskt silikon
  • 6 storlekar: 50 g - 130 g
  • Hypoallergen & BPA-fri
806 kr (134 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Weleda Bröstmassageolja

Weleda Bröstmassageolja, 50 ml

  • Värmer bröstet
  • Med fänkål, lavendel & mejram
  • Främjar blodcirkulationen
128 kr 161 kr (2 560 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Duchesse Maxi Pads Extra Lång Natt

Duchesse Maxi Pads Extra Lång Natt, 12 Stycken

  • Säkert skydd
  • Med skyddande vingar
  • Längd: 28,0 cm
16 kr (1 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Safe to Flush Fuktigt Toalettpapper

Safe to Flush Fuktigt Toalettpapper, 30 Stycken

  • Tillverkat av 100 % äkta papper
  • Kan spolas ner säkert
  • Biologiskt nedbrytbart i vatten
30 kr (1 kr / st.)

Leverans till 19. oktober

Lansinoh Intimdusch

Lansinoh Intimdusch

  • Mjuk vattenstråle
  • Enkel att använda
  • Smidig att ta med
133 kr

Leverans till 12. oktober

Weleda Lätta Benen Friskhetsgel

Weleda Lätta Benen Friskhetsgel, 200 ml

  • För alla hudtyper
  • För lindring efter ansträngning
  • Uppfriskande & närande
149 kr (745 kr / l)

Leverans till 12. oktober

get your wellbeing by BIOGENA Mama Multi Edition

get your wellbeing by BIOGENA Mama Multi Edition, 60 Kapslar

  • 3-in-1-koncept
  • Med aktiverad folsyra & biotillgängligt järn
  • Aktiverade mikronäringsämnen för bästa biotillgänglighet
401 kr (8 532 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Novalac Prenatal

Novalac Prenatal, 30 Kapslar

  • Viktiga näringsämnen
  • Med folsyra & järn
  • Med vitamin C & D3
287 kr (8 542 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Natural Point Magnesio Supremo DONNA

Natural Point Magnesio Supremo DONNA, 150 g

  • Speciellt för kvinnor
  • Naturligt magnesium
  • B-vitaminer & vitamin K2, D3
271 kr (1 807 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

bodyotics Bäckenbottentränare 2-pack

bodyotics Bäckenbottentränare 2-​pack

  • 2 storlekar - 65 g & 95 g
  • Av medicinskt silikon
  • Hypoallergen & BPA-fri
449 kr

Leverans till 12. oktober

Weleda BIO Nursing Tea

Weleda BIO Nursing Tea, 40 g

  • Ekologiskt odlad
  • Stödjer mjölkproduktionen
  • Balanser och harmoniserar
57 kr (1 425 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Trosskydd Ultra Thin

Trosskydd Ultra Thin, 22 Stycken

  • Läckagesäker baksida av stärkelse
  • Pålitlig vidhäftning utan att glida
  • Praktiskt individuellt förpackade
42 kr (2 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Sweet Nutribites Prenatal Multivitamins + Omega 3

Sweet Nutribites Prenatal Multivitamins + Omega 3, 90 Gummis

  • För tiden under graviditet
  • Folsyra, DHA & EPA fettsyror
  • Uppfriskande smak av hallonlemonad
230 kr (774 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Dambindor Ultra Extra Super

Dambindor Ultra Extra Super, 10 Stycken

  • Dubbel kärna av miljövänlig cellulosa
  • Säker passform tack vare vingar
  • Individuella omslag av växtstärkelse
39 kr (4 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Dambindor Ultra Extra Regular

Dambindor Ultra Extra Regular, 12 Stycken

  • Med praktiska vingar
  • Utan parfym
  • Individuella omslag av växtstärkelse
39 kr (3 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Dambindor Ultra Extra Long

Dambindor Ultra Extra Long, 8 Stycken

  • Bekväm längd för rikligare dagar
  • Till 95 % tillverkade av växtbaserade råvaror
  • BPA-fritt lim för säker passform
39 kr (5 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Duchesse Maxi Pads, Normal

Duchesse Maxi Pads, Normal, 32 Stycken

  • Skydd mot sidoläckage
  • Med skyddsfolie
  • Längd: 22,5 cm
19 kr (1 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Tamponger Super Plus

Tamponger Super Plus, 20 Stycken

  • Absorptionsförmåga: 12-15 g
  • Pålitligt skydd
  • Utan klor & parfym
57 kr (3 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Tamponger Super

Tamponger Super, 20 Stycken

  • Absorptionsförmåga: 9-12 g
  • Utan parfym & blekmedel
  • Utan konstgjorda tillsatser
54 kr (3 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

ATTITUDE baby leaves®  99% Water Wipes

ATTITUDE baby leaves® 99% Water Wipes, 72 Stycken

  • Består till 99 % av rent vatten
  • Speciellt utvecklade för känslig hud
  • Praktisk en-&-en-urdragning
65 kr (1 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Trosskydd Tanga

Trosskydd Tanga, 30 Stycken

  • Slank form för stringtrosor & tangamodeller
  • Flexibel passform tack vare den särskilda formen
  • Komposterbart material
33 kr (1 kr / st.)

Leverans till 12. oktober