ATTITUDE Rengöring för Dush & Bad, 800 ml

Perfekt för att ta bort tvålrester

59 kr

(74 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 800 ml

Bara 3 styck kvar på lager

Leverans senast onsdag, 07. oktober om du beställer senast onsdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Bionedbrytbar
  • Enkel att använda
  • Naturligt och effektiv

Ofta köpt tillsammans med ATTITUDE Tvättmedel för Barn Flytande & Parfymfri, 2 l

ATTITUDE Rengöring för Dush & Bad, 800 ml 59 kr (74 kr / l)
ATTITUDE Tvättmedel för Barn Flytande & Parfymfri, 2 l 240 kr (120 kr / l)
Totalpris: 299 kr
Beskrivning

Denna dusch & ytrengöring rengör naturligt och effektivt mot bland annat tvålrester. Formuleringen gör att du inte måste skrubba längre.

Egenskaper:

  • baserat på växter och biologiskt nedbrytbart
  • dofterna kommer från naturliga ingredienser
  • hypoallerge och vegansk
  • inte testad på djur

Användning:
Spraya dagligen på fuktiga ytorna som dusch och badkar. Speciellt utformad för att ta bort och förhindra tvålrester utan att skölja, gnugga eller torka.

Artikelnr.: XBO-AT-40380
Innehåll: 800 ml
EAN: 626232403800
Tillverkarnr.: 40380
Varumärke: ATTITUDE
Produktegenskaper: 100 % naturkosmetik, Vegansk
Certifikat och kvalitetsmärkningar: Certified Eco Logo
Användningsområde hushållsrengöring: Badrum
Ingredienser

< 5% Vegetable Nonionic Surfactants (caprylylglukosid, myristylglukosid), Aqua (Water), Sodium Gluconate, Alcohol, Saponiner, Terpineol (citrus), Decanal (citrus), Fragrance (Parfym)

Juridisk information
Tillverkare: ATTITUDE, 231 rue Saint-Honoré, 75001, Paris, Frankrike, info@attitudeliving.com

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för ATTITUDE Rengöring för Dush & Bad