Hydrophil - Kosmetika för barn

Miljövänliga produkter för munvård, schampokakor, duschgel och mycket mer

Hydrophil erbjuder hållbara och hudvänliga produkter för barnvård. Sortimentet omfattar fasta schampon och duschprodukter samt tandvårdsprodukter, alla förpackade i plastfria material.

Filtrera och sortera

Pris Ålder från För vem? Produktegenskaper Hudtyp Hårtyp Certifikat och kvalitetsmärkningar
Filter

Hydrophil: 7 artiklar

Hydrophil 2in1 Kids Shower & Shampoo

Hydrophil 2in1 Kids Shower & Shampoo, utter (200 ml)

  • För känslig hud & hårbotten
  • Kambar & len
  • pH-neutral
45 kr (225 kr / l)

Leverans till 23. oktober

Kids 2in1 Schampokaka & Dusch "The Mouse"

Hydrophil Kids 2in1 Schampokaka & Dusch "The Mouse", 60 g

  • För känslig (hårbotten) hud
  • Skonsam och vårdande
  • För barn från 3 år
67 kr (1 117 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Hydrophil Barnhandskumtvål "The Mouse"

Hydrophil Barnhandskumtvål "The Mouse", 250 ml

  • För känslig barnhud
  • Med en fräsch persikadoft
  • Gör handtvätt roligt
45 kr (180 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Hydrophil 2in1 Dusch & Schampo

Hydrophil 2in1 Dusch & Schampo, Musen (200 ml)

  • För alla hudtyper
  • Med värdefulla ingredienser
  • Förpackning med rolig design
45 kr (225 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Hydrophil Bamboo Sonic Professional borsthuvuden

Hydrophil Bamboo Sonic Professional borsthuvuden

  • 100 % från förnybara råvaror
  • Medelmjuka borst
  • Effektiv plackborttagning
68 kr

Leverans till 09. oktober

Hydrophil "Mouse" Toothpaste for Kids

Hydrophil "Mouse" Toothpaste for Kids, 75 ml

  • Från den första tanden
  • Med fluor
  • Med aprikossmak
45 kr (600 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Hydrophil Barntandborste Mjuk

Hydrophil Barntandborste Mjuk (2 Stycken)

  • Perfekt för barn från 3 år och uppåt
  • Tillverkad av hållbara råvaror
  • Med extra mjuka borst
34 kr (17 kr / st.)

Leverans till 23. oktober