Novalac - Modersmjölksersättning och tillskottsnäring

Från första levnadsmånaden till tre års ålder - rätt näring för varje barn

Novalac är ett franskt varumärke som i över 20 år har erbjudit särskilt utvecklad modersmjölksersättning och tillskottsnäring för spädbarn världen över. Produkterna kännetecknas av hög kvalitet och en sammansättning inspirerad av bröstmjölk.

Filtrera och sortera

Pris Rekommenderad ålder från (barnmat) För vem? Produktegenskaper Konsistens/administreringsform Höjdpunkter
Filter

Novalac: 13 artiklar

Modersmjölksersättning vid Komjölksproteinallergi Allernova AR

Novalac Modersmjölksersättning vid Komjölksproteinallergi Allernova AR, 400 g

  • 0 - 36 månader
  • Med massor av vitaminer
  • Laktosfritt recept
216 kr 271 kr (540 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Novalac Premium Gold 2

Novalac Premium Gold 2, 800 g

  • Från 6 månader
  • Med GOS & mjölksyrakultur
  • Praktisk burk med skedhållare
307 kr (384 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Novalac Tillskottsnäring Baserad på Komjölk 3

Novalac Tillskottsnäring Baserad på Komjölk 3, 400 g

  • Från 1-3 år
  • Utvalda ingredienser
  • Med vitaminer & mineraler
149 kr (373 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Novalac Prenatal

Novalac Prenatal, 30 Kapslar

  • Viktiga näringsämnen
  • Med folsyra & järn
  • Med vitamin C & D3
287 kr (8 542 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Novalac Premium Guld 3

Novalac Premium Guld 3, 800 g

  • Från 1 år
  • Med GOS & mjölksyrakultur
  • Kalcium & vitamin D
307 kr (384 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Novalac Tillskottsnäring Baserad På Komjölk 2

Novalac Tillskottsnäring Baserad På Komjölk 2, 800 g

  • 6–12 månader
  • Med omega-fettsyror
  • Innehåller vitaminer & mineralämnen
259 kr (324 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Modersmjölksersättning Vid Komjölksproteinallergi Aminova

Novalac Modersmjölksersättning Vid Komjölksproteinallergi Aminova, 400 g

  • 0 - 36 månader
  • Med fria aminosyror
  • Laktosfritt recept
572 kr (1 430 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Modersmjölksersättning Baserad på Komjölk IT

Novalac Modersmjölksersättning Baserad på Komjölk IT, 400 g

  • 0 - 36 månader
  • Ökat laktosinnehåll
  • Med viktiga näringsämnen
207 kr (518 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Modersmjölksersättning Baserad på Komjölk PRE

Novalac Modersmjölksersättning Baserad på Komjölk PRE, 400 g

  • 0 - 6 månader
  • Hög laktoshalt
  • Med omega-fettsyror
167 kr (418 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Modersmjölksersättning Baserad på Komjölk 1

Novalac Modersmjölksersättning Baserad på Komjölk 1, 800 g

  • 0 - 6 månader
  • Med aminosyror
  • Med omega-fettsyror
252 kr (315 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Novalac Premium Gold 1

Novalac Premium Gold 1, 800 g

  • Från födseln
  • Innehåller GOS & mjölksyrakultur
  • Med nukleotider, DHA & ARA
298 kr (373 kr / kg)

Leverans till 14. oktober

Modersmjölksersättning Vid Överkänslighet Mot Komjölksprotein Rice AR

Novalac Modersmjölksersättning Vid Överkänslighet Mot Komjölksprotein Rice AR, 400 g

  • 0-36 månader
  • Laktosfritt recept
  • Med hydrolyserat risprotein
226 kr (565 kr / kg)

Leverans till 14. oktober

Modersmjölksersättning Baserad på Komjölk AC

Novalac Modersmjölksersättning Baserad på Komjölk AC, 400 g

  • 0 - 36 månader
  • Innehåller aminosyror
  • Med mineraler & vitaminer
209 kr (523 kr / kg)

Leverans till 08. oktober