Planet Kid Extra Mild Cleansing Gel, 300 ml

Naturligt badkul

123 kr

(410 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 300 ml

Bara 5 styck kvar på lager

Leverans senast onsdag, 07. oktober om du beställer senast onsdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För alla hudtyper
  • Praktiskt att använda
  • Ger fukt

Ofta köpt tillsammans med Planet Kid Apricot and Coconut Oil, 150 ml

Planet Kid Extra Mild Cleansing Gel, 300 ml 123 kr (410 kr / l)
Planet Kid Apricot and Coconut Oil, 150 ml 130 kr (867 kr / l)
Totalpris: 253 kr
Beskrivning

Denna rengöringsgel är speciellt skräddarsydd efter känsliga barns hud. Dess naturliga formulering rengör och tar hand om händerna, ansiktet och kropp med hjälp av honung och lavendelvatten. Pumpen gör den särskilt lätt att använda för barn och förhindrar samtidigt spill. För en särskilt trevlig känsla.

Obs:

  • Användning av denna produkt rekommenderas inte utan vuxenövervakning.
  • Denna produkt är inte en leksak!
Artikelnr.: XEC-BERN-034001
Innehåll: 300 ml
EAN: 3548280340012
Tillverkarnr.: 034001
Varumärke: Planet Kid
Produktegenskaper: 100 % naturkosmetik, Fri från sulfater, Refill - påfyllningsförpackning, Vegansk
Hudtyp: För alla hudtyper, Känslig hud
Certifikat och kvalitetsmärkningar: Cosmébio
Konsistens/administreringsform: Öl
Ingredienser (INCI)

Aqua, Lavanda Angustifolia Flower Water[1], Lauryl Glucoside, Decyl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Sodium Chloride, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Sodium Cocoamphodiacetate, Mel (Honey)[1], Oleamidopropyl Betaine, Citricacid, Parfum, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate

  1. aus kontrolliert biologischem Anbau
Juridisk information
Tillverkare: Labosanté (Planet Kid), 22, rue Norvins, 75018, Paris, Frankrike, www.planet-kid.com/?lng=fr&view=6

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Planet Kid Extra Mild Cleansing Gel

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder