Allt för graviditeten

För att få ut det bästa av denna speciella tid

Allt du behöver för att följa dig genom graviditeten, från de första veckorna till de sista månaderna. Ett urval av produkter utvecklade för varje fas av denna speciella tid. Praktiska lösningar av hög kvalitet för en tryggare graviditet.

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Varumärke Produktegenskaper Certifikat och kvalitetsmärkningar Höjdpunkter
Filter

Graviditet: 1 - 30 av 66 artiklar

Stretch Mark Massage Oil - Massageolja för bristningar

Weleda Stretch Mark Massage Oil -​ Massageolja för bristningar, 100 ml

  • Ger intensiv fuktighet
  • Skyddar mot torrhet
  • Förebygger bristningar
164 kr 206 kr (1 640 kr / l)

Leverans till 09. oktober

FutuNatura Magnesium Direkt 400 Mg

FutuNatura Magnesium Direkt 400 Mg, 30 Påsar

  • 400 mg magnesium per påse
  • Direkt på tungan (utan vatten)
  • Behaglig apelsinsmak
68 kr (1 051 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Beauty Baby Best Mommy Amningsjuice

Beauty Baby Best Mommy Amningsjuice, 750 ml

  • Från graviditeten
  • Med järn, folsyra & andra vitaminer
  • Utan tillsatt socker
22 kr (29 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Weleda Bröstmassageolja

Weleda Bröstmassageolja, 50 ml

  • Värmer bröstet
  • Med fänkål, lavendel & mejram
  • Främjar blodcirkulationen
128 kr 161 kr (2 560 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Lansinoh Intimdusch

Lansinoh Intimdusch

  • Mjuk vattenstråle
  • Enkel att använda
  • Smidig att ta med
133 kr

Leverans till 09. oktober

Weleda Lätta Benen Friskhetsgel

Weleda Lätta Benen Friskhetsgel, 200 ml

  • För alla hudtyper
  • För lindring efter ansträngning
  • Uppfriskande & närande
149 kr (745 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Novalac Prenatal

Novalac Prenatal, 30 Kapslar

  • Viktiga näringsämnen
  • Med folsyra & järn
  • Med vitamin C & D3
287 kr (8 542 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Safe to Flush Fuktigt Toalettpapper

Safe to Flush Fuktigt Toalettpapper, 30 Stycken

  • Tillverkat av 100 % äkta papper
  • Kan spolas ner säkert
  • Biologiskt nedbrytbart i vatten
30 kr (1 kr / st.)

Leverans till 19. oktober

Natural Point Magnesio Supremo DONNA

Natural Point Magnesio Supremo DONNA, 150 g

  • Speciellt för kvinnor
  • Naturligt magnesium
  • B-vitaminer & vitamin K2, D3
271 kr (1 807 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Sweet Nutribites Prenatal Multivitamins + Omega 3

Sweet Nutribites Prenatal Multivitamins + Omega 3, 90 Gummis

  • För tiden under graviditet
  • Folsyra, DHA & EPA fettsyror
  • Uppfriskande smak av hallonlemonad
230 kr (774 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

get your wellbeing by BIOGENA Mama Multi Edition

get your wellbeing by BIOGENA Mama Multi Edition, 60 Kapslar

  • 3-in-1-koncept
  • Med aktiverad folsyra & biotillgängligt järn
  • Aktiverade mikronäringsämnen för bästa biotillgänglighet
401 kr (8 532 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Intimvårdsservetter

Intimvårdsservetter, 12 Stycken

  • Passar även känslig hud
  • Utan uttorkande alkoholtillsatser
  • Förpackning av BPA-fri plast
33 kr (3 kr / st.)

Leverans till 09. oktober

Weleda Venadoron®

Weleda Venadoron®, 200 ml

  • För alla hudtyper
  • Fräsch känsla & lätthet
  • Vårdar trötta ben
310 kr (1 550 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Purely Nutrition Omega-3 1000 mg

Purely Nutrition Omega-​3 1000 mg, 60 Softgels

  • Med vitamin E
  • Mjuka kapslar
  • Enkel dosering
149 kr (1 719 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Natural Point Magnesio Supremo FERRO

Natural Point Magnesio Supremo FERRO, 150 g

  • Naturligt magnesium
  • Liposomalt järn
  • Behagligt söt smak
257 kr 271 kr (1 713 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Burgerstein Omega 3 DHA

Burgerstein Omega 3 DHA, 60 Kapslar

  • 470 mg DHA per daglig portion
  • 130 mg EPA per daglig portion
  • Med vitamin E
331 kr (4 597 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Igennus Be Kind Prenatal Vitamins & Minerals

Igennus Be Kind Prenatal Vitamins & Minerals, 60 Tabletter

  • Med aktivt folat & skonsamt järn
  • Utan konstgjorda tillsatser & fyllnadsmedel
  • Lämplig för graviditet & efteråt
252 kr (3 544 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Burgerstein Omega 3 Liquid

Burgerstein Omega 3 Liquid, 150 ml

  • 730 mg EPA per daglig portion
  • 455 mg DHA per daglig portion
  • Med apelsinsmak
354 kr (2 360 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Burgerstein ZinkVital 15 mg

Burgerstein ZinkVital 15 mg, 100 Tabletter

  • Framställd utan genteknik
  • Ekologiskt zinkbisglycinat
  • Vegansk
260 kr (6 842 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

ATTITUDE Super Leaves Nourishing Lotion

ATTITUDE Super Leaves Nourishing Lotion, 473 ml

  • För stressad hud
  • Främjar elasticitet
  • Rik på antioxidanter
197 kr (416 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Weleda Body Butter för Gravida

Weleda Body Butter för Gravida, 150 ml

  • För normala hudtyper
  • Förhindrar bristningar
  • Subtil blommig doft
195 kr (1 300 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Perineum Massage Oil -  Massageolja för mellangården

Weleda Perineum Massage Oil -​ Massageolja för mellangården, 50 ml

  • Riktad att lossa perineala vävnader
  • Med vitamin E
  • Förbättrar vävnadselasticiteten
161 kr (3 220 kr / l)

Leverans till 09. oktober

ATTITUDE Super Leaves Shampoo Maternity

ATTITUDE Super Leaves Shampoo Maternity, 473 ml

  • För alla hårtyper
  • Mild rengöring
  • Allergivänlig
139 kr (294 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Burgerstein Magnesiumvital direct

Burgerstein Magnesiumvital direct, 30 Stycken

  • Stödjer under sport
  • Lätt att smälta
  • Smak av björnbär
283 kr (9 kr / st.)

Leverans till 09. oktober

Blooming Belly Stretch Oil Almond & Argan

ATTITUDE Blooming Belly Stretch Oil Almond & Argan, 150 ml

  • För stressad hud
  • Främjar elasticitet
  • Har en uppstramande och vårdande effekt
197 kr (1 313 kr / l)

Leverans till 09. oktober

get your wellbeing by BIOGENA Mama & Baby Multi Edition

get your wellbeing by BIOGENA Mama & Baby Multi Edition, 94 g (90 Kapslar)

  • Multivitaminer + omega-3 från alger
  • 100 % vegansk
  • Fri från gluten & laktos
413 kr (4 394 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

bodyotics Värme- & Kyldyna

bodyotics Värme-​ & Kyldyna

  • Mjukt sammetstyg
  • För mikrovågsugn & frys
  • Fylld med linfrön
379 kr

Leverans till 08. oktober

Blooming Belly Natural Foaming Face Cleanser

ATTITUDE Blooming Belly Natural Foaming Face Cleanser, 150 ml

  • För alla hudtyper
  • Särskilt mild och omtänksam
  • Allergivänligt
193 kr (1 287 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Blooming Belly Natural Nursing Balm Argan

ATTITUDE Blooming Belly Natural Nursing Balm Argan, 150 ml

  • Fuktgivande
  • Reparerande & lugnande effekt
  • Absorberas snabbt
197 kr (1 313 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Memì - Natural Baby Care Soft Body Cream

Memì - Natural Baby Care Soft Body Cream, 200 ml

  • För utsatt hud
  • Under & efter graviditeten
  • Intensivt återfuktande
286 kr (1 430 kr / l)

Leverans till 09. oktober