FutuNatura KIDS - Kosttillskott

Utvalda näringsämnen för ditt barn

FutuNatura KIDS fokuserar på utvecklingen av högkvalitativa kosttillskott särskilt anpassade för barn och ungdomars behov. Varumärket satsar på noggrant utvalda ingredienser i form av goda gummies och siraper.

Filtrera och sortera

Pris Produktegenskaper Certifikat och kvalitetsmärkningar
Filter

FutuNatura KIDS: 15 artiklar

FutuNatura Kids Sweet Dreams

FutuNatura Kids Sweet Dreams, 150 ml

  • Från 3 års ålder
  • Med citronmeliss & vinterlind
  • Fri från GMO
126 kr (840 kr / l)

Leverans till 09. oktober

FutuNatura Kids Relax Liquid

FutuNatura Kids Relax Liquid, 150 ml

  • Från 3 års ålder
  • Svartvinbär
  • Vitamin B6 & magnesium
126 kr (840 kr / l)

Leverans till 09. oktober

FutuNatura Kids Appetite Liquid

FutuNatura Kids Appetite Liquid, 150 ml

  • Från 3 års ålder
  • Baserad på agavesirap
  • Enkel dosering
126 kr (840 kr / l)

Leverans till 09. oktober

FutuNatura Kids Super Iron

FutuNatura Kids Super Iron, 150 ml

  • Från 3 års ålder
  • Vitamin B
  • Fri från GMO
149 kr (993 kr / l)

Leverans till 09. oktober

FutuNatura Kids Vitamin K2+D3 Drops

FutuNatura Kids Vitamin K2+D3 Drops, 15 ml

  • Från 4 års ålder
  • Droppflaska
  • Blandas i vätska
195 kr (13 000 kr / l)

Leverans till 09. oktober

FutuNatura Kids yummy gummy Vitamin D3

FutuNatura Kids yummy gummy Vitamin D3, 90 Gummis

  • Från 3 års ålder
  • Flera olika smaker
  • Glutenfri
138 kr (613 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

FutuNatura Kids yummy gummy Tummy

FutuNatura Kids yummy gummy Tummy, 30 Gummis

  • Med 2 bakteriekulturer
  • Vitamin B3, B5 & B6
  • Läcker jordgubbssmak
143 kr (1 589 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

FutuNatura Kids Omega 3 Liquids

FutuNatura Kids Omega 3 Liquids, 150 ml

  • Från 3 års ålder
  • Jordgubbssmak
  • Med vitamin A, D3 & E
126 kr (840 kr / l)

Leverans till 09. oktober

FutuNatura Kids yummy gummy Immunity

FutuNatura Kids yummy gummy Immunity, 60 Gummis

  • Med zink, jod & 9 vitaminer
  • Passar barn från 3 år
  • Mix av apelsin-, citron- & jordgubbssmak
138 kr (1 150 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

FutuNatura Kids yummi gummy Vitamin C

FutuNatura Kids yummi gummy Vitamin C, 30 Gummis

  • Från 3 års ålder
  • GMO-fri
  • Alternativ till kapslar & tabletter
149 kr (993 kr / kg)

Leverans till 03. november

FutuNatura Kids yummy gummy Bones

FutuNatura Kids yummy gummy Bones, 30 Gummis

  • Krämig yoghurtsmak
  • I rolig benform
  • D3 + K2 + kalcium
149 kr (993 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

FutuNatura Kids yummy gummy Royal Jelly

FutuNatura Kids yummy gummy Royal Jelly, 30 Gummis

  • Från 3 års ålder
  • Med gelée royale
  • Alternativ till kapslar & tabletter
149 kr (2 258 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

FutuNatura Kids yummy gummy Multi Vitamins

FutuNatura Kids yummy gummy Multi Vitamins, 120 Gummis

  • 11 vitaminer och mineraler
  • 5 läckra fruktsmaker
  • Berikad med inositol & lutein
230 kr (871 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

FutuNatura Kids Growth Liquid

FutuNatura Kids Growth Liquid, 150 ml

  • 11 vitaminer & 9 mineralämnen
  • Med agavesirap & apelsinsmak
  • Innehåller 4 naturliga växtextrakt
126 kr (840 kr / l)

Leverans till 20. oktober

FutuNatura Kids yummy gummy Omega 3

FutuNatura Kids yummy gummy Omega 3, 60 Gummis

  • Läskande hallon-läsk-smak
  • Berikad med vitamin A, D3 & E
  • Fri från genmodifierade ingredienser
149 kr (887 kr / kg)

Leverans till 20. oktober