FutuNatura 100% Mandelolja, 500 ml

Premiumolja för hudvård

207 kr

(414 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 500 ml

Bara 4 styck kvar på lager

Leverans senast onsdag, 07. oktober om du beställer senast onsdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Perfekt för ansikte, hår och kropp
  • Kan användas som massageolja
  • Passar även för känslig babyhud

Ofta köpt tillsammans med Eau Thermale JONZAC Lipid Replenishing Cleansing Oil, 500 ml

FutuNatura 100% Mandelolja, 500 ml 207 kr (414 kr / l)
Eau Thermale JONZAC Lipid Replenishing Cleansing Oil, 500 ml 197 kr (394 kr / l)
Totalpris: 404 kr
Beskrivning

FutuNatura Mandelolja är en 100 % naturlig vegetabilisk olja som framställs genom kallpressning av mandlar och passar alla hudtyper.

Lämplig för:

  • Massage
  • Borttagning av smink
  • Som ett kosmetiskt komplement
  • Allmän hudvård
  • För vård av känslig hud och babyhud

Rekommenderad användning:
För ansikte, hår och kropp. Applicera på hud eller hår och massera in försiktigt.
Även perfekt för att avlägsna smink.

Artikelnr.: XVA-NARA-FN96
Innehåll: 500 ml
EAN: 3830072111079
Tillverkarnr.: FN96
Varumärke: FutuNatura
Hudtyp: För alla hudtyper
Konsistens/administreringsform: Öl
Ingredienser (INCI)

Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil

Juridisk information
Tillverkare: Be Healthy d.o.o., Ulica Mirka Vadnova 7, 4000 , Kranj, Slovenien, info@futunatura.si

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för FutuNatura 100% Mandelolja

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder