Holle Päron, 125 g

Mild sötma från EKO-trädgården

11 kr

(88 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 125 g

I lager från 06. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans måndag, 12. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Från 5 månader
  • Fin arom & mild smak
  • Utan tillsatt socker & aromer

Ofta köpt tillsammans med Holle Fullkornsgröt med Mannagryn Ekologisk, 250 g

Holle Päron, 125 g 11 kr (88 kr / kg)
Holle Fullkornsgröt med Mannagryn Ekologisk, 250 g 35 kr (140 kr / kg)
Totalpris: 46 kr
Beskrivning

I denna burk finns endast finmixade päron som smeker gommen med sin lena konsistens. Utan artificiella aromer får barnet uppleva fruktens naturliga smak precis som den är. Fruktpurén passar utmärkt efter en matig måltid, som fruktigt inslag i gröten eller som ett uppfriskande mellanmål.

Artikelnr.: XDK-HOL-2956235
Innehåll: 125 g
EAN: 7640104956235
Varumärke: Holle
Rekommenderad ålder från (barnmat): Från 5 månader
För vem?: Spädbarn
Produktegenskaper: Fri från aromämnen, Fri från tillsatt socker, Fri från gluten, Vegansk, Vegetarisk
Certifikat och kvalitetsmärkningar: Demeter, EU-ekologiskt sigill
Förvaringsanvisning: Förvaras i kylskåp efter öppning och förbrukas inom några dagar, Förvaras svalt och torrt
Ingredienser

100 % Birne[1]

  1. aus Demeter/biologisch dynamischem Anbau
Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 222 / 53 kj / kcal
Fett 0,2 g
  varav mättade fettsyror 0 g
Kolhydrater 11,3 g
  varav socker 9,6 g
Protein 0,4 g
Salt 0,03 g
Viktig information om användning av gröt för barn
Rekommendation för konsumtion och förvaring av barnmat på burk (kall, med mjölk eller frukt)

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Holle Päron