Holle - Barnmat

Pionjären inom biodynamisk barnmat sedan 1934

Sedan 1934 erbjuder Holle biodynamisk barnmat av högsta ekologiska kvalitet. Som den första tillverkaren av Demeter-certifierad barnmat arbetar Holle med ett helhetsinriktat synsätt och tar ansvar för människor, natur och kommande generationer.

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Rekommenderad ålder från (barnmat) För vem? Produktegenskaper Certifikat och kvalitetsmärkningar Konsistens/administreringsform Höjdpunkter
Filter

Holle: 1 - 30 av 117 artiklar

Holle Fullkornsgröt Gröt Havre Ekologisk

Holle Fullkornsgröt Gröt Havre Ekologisk, 250 g

  • Från den 5:e månaden
  • Innehåller naturligt socker
  • Mjuka ekologiska fullkornsflingor
35 kr (140 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Holle Juniormüsli med Cornflakes Ekologisk

Holle Juniormüsli med Cornflakes Ekologisk, 250 g

  • Från den 10:e månaden
  • Laktosfri och vegansk
  • Ingredienser från biodynamisk odling
40 kr (160 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Babyburkar Grönsaksrisotto Demeter

Holle Ekologiska Babyburkar Grönsaksrisotto Demeter, 220 g

  • Från den 8:e månaden
  • Stimulerar tuggreflexen
  • Utan gluten, laktos & tillsatt salt
12 kr 16 kr (55 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Holle Fullkornsmüsli för Bebisar Ekologisk

Holle Fullkornsmüsli för Bebisar Ekologisk, 250 g

  • Noggrant utvalda spannmål
  • Mjuka ekologiska fullkornsflingor
  • Från den 6:e månaden
41 kr (164 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Holle Babyvatten

Holle Babyvatten, 500 ml

  • Från födseln
  • Färdig att använda, utan att koka
  • Matchat mineralinnehåll & låg natriumhalt
12 kr (24 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Holle Fullkornsgröt med Mannagryn Ekologisk

Holle Fullkornsgröt med Mannagryn Ekologisk, 250 g

  • Från den 5:e månaden
  • Enkel tillagning
  • Innehåller gluten
35 kr (140 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Fullkornsgröt av Ris (glutenfri) Ekologisk

Holle Fullkornsgröt av Ris (glutenfri) Ekologisk, 250 g

  • Från den 5:e månaden
  • Mjuka ekologiska fullkornsflingor
  • Noggrant utvalda ekologiska spannmål
41 kr (164 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Holle Ekologisk Getmjölksgröt Blåbär & Banan

Holle Ekologisk Getmjölksgröt Blåbär & Banan, 200 g

  • Från 6:e månaden
  • Utan palmolja & glutenfri
  • Mycket mild smak
45 kr (225 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Fullkornsgröt av Hirs (glutenfri) Ekologisk

Holle Fullkornsgröt av Hirs (glutenfri) Ekologisk, 250 g

  • Från den 5:e månaden
  • Mjuka flingor av ekologiskt fullkornsmjöl
  • Lätt att tillaga
41 kr (164 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Fruktpuré "Veggie Bunny" - Pouchy med Morot, Sötpotatis & Ärtor Ekologisk

Holle Fruktpuré "Veggie Bunny" -​ Pouchy med Morot, Sötpotatis & Ärtor Ekologisk, 100 g

  • Från den 6:e månaden
  • Utan tillsatt salt
  • Vegansk & glutenfri
11 kr (110 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Holle Mango Morning Crunchy Müsli, Eko

Holle Mango Morning Crunchy Müsli, Eko, 200 g

  • Från 1 år
  • Sötma endast från frukt
  • Med fullkornsflingor av havre & dinkel
42 kr (210 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Holle 1-2-3 Kringla Ekologisk

Holle 1-​2-​3 Kringla Ekologisk, 80 g

  • Från 3 år
  • Utan salt ovanpå
  • Tillverkad av spelt
20 kr (250 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig

Holle Kycklingkött Ekologiskt

Holle Kycklingkött Ekologiskt, 125 g

  • Från den 5:e månaden
  • Ursprungsland: Tyskland
  • Utan salt, kryddor & smaktillsats
19 kr (152 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Holle Nötkött Ekologiskt

Holle Nötkött Ekologiskt, 125 g

  • Från den 5:e månaden
  • Ursprungsland: Tyskland
  • Utan salt, kryddor & smaktillsats
22 kr (176 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Yoghurt-Pouches "Mango Monkey - Mango" Ekologisk

Holle Yoghurt-​Pouches "Mango Monkey -​ Mango" Ekologisk, 85 g

  • Från den 8:e månaden
  • Praktiskt mellanmål
  • Inget tillsatt socker
12 kr 15 kr (141 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Holle Fruktmix, Frystorkad Fruktmix, Eko

Holle Fruktmix, Frystorkad Fruktmix, Eko, 13 g

  • Från 3 år
  • Solmogen frukt
  • Inget tillsatt socker
22 kr (1 692 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Holle Babyte, Eko

Holle Babyte, Eko, 30 g

  • Från den 5:e månaden
  • 20 dospåsar à 1,5 g
  • Med kamomill
34 kr (1 133 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Holle Gröt Purple Panther Ekologisk

Holle Gröt Purple Panther Ekologisk, 200 g

  • Från 1 år
  • Tillverkad av havre & dinkelflingor
  • Med blåbär
34 kr (170 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Fruktpuré "Kiwi Koala" - Påse med Päron & Banan med Kiwi Ekologisk

Holle Fruktpuré "Kiwi Koala" -​ Påse med Päron & Banan med Kiwi Ekologisk, 100 g

  • Från 8 månader
  • Kan återförslutas
  • Innehåller naturligt socker
11 kr (110 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Holle Crispy Cereals Lama Loops Ekologisk

Holle Crispy Cereals Lama Loops Ekologisk, 125 g

  • Från 1 års ålder
  • Med fruktens sötma
  • Puffad spannmål
26 kr (208 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Holle Couscous Ekologisk

Holle Couscous Ekologisk, 220 g

  • Från den 8:e månaden
  • Lite tjock konsistens
  • Utan salt & smaktillsatser
19 kr (86 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Holle Ekologisk Getmjölksgröt Hallon & Banan

Holle Ekologisk Getmjölksgröt Hallon & Banan, 200 g

  • Från den 6:e månaden
  • Glutenfritt recept
  • Mycket mild smak
45 kr (225 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Holle Minis Banan-Apelsin Ekologisk

Holle Minis Banan-​Apelsin Ekologisk, 100 g

  • Från 12:e månaden
  • Behändig och praktisk storlek
  • Individuellt förpackad
40 kr (400 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Fruktpuré "Red Bee" - Pouchy med Äpple, Jordgubbe Ekologisk

Holle Fruktpuré "Red Bee" -​ Pouchy med Äpple, Jordgubbe Ekologisk, 100 g

  • Från den 8:e månaden
  • Demeter-kvalitet
  • Utsökt fruktig
11 kr (110 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Fruktpuré "Power Parrot" - Pouchy Päron med Äpple & Spenat Ekologisk

Holle Fruktpuré "Power Parrot" -​ Pouchy Päron med Äpple & Spenat Ekologisk, 100 g

  • Från 6 månader
  • Fruktig njutning
  • Utan några tillsatser
11 kr (110 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Fullkornsgröt 3-korn (glutenfri) Ekologisk

Holle Fullkornsgröt 3-​korn (glutenfri) Ekologisk, 250 g

  • Komplett kompletterande mat
  • Tidigast från 6:e månaden
  • Laktosfri och vegansk
41 kr (164 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Holle Crispy Cereals Choco Chipmunk Ekologisk

Holle Crispy Cereals Choco Chipmunk Ekologisk, 125 g

  • Från 1 års ålder
  • För hela familjen
  • Med Fairtrade kakao
26 kr (208 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Holle Palsternackspuré

Holle Palsternackspuré, 125 g

  • Från 5 månader
  • Mild smak
  • Utan tillsatt salt & socker
11 kr (88 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Holle Mjölkgröt banan Ekologisk

Holle Mjölkgröt banan Ekologisk, 250 g

  • Från den 6:e månaden
  • Lätt att förbereda
  • 100% fullkorn
42 kr (168 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Holle Junior Müsli med Frukt Ekologisk

Holle Junior Müsli med Frukt Ekologisk, 250 g

  • Från den 10:e månaden
  • Utan sötningsmedel
  • Laktosfri och vegansk
40 kr (160 kr / kg)

Leverans till 08. oktober