eco cosmetics - Naturlig kosmetika för barn och bebisar

Ekologiska lotioner, krämer och oljor för barns känsliga hud

eco cosmetics erbjuder 100 % naturliga babyvårdsprodukter med ingredienser från kontrollerad ekologisk odling, skonsamt producerade och tydligt märkta.

Filtrera och sortera

Pris Produktegenskaper Hudtyp Hårtyp Certifikat och kvalitetsmärkningar
Filter

eco cosmetics: 9 artiklar

eco cosmetics Baby & Kids Solskydd SPF 50+ Neutral

eco cosmetics Baby & Kids Solskydd SPF 50+ Neutral, 50 ml

  • Vattentät & lågallergen
  • Balanserade UVA/UVB-filter
  • Omedelbart effektiv
264 kr (5 280 kr / l)

Leverans till 09. oktober

eco cosmetics Baby Body Lotion

eco cosmetics Baby Body Lotion, 200 ml

  • Idealisk vård efter bad
  • Lindrar rodnader och irritationer
  • Mycket återfuktande
143 kr (715 kr / l)

Leverans till 09. oktober

eco cosmetics Baby ansiktskräm

eco cosmetics Baby ansiktskräm, 50 ml

  • Intensivt skydd mot alla typer av väder
  • Förser med fuktighet
  • Stödjer funktionerna av känslig hud
143 kr (2 860 kr / l)

Leverans till 09. oktober

eco cosmetics Baby & Kids solkräm SPF 45

eco cosmetics Baby & Kids solkräm SPF 45, 50 ml

  • Absorberas snabbt
  • Vattenfast
  • Alkohol- & allergenfri
172 kr (3 440 kr / l)

Leverans till 09. oktober

eco cosmetics Baby schampo/duschgel

eco cosmetics Baby schampo/duschgel, 200 ml

  • Svider inte i ögonen
  • Hårbotten & kropp blir skonsamt vårdade
  • Förser med fuktighet
120 kr (600 kr / l)

För närvarande inte tillgänglig

eco cosmetics Baby kroppsolja

eco cosmetics Baby kroppsolja, 100 ml

  • Lugnar huden
  • Förser med fuktighet
  • Idealisk vård efter bad
118 kr (1 180 kr / l)

För närvarande inte tillgänglig

eco cosmetics Babykräm

eco cosmetics Babykräm, 50 ml

  • Bevarar huden från att torka ut
  • Förser med tillräcklig fukt
  • Stödjer hudens naturliga balans
143 kr (2 860 kr / l)

För närvarande inte tillgänglig

eco cosmetics Baby skumbad

eco cosmetics Baby skumbad, 200 ml

  • Lugnar känslig hud
  • Förser med fuktighet
  • Bevarar huden från att torka ut
120 kr (600 kr / l)

För närvarande inte tillgänglig

eco cosmetics Solskyddsmedel för Baby & Barn SPF 50+

eco cosmetics Solskyddsmedel för Baby & Barn SPF 50+, 50 ml

  • För ansikte & kropp
  • Vattenfast & allergenfri
  • Fri från alkohol & aluminiumsalter
230 kr (4 600 kr / l)

För närvarande inte tillgänglig