Bebivita - Mat för bebisar och barn

Över 30 års erfarenhet och utvalda ingredienser för ditt barn

Bebivita erbjuder ditt barn goda måltider tillagade med naturliga ingredienser som noggrant valts ut för små finsmakare. Lita på över 30 års erfarenhet och välj det bästa för ditt barn!

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Rekommenderad ålder från (barnmat) För vem? Produktegenskaper Certifikat och kvalitetsmärkningar
Filter

Bebivita: 26 artiklar

Kvällsgröt utan Tillsatt Socker Kex-Banan

Bebivita Kvällsgröt utan Tillsatt Socker Kex-​Banan, 500 g

  • Från den 5:e månaden
  • Med mineraler & vitaminer
  • Med kex från Tyskland
71 kr (142 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Bebivita Mjölkpudding utan Tillsatt Socker Kex

Bebivita Mjölkpudding utan Tillsatt Socker Kex, 500 g

  • Från 6:e månaden
  • Med kex från Tyskland
  • Med värdefulla vitaminer
71 kr (142 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologisk Gröt av Mannagryn på Burk för Bebisar

Bebivita Ekologisk Gröt av Mannagryn på Burk för Bebisar, 190 g

  • Från den 5:e månaden
  • Delikat vetegryn
  • Finpurerad
17 kr (89 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Babyburkar Kvällsgröt Biscuit Banan Ekologisk

Bebivita Babyburkar Kvällsgröt Biscuit Banan Ekologisk, 190 g

  • Från den 6:e månaden
  • Smakar också bra kallt
  • Söt banansmak
16 kr (84 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Barnmatsburkar Kvällsgröt Banan Kakao

Bebivita Ekologiska Barnmatsburkar Kvällsgröt Banan Kakao, Banan-​Kakao (190 g)

  • Från den 6:e månaden
  • Fint puréad
  • Som varm och kall måltid
17 kr (89 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Bebivita Mjölkpudding utan Tillsatt Socker Kakao

Bebivita Mjölkpudding utan Tillsatt Socker Kakao, 500 g

  • Från 8:e månaden
  • Med mineraler & vitaminer
  • Mild smak
71 kr (142 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Babyburkar med Kvällsgrötgrynsgröt i Bananäpple

Bebivita Babyburkar med Kvällsgrötgrynsgröt i Bananäpple, 190 g

  • Från den 5:e månaden
  • Mört vetegryn
  • Finpurerad
18 kr (95 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Kompletterande Kvällsmat Risgrynsgröt med Äpple

Bebivita Kompletterande Kvällsmat Risgrynsgröt med Äpple, 500 g

  • Från den 5:e månaden
  • Utan gluten och socker
  • Innehåller värdefulla vitaminer och mineraler
71 kr (142 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Barnmatsburkar Frukostmüsli Hallon i Äpple

Bebivita Ekologiska Barnmatsburkar Frukostmüsli Hallon i Äpple, 160 g

  • Från den 10:e månaden
  • Med yoghurt från Österrike
  • Med kalcium
17 kr (106 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Fruktburkar för Bebisar Persika med Passionsfrukt i Äpple

Bebivita Ekologiska Fruktburkar för Bebisar Persika med Passionsfrukt i Äpple, 250 g

  • Från den 6:e månaden
  • Fruktig-söt smak
  • Inget tillsatt socker
17 kr (68 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Modersmjölksersättning Baserad på Komjölk Pre

Bebivita Modersmjölksersättning Baserad på Komjölk Pre, 500 g

  • Från födseln
  • Med laktos & DHA
  • Även för tillskottsnäring
101 kr (202 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Bebivita Fruktbarer

Bebivita Fruktbarer, Äpple-​banan (25 g)

  • Från den 12:e månaden
  • Med järn
  • Utan palmolja
8 kr (320 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Bebivita Riskaka Hallon Yoghurt

Bebivita Riskaka Hallon Yoghurt, 30 g

  • Från den 8:e månaden
  • Fri från gluten
  • Med vitamin B1
14 kr (467 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Bebivita Ekologiska Babyburkar i Äpple-Banan

Bebivita Ekologiska Babyburkar i Äpple-​Banan, 250 g

  • Från den 5:e månaden
  • Med ekologiska äpplen
  • Med C-vitamin
16 kr (64 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Bebivita Tillskottsnäring På Komjölksbas 3

Bebivita Tillskottsnäring På Komjölksbas 3, 500 g

  • Från 10 Månader
  • Ingen bröstmjölksersättning
  • Kompletterar fast föda
100 kr (200 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Bebivita Barnmjölk 1+ På Komjölksbas

Bebivita Barnmjölk 1+ På Komjölksbas, 500 g

  • För barn från 1 år
  • Från koppen för emellan
  • Som en del av en måltid
97 kr (194 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Bebivita Barnmat mjölkgröt Semolina

Bebivita Barnmat mjölkgröt Semolina, 500 g

  • Från den 6:e månaden
  • Utan tillsatt socker
  • För ca 10 måltider
71 kr (142 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Bebivita Kindermjölk Baserad På Komjölk 2+

Bebivita Kindermjölk Baserad På Komjölk 2+, 500 g

  • För barn från 2 år & uppåt
  • Från koppen för emellan
  • Eller som en del av en måltid
97 kr (194 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Bebivita Tillskottsnäring På Komjölksbas 2

Bebivita Tillskottsnäring På Komjölksbas 2, 500 g

  • Efter den 6:e månaden
  • Ersätter inte bröstmjölk
  • Tillfredsställer på ett åldersanpassat sätt
97 kr (194 kr / kg)

Leverans till 19. oktober

Ekologiska Barnmatsburkar Äpple-Jordgubbe-Hallon

Bebivita Ekologiska Barnmatsburkar Äpple-​Jordgubbe-​Hallon, 250 g

  • Från den 5:e månaden
  • Utan tillsatt socker
  • Läckert fruktig
17 kr (68 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Bebivita Ekologiska Barnmatsburkar Mango i Äpple

Bebivita Ekologiska Barnmatsburkar Mango i Äpple, 250 g

  • Från den 6:e månaden
  • Utan tillsatt socker
  • Färsk och fruktig
17 kr (68 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Bebivita Ekologiska Babyburkar Müsli i Frukt

Bebivita Ekologiska Babyburkar Müsli i Frukt, 250 g

  • Från och med den 6:e månaden
  • Med fullkornsspannmål
  • Mild smak
17 kr (68 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Babyburkar Fullkorn i Äpple-Banan

Bebivita Ekologiska Babyburkar Fullkorn i Äpple-​Banan, 250 g

  • Från den 6:e månaden
  • Med C-vitamin
  • Mild fruktsmak
17 kr (68 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska babyburkar frukt & spannmål äppelmango med fullkorn

Bebivita Ekologiska babyburkar frukt & spannmål äppelmango med fullkorn, 250 g

  • Från den 6:e månaden
  • Mild arom
  • Inget tillsatt socker
17 kr (68 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Babyburkar Frukt Päron i Äpple

Bebivita Ekologiska Babyburkar Frukt Päron i Äpple, 250 g

  • Från den 5:e månaden
  • Förberedd försiktigt
  • Inget tillsatt socker
17 kr (68 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Hydrolyserad Modersmjölksersättning Baserad på Komjölk Pre HA

Bebivita Hydrolyserad Modersmjölksersättning Baserad på Komjölk Pre HA, 500 g

  • Från födseln
  • Starkt delat protein
  • Laktos som kolhydrat
138 kr (276 kr / kg)

Leverans till 08. oktober