Happy Earth Baby & Kids Face & Body Oil, 150 ml

Skonsam, väldoftande oljeblandning för vård och kärleksfull massage

115 kr

(767 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 150 ml

Bara 6 styck kvar på lager

Leverans senast torsdag, 08. oktober om du beställer senast onsdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För känslig & torr hud
  • Behaglig, allergenfri doft
  • Passar nyfödda

Ofta köpt tillsammans med Memì - Natural Baby Care First Touch Oil, 200 ml

Happy Earth Baby & Kids Face & Body Oil, 150 ml 115 kr (767 kr / l)
Memì - Natural Baby Care First Touch Oil, 200 ml 194 kr (970 kr / l)
Totalpris: 309 kr
Beskrivning

Babyoljan är utvecklad för torr och känslig hud och innehåller näringsrika växtoljor som återfuktar och vårdar. Den passar både ansikte och kropp och är perfekt för kärleksfulla massage­stunder – kan användas redan från födseln. Oljan har en behaglig, allergenfri doft och är biologiskt nedbrytbar.

Artikelnr.: XBO-SCT-80507
Innehåll: 150 ml
EAN: 8719324667739
Tillverkarnr.: 80507
Varumärke: Happy Earth
Produktegenskaper: 100 % naturkosmetik, Hypoallergen, Fri från mikroplast, Vegansk
Hudtyp: Känslig hud, Torr hud
Certifikat och kvalitetsmärkningar: NaTrue, Vegan Society
Konsistens/administreringsform: Öl
Förvaringsanvisning: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Ingredienser (INCI)

Helianthus Annuus (Sunflower) Hybrid Oil[1], Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil[1], Parfum, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil[1], Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil[1], Tocopherol (Vitamin E), Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil[1], Bisabolol

  1. Natürliches Öl
Juridisk information
Tillverkare: Happy Earth Care, Postbus 457, 1200 AL, Hilversum, Nederländerna, hello@happyearthcare.com

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Happy Earth Baby & Kids Face & Body Oil

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder