HiPP - Kroppsvårdsprodukter

Rengöringsmousser, våtservetter, lotioner och krämer

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Varumärke Produktegenskaper Certifikat och kvalitetsmärkningar
Filter

Kroppsvård & hygien: 18 artiklar

HiPP Babymjukt Fuktigt Toalettpapper

HiPP Babymjukt Fuktigt Toalettpapper, 50 Stycken

  • För känslig hud
  • Skonsam & ultra-sensitiv
  • Doftfri & pH-neutral hud
22 kr (0 kr / st.)

Leverans till 09. oktober

HiPP Soft & Pur Feuchttücher

HiPP Soft & Pur Feuchttücher, 144 Stycken

  • För torr & känslig hud
  • Parfymfri
  • Extra skonsam
67 kr (0 kr / st.)

Leverans till 08. oktober

HiPP Baby Soft Family Bubble Bath - Sensitive

HiPP Baby Soft Family Bubble Bath -​ Sensitive, 1.000 ml

  • För känslig hud
  • Lämplig för nyfödda
  • Med ekologiskt mandelextrakt
70 kr (70 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Baby Soft Ultra-Sensitive Wipes, 5st Extrapaket

HiPP Baby Soft Ultra-​Sensitive Wipes, 5st Extrapaket, 240 Stycken

  • Utan parfym
  • Utan eteriska oljor
  • Från 1:a levnadsdagen
74 kr (0 kr / st.)

Leverans till 08. oktober

HiPP Baby Soft Diaper Cream - Sensitive

HiPP Baby Soft Diaper Cream -​ Sensitive, 75 ml

  • För känslig babyhud
  • Med zink och panthenol
  • Utan parfym
50 kr (667 kr / l)

Leverans till 09. oktober

HiPP Baby Soft Intensive-Care Balm

HiPP Baby Soft Intensive-​Care Balm, 300 ml

  • För torr & känslig hud
  • Med ekologisk mandelolja & panthenol
  • Fri från mikroplast & parabener
57 kr (190 kr / l)

Leverans till 09. oktober

HiPP Baby Soft Nourishing Cream Sensitive

HiPP Baby Soft Nourishing Cream Sensitive, 75 ml

  • För känslig hud
  • Även perfekt för nyfödda
  • För kropp & ansikte
33 kr (440 kr / l)

Leverans till 09. oktober

HiPP Baby Soft Sun Sunscreen SPF 50+

HiPP Baby Soft Sun Sunscreen SPF 50+, 150 ml

  • För känslig hud
  • Vattentålig formula
  • Skyddar mot UVA- & UVB-strålar
195 kr (1 300 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Baby Soft Shampoo + Conditioner Sensitive

HiPP Baby Soft Shampoo + Conditioner Sensitive, 200 ml

  • För känslig hud
  • Mild formula utan tårar
  • Fri från parabener och mikroplaster
45 kr (225 kr / l)

Leverans till 09. oktober

HiPP Baby Soft Cleansing Foam Sensitive

HiPP Baby Soft Cleansing Foam Sensitive, 250 ml

  • För känslig hud
  • Perfekt för händer och ansikte
  • Tvålfri formel
33 kr (132 kr / l)

Leverans till 19. oktober

Baby Soft Sensitive Wash Gel for Skin and Hair

HiPP Baby Soft Sensitive Wash Gel for Skin and Hair, 400 ml

  • För känslig babyhud
  • Mild & tvålfri rengöring
  • Innehåller inga parabener
52 kr (130 kr / l)

Leverans till 09. oktober

HiPP Baby Soft Baby Shampoo Sensitive

HiPP Baby Soft Baby Shampoo Sensitive, 200 ml

  • För barnets ömtåliga hår
  • Med ekologiskt mandelextrakt
  • Mild formel
33 kr (165 kr / l)

Leverans till 19. oktober

HiPP Babymjukt Ansikte &a Handtvättservetter

HiPP Babymjukt Ansikte &a Handtvättservetter, 20 Stycken

  • För känslig hud
  • Perfekt för på språng
  • Doftfri & pH-neutral hud
14 kr (1 kr / st.)

Leverans till 19. oktober

HiPP Baby Soft Organic Lip Balm - Sensitive

HiPP Baby Soft Organic Lip Balm -​ Sensitive, 4,80 g

  • För känslig hud
  • Ålder: 1 år +
  • Med ekologiska oljor
37 kr (7 708 kr / kg)

Leverans till 26. oktober

HiPP Baby Soft Care Oil Sensitive

HiPP Baby Soft Care Oil Sensitive, 200 ml

  • För känslig och torr hud
  • Mångsidig användning
  • Fri från mineraloljor
45 kr (225 kr / l)

Leverans till 09. oktober

HiPP Baby Soft Sleep Well Baby Bath Sensitive

HiPP Baby Soft Sleep Well Baby Bath Sensitive, 350 ml

  • För känslig hud
  • Lämplig för nyfödda
  • Utan mineraloljor
57 kr (163 kr / l)

Leverans till 19. oktober

Baby Soft 2-in-1 Shampoo + Body Wash Sensitive

HiPP Baby Soft 2-​in-​1 Shampoo + Body Wash Sensitive, 200 ml

  • För barnets ömtåliga hår
  • För känslig hud
  • Utan parabener
39 kr (195 kr / l)

Leverans till 19. oktober

HiPP Baby Soft Milk Lotion Sensitive

HiPP Baby Soft Milk Lotion Sensitive, 50 ml

  • För känslig babyhud
  • Från 1:a levnadsdagen
  • Utan mineraloljor
17 kr (340 kr / l)

Leverans till 19. oktober