HiPP - Mat för bebisar, barnprodukter och kosmetika

Bara det bästa för ditt barn

HiPP erbjuder ett stort sortiment för spädbarn och småbarn - från modersmjölksersättning och barnmat till babyvårdsprodukter - med stort fokus på kvalitet och noggrann tillverkning.

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Rekommenderad ålder från (barnmat) För vem? Produktegenskaper Certifikat och kvalitetsmärkningar Höjdpunkter
Filter

HiPP: 1 - 30 av 92 artiklar

HiPP Babymjukt Fuktigt Toalettpapper

HiPP Babymjukt Fuktigt Toalettpapper, 50 Stycken

  • För känslig hud
  • Skonsam & ultra-sensitiv
  • Doftfri & pH-neutral hud
22 kr (0 kr / st.)

Leverans till 08. oktober

HiPP Mama Still Smoothie Röda Frukter i Äpple

HiPP Mama Still Smoothie Röda Frukter i Äpple, 200 ml

  • Fruktjuicedryck
  • Med järn, jod & zink
  • Vegansk & glutenfri
17 kr 22 kr (85 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Barnmatsburkar God Natt Mannagrynsgröt

HiPP Ekologiska Barnmatsburkar God Natt Mannagrynsgröt, 190 g

  • Från den 5:e månaden
  • Innehåller gluten, utan tillsatt socker
  • Med flingor av fullkornsspannmål
22 kr (116 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

HiPP Risgröt för småbarn, Eko

HiPP Risgröt för småbarn, Eko, 200 g

  • Från 5 månader
  • Glutenfri
  • Även för mjölkgröt
35 kr (175 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Modersmjölksersättning på komjölksbas COMFORT – Specialnäring

HiPP Modersmjölksersättning på komjölksbas COMFORT – Specialnäring, 600 g

  • Från födseln
  • Minskad laktoshalt
  • Låg allergenhalt & rik på näringsämnen
197 kr (328 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Barnmatsburkar God Morgon Jordgubbe i Äpple-Yoghurt-Müsli

HiPP Ekologiska Barnmatsburkar God Morgon Jordgubbe i Äpple-​Yoghurt-​Müsli, 160 g

  • Från den 10:e månaden
  • Frukost eller mellanmål
  • Utan socker & fruktjuicekoncentrat
19 kr (119 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologisk Modersmjölksersättning Baserad På Komjölk Combiotik® PRE

HiPP Ekologisk Modersmjölksersättning Baserad På Komjölk Combiotik® PRE, 600 g

  • Starta mjölk
  • Med mjölksyrakulturer
  • Innehåller laktos & DHA
190 kr (317 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

HiPP Frukostgröt med Banan & Blåbär, Eko

HiPP Frukostgröt med Banan & Blåbär, Eko, 160 g

  • Från 10 månader
  • Inga artificiella smakämnen eller konserveringsmedel
  • Smakar gott varm eller kall
19 kr (119 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

HiPP Riskakor, Eko

HiPP Riskakor, Eko, Blåbär (30 g)

  • Från 8 månader
  • Fruktig smak
  • Inget tillsatt socker
16 kr (533 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Barnmatsburkar Fruktpuré Williams-Christ Päron

HiPP Ekologiska Barnmatsburkar Fruktpuré Williams-​Christ Päron, 125 g

  • Från den 5:e månaden
  • 100% ekologisk fruktpuré
  • Utan tillsatt socker
13 kr (104 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

HiPP Soft & Pur Feuchttücher

HiPP Soft & Pur Feuchttücher, 144 Stycken

  • För torr & känslig hud
  • Parfymfri
  • Extra skonsam
67 kr (0 kr / st.)

Leverans till 07. oktober

Hypoallergen Startnäring Baserad På Komjölk HA Combiotik® HA 1

HiPP Hypoallergen Startnäring Baserad På Komjölk HA Combiotik® HA 1, 600 g

  • Från födseln
  • Skonsamt delat protein
  • Naturliga mjölksyrakulturer
193 kr (322 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

HiPP Müsli - Baby Bircher, Eko

HiPP Müsli -​ Baby Bircher, Eko, 250 g

  • Från 6:e månaden
  • Med äpplen, bananer & fullkorn
  • Utan tillsatt socker
44 kr (176 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Barnmatsburkar Rena Ekologiska Morötter

HiPP Ekologiska Barnmatsburkar Rena Ekologiska Morötter, 125 g

  • Från den 5:e månaden
  • Mild & söt
  • Utan tillsatt salt & socker
13 kr (104 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

HiPP Barnmatsburk - Nötkött - Eko

HiPP Barnmatsburk -​ Nötkött -​ Eko, 125 g

  • Från 5 månader
  • Innehåller inget tillsatt salt
  • Inga tillsatta smakämnen
29 kr (232 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

HiPP Baby Soft Family Bubble Bath - Sensitive

HiPP Baby Soft Family Bubble Bath -​ Sensitive, 1.000 ml

  • För känslig hud
  • Lämplig för nyfödda
  • Med ekologiskt mandelextrakt
70 kr (70 kr / l)

Leverans till 07. oktober

Baby Soft Ultra-Sensitive Wipes, 5st Extrapaket

HiPP Baby Soft Ultra-​Sensitive Wipes, 5st Extrapaket, 240 Stycken

  • Utan parfym
  • Utan eteriska oljor
  • Från 1:a levnadsdagen
74 kr (0 kr / st.)

Leverans till 07. oktober

HiPP Havregrynspuré "God Natt" Ekologisk

HiPP Havregrynspuré "God Natt" Ekologisk, 190 g

  • Från 5 månader
  • Mjölkberedning
  • Inget tillsatt socker
22 kr (116 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Barnmatsburkar med Godnattgröt 7-korn

HiPP Ekologiska Barnmatsburkar med Godnattgröt 7-​korn, 190 g

  • Från den 6:e månaden
  • Med ekologiska fullkornsflingor
  • Smakar varmt och kallt
22 kr (116 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

HiPP 5-Kornsgröt Guten Tag, Eko

HiPP 5-​Kornsgröt Guten Tag, Eko, 200 g

  • Från 5 månaders ålder
  • Olika grötvarianter
  • Utan tillsatt socker & mjölk
34 kr (170 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologisk följdmjölk på komjölksbas Combiotik® 2

HiPP Ekologisk följdmjölk på komjölksbas Combiotik® 2, 600 g

  • Från 7 månaders ålder
  • Lämplig för alla tider på dygnet
  • Med omega-3 & omega-6 fettsyror
193 kr (322 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

HiPP Ekologisk kycklingberedning

HiPP Ekologisk kycklingberedning, 125 g

  • Från 5 månader
  • Mångsidiga kombinationer
  • Inget tillsatt salt
29 kr (232 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Barnmatsburkar Plommon med Päron

HiPP Ekologiska Barnmatsburkar Plommon med Päron, 160 g

  • Från den 5:e månaden
  • Veganskt recept
  • Naturligt glutenfri
22 kr (138 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Barnmatsburkar God Morgon Blåbär i Äpple-Yoghurt-Müsli

HiPP Ekologiska Barnmatsburkar God Morgon Blåbär i Äpple-​Yoghurt-​Müsli, 160 g

  • Från den 10:e månaden
  • Utan tillsatt socker
  • Utan tillsatta färg- och smakämnen
19 kr (119 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Barnmatsburkar med Fruktpuré Ekologiskt Äpple

HiPP Ekologiska Barnmatsburkar med Fruktpuré Ekologiskt Äpple, 125 g

  • Från och med den 5:e månaden
  • Fri från konserveringsmedel
  • Glutenfri & utan tillsatt socker
13 kr (104 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Müslibars Havre-Knasiga Äpple-Persika

HiPP Ekologiska Müslibars Havre-​Knasiga Äpple-​Persika, 20 g

  • För barn från 1 år och uppåt
  • Utan smaktillsatser
  • Fruktigt mellanmål
10 kr (500 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

HiPP Flingor "God Natt", 3 Korn, Eko

HiPP Flingor "God Natt", 3 Korn, Eko, 190 g

  • Från den 8:e månaden
  • Inget tillsatt socker
  • Väl mättande
22 kr (116 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Modersmjölksersättning Baserad På Komjölk HA Combiotik® - PRE HA

HiPP Modersmjölksersättning Baserad På Komjölk HA Combiotik® -​ PRE HA, 600 g

  • Från födseln
  • Kan ätas ensamt eller som kompletterande mat
  • Med naturliga mjölksyrakulturer
205 kr (342 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Tillskottsnäring Baserad På Komjölk - Barnmjölk Combiotik® 1+

HiPP Tillskottsnäring Baserad På Komjölk -​ Barnmjölk Combiotik® 1+, 600 g

  • Från 1 års ålder
  • Naturliga mjölksyrakulturer
  • Med D-vitamin & kalcium
158 kr (263 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Barnmatsburkar God Morgen Frukt-Yoghurt-Müsli

HiPP Ekologiska Barnmatsburkar God Morgen Frukt-​Yoghurt-​Müsli, 160 g

  • Från den 10:e månaden
  • Utan färgämnen
  • Med vitamin B1
19 kr (119 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

HiPP: beprövad kvalitet.

  • Alla produkter från HiPP tillverkas med största omsorg och med noggrant kontrollerade ingredienser. Strikta kvalitetskontroller genomförs från råvaror till färdig produkt.
  • Utöver EU:s ekologiska märkning bär HiPPs ekologiska produkter även företagets egen ekologiska märkning. Detta visar att företaget följer ännu strängare riktlinjer och gränsvärden än de som fastställts av EU för sina produkter, till exempel särskilt noggranna kontroller av föroreningar, särskilda krav för djurhållning anpassad efter djurens behov, många inspektioner, forskning kring bevarande av biologisk mångfald och mycket mer.
  • Produkter märkta med kvalitetsstämpeln "Zahnmännchen" (på tyska "tandfen") har testats vetenskapligt av den oberoende organisationen "Aktion Zahnfreundlich eV", och deras skonsamhet mot tänderna har bekräftats.