La Saponaria - Italiensk naturkosmetika

De bästa naturliga ingredienserna, perfekta för hela familjen

La Saponaria utvecklar och tillverkar handgjord naturkosmetik i Italien med fokus på hållbarhet, etiskt ansvar och miljövänliga förpackningar. Här hittar du ett urval av vårdprodukter för både barn och vuxna, anpassade för hela familjen.

Filtrera och sortera

Pris Produktegenskaper Hudtyp Hårtyp Certifikat och kvalitetsmärkningar Höjdpunkter
Filter

La Saponaria: 22 artiklar

La Saponaria Tvål Ringblomma & Havre

La Saponaria Tvål Ringblomma & Havre, 100 g

  • För alla hudtyper
  • Närande egenskaper
  • Med petitgrainolja
35 kr 44 kr (350 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

La Saponaria Kokosolja

La Saponaria Kokosolja, 1 l

  • Näringsgivande
  • För hud och hår
  • Från kallpressning
184 kr (184 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Family 2-in-1 Schampo & Duschgel Ekologisk Apelsin & C-vitamin

La Saponaria Family 2-​in-​1 Schampo & Duschgel Ekologisk Apelsin & C-​vitamin, 500 ml

  • För alla hud- & hårtyper
  • Närande & skyddande
  • Särskilt skonsam mot huden
125 kr (250 kr / l)

Leverans till 09. oktober

La Saponaria Ekologiskt bad för hår & kropp

La Saponaria Ekologiskt bad för hår & kropp, 190 ml

  • Svider inte i ögonen
  • Som badtillsats eller tvättgel
  • Med ringblomma & kamomill
103 kr (542 kr / l)

Leverans till 09. oktober

La Saponaria Ekologisk Blöjkräm

La Saponaria Ekologisk Blöjkräm, 50 ml

  • Näringsgivande & vårdande
  • Bildar en fuktbarriär
  • Med ringblomma &kamomill
87 kr 92 kr (1 740 kr / l)

Leverans till 09. oktober

La Saponaria osolebio Solkräm SPF 50+

La Saponaria osolebio Solkräm SPF 50+, 50 ml

  • Även för barn & känslig hud
  • För ansikte & kropp
  • UVA & UVB skydd
137 kr (2 740 kr / l)

Leverans till 09. oktober

La Saponaria DIY "Tvål"

La Saponaria DIY "Tvål", 500 ml

  • För alla hudtyper
  • Koncentrerad formel
  • Tillräckligt för 750 ml tvättgel
114 kr (228 kr / l)

Leverans till 09. oktober

La Saponaria Sötmandelolja

La Saponaria Sötmandelolja, 100 ml

  • För stressad, torr & mogen hud
  • Mjukgörande & närande
  • Idealisk för bebisar
115 kr (1 150 kr / l)

Leverans till 09. oktober

La Saponaria Schampo med olivolja

La Saponaria Schampo med olivolja, 200 ml

  • Rengör mycket skonsamt
  • Milt vårdande
  • Utan irriterande ämnen
92 kr (460 kr / l)

Leverans till 09. oktober

La Saponaria Barntandborste

La Saponaria Barntandborste, Apelsin

  • Mjuka borste
  • Praktiskt handtag
  • Tillverkad av hållbara råvaror
40 kr

Leverans till 09. oktober

La Saponaria Olivoljetvål

La Saponaria Olivoljetvål, 100 g

  • Oparfymerad & inga färgämnen
  • Gör huden mjuk
  • Med lugnande egenskaper
44 kr (440 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

La Saponaria Duschlotion Ekologisk Havre & Prebiotika

La Saponaria Duschlotion Ekologisk Havre & Prebiotika, 200 ml

  • För torr & känslig hud
  • Återfuktar huden
  • Särskilt skonsam
102 kr (510 kr / l)

Leverans till 09. oktober

La Saponaria Mattande & Utjämnande Ansiktskräm

La Saponaria Mattande & Utjämnande Ansiktskräm, 50 ml

  • För fet & kombinerad hud
  • Kan användas som en primer
  • Med rispulver & hyaluronsyra
190 kr (3 800 kr / l)

Leverans till 09. oktober

La Saponaria Biocao läppbalsam med aprikos

La Saponaria Biocao läppbalsam med aprikos, 5,70 ml

  • Intensiv näring
  • Mjuk konsistens
  • Söt och fruktig smak
51 kr (8 947 kr / l)

Leverans till 09. oktober

La Saponaria Ekologisk kräm för ansikte & kropp

La Saponaria Ekologisk kräm för ansikte & kropp, 150 ml

  • Skyddande effekt
  • Gör huden mjuk
  • Med lugnande egenskaper
148 kr (987 kr / l)

Leverans till 09. oktober

La Saponaria Skyddande tandkräm ingefära och citron

La Saponaria Skyddande tandkräm ingefära och citron, 75 ml

  • För hela familjen
  • Utan fluor
  • Kompatibel med homeopati
56 kr (747 kr / l)

Leverans till 09. oktober

La Saponaria Ekologisk rengöringskräm för blöjområdet

La Saponaria Ekologisk rengöringskräm för blöjområdet, 190 ml

  • Förser med fuktighet
  • Skyddande och lugnande
  • Vårdar huden
103 kr (542 kr / l)

Leverans till 09. oktober

La Saponaria Risstärkelse

La Saponaria Risstärkelse, 30 g

  • För känslig babyhud
  • Även perfekt som badtillsats
  • Doftfri
43 kr (1 433 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

La Saponaria Ekologiska fuktighetsservetter

La Saponaria Ekologiska fuktighetsservetter, 20 Stycken

  • Har en lugnande och skyddande effekt
  • Biologiskt nedbrytbar
  • pH-neutral och dermatologiskt testad
29 kr (1 kr / st.)

För närvarande inte tillgänglig

La Saponaria Rengörande Ansiktskräm

La Saponaria Rengörande Ansiktskräm, 50 ml

  • För oren, fet & kombinerad hud
  • Förhindrar orenheter
  • Med azelain & shikimisyra
218 kr (4 360 kr / l)

Leverans till 09. oktober

La Saponaria osolebio Solkräm SPF 50

La Saponaria osolebio Solkräm SPF 50, 40 ml

  • Även för barn & känslig hud
  • Rent mineralfilter
  • Vattenfast
114 kr (2 850 kr / l)

För närvarande inte tillgänglig

La Saponaria Barntändkräm Jordgubbar

La Saponaria Barntändkräm Jordgubbar, 75 ml

  • För barn från 0-6 år
  • Uppfriskande effekt
  • Utan fluor
64 kr (853 kr / l)

För närvarande inte tillgänglig