Penaten Baby Body Lotion, 400 ml

För en mjuk och delikat känsla

64 kr

(160 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 400 ml

Bara 3 styck kvar på lager

Leverans senast onsdag, 07. oktober om du beställer senast onsdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Stöder känslig hud
  • Fuktgivande effekter
  • Vårdar & skyddar

Ofta köpt tillsammans med Penaten Baby Diaper Cream, 200 ml

Penaten Baby Body Lotion, 400 ml 64 kr (160 kr / l)
Penaten Baby Diaper Cream, 200 ml 68 kr (340 kr / l)
Totalpris: 132 kr
Beskrivning

Hudens egna skyddsfunktioner utvecklas med tiden, därför behöver små barn under de första levnadsåren skonsamma och vårdande produkter som hjälper till att skydda huden. Denna bodylotion från PENATEN gör detta för ditt barns ömtåliga hud. Den återfuktar, absorberas snabbt och vårdar känslig babyhud optimalt och kan användas dagligen.

Artikelnr.: XOF-MUE-97557
Innehåll: 400 ml
EAN: 3574661474960
Tillverkarnr.: 97557
Varumärke: Penaten Baby
Produktegenskaper: Fri från parabener, Fri från mikroplast
Hudtyp: Känslig hud
Ingredienser (INCI)

Aqua, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Stearyl Alcohol, Behenylalkohol, Dimethicone, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Hydrogenated Palm Glycerides, Potassium Cetyl Phosphate, Lecithin, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol (Vitamin E), Sodium Hydroxyde, Disodium Edta, Phenoxyethanol, Parfum

Juridisk information
Tillverkare: Johnson & Johnson GmbH, Vorgartenstraße 206B, 1020, Wien, Österrike, www.jnjaustria.at

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Penaten Baby Body Lotion

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder