Frosch - Skonsamma tvättmedel för bebisar och barn

Hypoallergena produkter perfekta för vit tvätt och kulörtvätt

Tvättmedlen från Frosch erbjuder rengöring anpassad för barns känsliga hud. De hypoallergena formuleringarna är fria från färgämnen och konserveringsmedel och passar både färgade och vita plagg.

Filtrera och sortera

Pris Produktegenskaper Hudtyp Certifikat och kvalitetsmärkningar
Filter

Frosch: 6 artiklar

Frosch Tvättmedel Flytande Baby

Frosch Tvättmedel Flytande Baby, 1,50 l

  • För babytextilier
  • För vit & färgad tvätt
  • Tvättemperatur: 20° - 95° C
92 kr (61 kr / l)

Leverans till 07. oktober

Frosch Babytvättpulver

Frosch Babytvättpulver, 1,45 kg

  • För vit & kokt tvätt
  • Utan dofter eller färgämnen
  • 30°C - 95°C
92 kr (63 kr / kg)

Leverans till 07. oktober

Frosch Baby Pre-wash Spray

Frosch Baby Pre-​wash Spray, 300 ml

  • Hudvänlig
  • Hög biologiskt nedbrytbarhet
  • Tar pålitligt bort fläckar
43 kr (143 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Frosch Barnet diskmedel

Frosch Barnet diskmedel, 500 ml

  • pH-neutral
  • Utan parfym
  • Utan färgämnen
47 kr (94 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Frosch Baby Hygienrengöring

Frosch Baby Hygienrengöring, 500 ml

  • Perfekt för ytor
  • pH hudneutral formulering
  • Utan färgämnen & dofter
45 kr (90 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Frosch Baby Tvättmjuk

Frosch Baby Tvättmjuk, 750 ml

  • För 30 tvättar
  • Utan färgämnen
  • Milda dofter
34 kr (45 kr / l)

Leverans till 08. oktober