Phitofilos - Naturlig kosmetika för de små

Schampo, badprodukter, våtservetter, krämer och mycket mer

Phitofilos skapar noggrant utvecklade produkter för barn baserade på växtbaserade ingredienser och skonsamma formuleringar. Ett perfekt val för föräldrar som värdesätter miljövänliga produkter.

Filtrera och sortera

Pris Produktegenskaper Hudtyp Hårtyp Certifikat och kvalitetsmärkningar
Filter

Phitofilos: 6 artiklar

Phitofilos Baby Bubble Bath

Phitofilos Baby Bubble Bath, 200 ml

  • Mycket mild formula
  • Återfuktande
  • Mjukgör huden
130 kr (650 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Phitofilos Baby Diaper Cream

Phitofilos Baby Diaper Cream, 100 ml

  • Ger näring & mjukgör
  • Allergenfri doft
  • Utvalda botaniska oljor
141 kr (1 410 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Phitofilos Baby Nourishing Cream

Phitofilos Baby Nourishing Cream, 100 ml

  • Återfuktande
  • Skyddar huden
  • Snabbabsorberande
153 kr (1 530 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Phitofilos Baby Rice Starch

Phitofilos Baby Rice Starch, 100 ml

  • För bad & blöjbyten
  • Mjukgör & skyddar
  • Absorberande egenskaper
94 kr (940 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Phitofilos Baby Våtservetter

Phitofilos Baby Våtservetter, 60 Stycken

  • För ansikte & kropp
  • Idealisk för blöjbyten & resor
  • Tillverkad av komposterbara fibrer
56 kr (1 kr / st.)

Leverans till 09. oktober

Phitofilos Baby Shampoo

Phitofilos Baby Shampoo, 200 ml

  • Återfuktar
  • Glans & smidighet
  • Med bioaktiva ferment
147 kr (735 kr / l)

Leverans till 09. oktober