Sylveco - Naturlig kosmetika för barn

Perfekta redan från första levnadsdagen

Sylveco är ett polskt familjeföretag som sedan 1992 tillverkar naturlig kosmetik. Serien för spädbarn och barn kombinerar högkvalitativa växtbaserade ingredienser med hypoallergena formuleringar. Alla produkter är veganska, cruelty-free och fria från syntetiska dofter och parabener.

Filtrera och sortera

Pris Varumärke Produktegenskaper Hudtyp Hårtyp
Filter

Sylveco: 8 artiklar

Sylveco Soothing Baby Powder

Sylveco Soothing Baby Powder, 100 g

  • För känslig hud
  • Absorberar fukt
65 kr (650 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Sylveco For Kids Leave-in Conditioner

Sylveco For Kids Leave-​in Conditioner, 150 ml

  • För känsligt babyhår
  • Gör håret lätt att kamma
  • Stärker hårstrukturen
90 kr (600 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Sylveco For Kids Foaming Bubble Bath

Sylveco For Kids Foaming Bubble Bath, 500 ml

  • Från 3 år
  • Mjukt, fint skum
  • Förhindrar irritation
93 kr (186 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Sylveco For Kids Foaming Wash Hair & Body

Sylveco For Kids Foaming Wash Hair & Body, 290 ml

  • För barn från 3 år
  • Förhindrar irritation
  • Skyddar hudbarriären
79 kr (272 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Sylveco For Kids 2in1 Shampoo & Conditioner

Sylveco For Kids 2in1 Shampoo & Conditioner, 300 ml

  • För barn från 3 år
  • Närande & vårdande
  • Stöder frisk hårväxt
109 kr (363 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Sylveco For Kids Fluoride Toothpaste

Sylveco For Kids Fluoride Toothpaste, 75 ml

  • Innehåller fluor
  • Stärker emaljen
  • Skonsam mot tandköttet
65 kr (867 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Sylveco For Kids Foaming Hand Wash

Sylveco For Kids Foaming Hand Wash, Lingonberry (290 ml)

  • Med milda tensider
  • Tar tillförlitligt bort smuts
  • Med fruktiga dofter
68 kr (234 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Sylveco Baby Oil With Betulin

Sylveco Baby Oil With Betulin, 200 ml

  • För känslig hud
  • Förhindrar fuktförlust
  • Kan användas från 1 månad
112 kr (560 kr / l)

Leverans till 09. oktober