Weleda - Naturlig kosmetika för hela familjen

Perfekta under graviditeten och för vård av bebisar, mammor och mycket mer

Weleda erbjuder skonsamma formuleringar för gravida, ammande mammor och spädbarn med naturliga ingredienser från kontrollerad ekologisk odling.

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Ålder från För vem? Produktegenskaper Hudtyp Hårtyp Certifikat och kvalitetsmärkningar Höjdpunkter
Filter

Weleda: 29 artiklar

Weleda Junior Dentalgel

Weleda Junior Dentalgel, 50 ml

  • Från 6 år
  • Med 1450 ppm fluor
  • Effektiv rengöring & skydd
40 kr 51 kr (800 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Stretch Mark Massage Oil - Massageolja för bristningar

Weleda Stretch Mark Massage Oil -​ Massageolja för bristningar, 100 ml

  • Ger intensiv fuktighet
  • Skyddar mot torrhet
  • Förebygger bristningar
164 kr 206 kr (1 640 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Weleda Calendula Sårskyddskräm

Weleda Calendula Sårskyddskräm, 75 ml

  • Den perfekta vården för blöjområdet
  • Vårdar skonsamt
  • Främjar hudens förnyelseprocess
74 kr 93 kr (987 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Weleda Calendula Body Wash & Schampo

Weleda Calendula Body Wash & Schampo, 200 ml

  • Skyddar mot uttorkning
  • Tvålfri
  • Extra skonsam mot ögonen
95 kr (475 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Weleda Calendula vårdolja oparfymerad

Weleda Calendula vårdolja oparfymerad, 200 ml

  • Skyddar huden
  • Lämplig för babymassage
  • Bekväm uppvärmning
129 kr (645 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Weleda Presentset Babyvård

Weleda Presentset Babyvård

  • 1x Calendula vårdolja oparfymerad, 200 ml
  • 1x Calendula Sårskyddskräm Parfymfri, 75 ml
  • 1x Calendula Magiskt Balsam, 25 g
287 kr

Leverans till 08. oktober

Weleda Bröstmassageolja

Weleda Bröstmassageolja, 50 ml

  • Värmer bröstet
  • Med fänkål, lavendel & mejram
  • Främjar blodcirkulationen
128 kr 161 kr (2 560 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Weleda Lätta Benen Friskhetsgel

Weleda Lätta Benen Friskhetsgel, 200 ml

  • För alla hudtyper
  • För lindring efter ansträngning
  • Uppfriskande & närande
149 kr (745 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Calendula Nourishing Milk- vårdande lotion

Weleda Calendula Nourishing Milk-​ vårdande lotion, 200 ml

  • Ger smidighet
  • Med lugnande egenskaper
  • Skyddar även känslig vuxen hud
106 kr 133 kr (530 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Calendula Wind & Weather Balm - väderkräm

Weleda Calendula Wind & Weather Balm -​ väderkräm, 30 ml

  • För känsliga barn och babyhud
  • Perfekt för ansiktshuden
  • Med skyddande bivax
68 kr 85 kr (2 267 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Weleda Tandgel för Barn

Weleda Tandgel för Barn, 50 ml

  • Idealisk för barn
  • Bibehåller munnens naturliga flora
  • Rengör grundligt
52 kr (1 040 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Weleda Ringblomman-Tvål

Weleda Ringblomman-​Tvål, 100 g

  • För känslig baby- & barnhud
  • Särskilt skonsam rengöring
  • Även för känslig vuxenhud
64 kr (640 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Weleda BIO Nursing Tea

Weleda BIO Nursing Tea, 40 g

  • Ekologiskt odlad
  • Stödjer mjölkproduktionen
  • Balanser och harmoniserar
57 kr (1 425 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

baby "Sov Bra"-Bad Ekologisk Ringblomma & Lavendel

Weleda baby "Sov Bra"-​Bad Ekologisk Ringblomma & Lavendel, 200 ml

  • Doft av lavendel & neroli
  • Extra mild olja-till-mjölk-formula
  • Svider inte i ögonen
91 kr (455 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Weleda Venadoron®

Weleda Venadoron®, 200 ml

  • För alla hudtyper
  • Fräsch känsla & lätthet
  • Vårdar trötta ben
310 kr (1 550 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Weleda Baby Tummy Oil

Weleda Baby Tummy Oil, 50 ml

  • För känslig hud
  • Särskilt skonsam vård
  • Med mejram, kamomill & kardemumma
136 kr (2 720 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Weleda Skin Food Cream - hudkräm

Weleda Skin Food Cream -​ hudkräm, 10 ml

  • Naturlig basvård
  • För hela familjen
  • En klassisk Weleda produkt i 85 år
22 kr (2 200 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Weleda Ansiktskräm med Ringblomma, Parfymfri

Weleda Ansiktskräm med Ringblomma, Parfymfri, 50 ml

  • För känslig babyhud
  • Återfuktar
  • Skyddande egenskaper
68 kr (1 360 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Weleda Calendula Sårskyddskräm Parfymfri

Weleda Calendula Sårskyddskräm Parfymfri, 75 ml

  • För känslig hud
  • Perfekt vård i blöjområdet
  • Vårdar varsamt och regenererar
74 kr (987 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Weleda Calendula Magiskt Balsam

Weleda Calendula Magiskt Balsam, 25 g

  • För varje hudtyp
  • Utan dofter
  • För ansikte & kropp
102 kr (4 080 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Weleda Body Butter för Gravida

Weleda Body Butter för Gravida, 150 ml

  • För normala hudtyper
  • Förhindrar bristningar
  • Subtil blommig doft
195 kr (1 300 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Perineum Massage Oil -  Massageolja för mellangården

Weleda Perineum Massage Oil -​ Massageolja för mellangården, 50 ml

  • Riktad att lossa perineala vävnader
  • Med vitamin E
  • Förbättrar vävnadselasticiteten
161 kr (3 220 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Babybad för Kalla Årstider, Rkologisk Ringblomma & Timjan

Weleda Babybad för Kalla Årstider, Rkologisk Ringblomma & Timjan, 75 ml

  • Extra mild formula
  • Svider inte i ögonen
  • Perfekt från 3 månader
68 kr (907 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Weleda KIDS 2in1 Duschgel & Schampo livlig lime

Weleda KIDS 2in1 Duschgel & Schampo livlig lime, 150 ml

  • Mild för huden
  • Med växtbaserad rengöring
  • Bevarar en återfuktande balans
69 kr (460 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Weleda baby MED 3in1 Sårskyddskräm

Weleda baby MED 3in1 Sårskyddskräm, 50 ml

  • För mycket känslig hud & hud med atopisk dermatit
  • Parfym- & alkoholfri
  • Från dag 1
97 kr (1 940 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Weleda Skin Food Body Lotion

Weleda Skin Food Body Lotion, 20 ml

  • För torr & mycket torr hud
  • Intensivt närande
  • Återfuktar
24 kr (1 200 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Weleda Calendula Face Cream - ansiktskräm

Weleda Calendula Face Cream -​ ansiktskräm, 50 ml

  • För känslig baby- och barnhud
  • Även lämplig för vuxna med känslig hud
  • Lätt och mild
85 kr (1 700 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Weleda Calendula kropps- & ansiktsvårdskräm

Weleda Calendula kropps-​ & ansiktsvårdskräm, 75 ml

  • Perfekt för daglig vård av barn
  • Perfekt för torra hudområden
  • Skyddar mot fukt i blöjan
85 kr (1 133 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Weleda Barntandgelé

Weleda Barntandgelé, 50 ml

  • Från 0 till 6 år
  • Med 1000 ppm fluor
  • Skonsam & noggrann rengöring
51 kr (1 020 kr / l)

För närvarande inte tillgänglig