Alete - Snacks för barn

Alete - Snacks för barn

Filtrera och sortera

Pris Varumärke För vem? Produktegenskaper Certifikat och kvalitetsmärkningar
Filter

Snacks: 12 artiklar

Alete medvetet Barnkex

Alete medvetet Barnkex, 180 g

  • Från den 8:e månaden
  • Utan palmolja
  • Praktiskt format
30 kr (167 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Alete medvetet Ekologisk Bar Banan Hallon Äpple

Alete medvetet Ekologisk Bar Banan Hallon Äpple, 25 g

  • Från 3 år
  • Utan tillsatt socker
  • Fri från artificiella smakämnen
9 kr (360 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Alete medvetet Ekologisk Frukt-Flingbar Banan Äpple

Alete medvetet Ekologisk Frukt-​Flingbar Banan Äpple, 25 g

  • Från 3 år
  • Med sötma från frukt
  • Utan smakförstärkare
9 kr (360 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologisk Obsties Låbärsbanan med Yoghurt

Alete medvetet Ekologisk Obsties Låbärsbanan med Yoghurt, 20 g

  • Från 3 år
  • För mellanmål och när du är på språng
  • Skonsamt producerad
34 kr (1 700 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologisk Obsties Jordgubbsbanan med Yoghurt

Alete medvetet Ekologisk Obsties Jordgubbsbanan med Yoghurt, 20 g

  • Från 3 år
  • Fruktigt mellanmål
  • Glutenfritt
34 kr (1 700 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Alete medvetet Dinkelkex Ekologisk

Alete medvetet Dinkelkex Ekologisk, 125 g

  • Från 10 månader
  • Perfekt för däremellan
  • Utan bordssocker & palmolja
30 kr (240 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Alete medvetet Barn-chokladkex

Alete medvetet Barn-​chokladkex, 180 g

  • Från 8 månader
  • Formad för små händer
  • 4 färska förpackningar med 8 kakor vardera
30 kr (167 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Snittar Fullkorn & Röda Frukter

Alete medvetet Ekologiska Snittar Fullkorn & Röda Frukter, 132 g

  • För barn från 3 år & uppåt
  • Sötma endast från frukt
  • Med 6 skivor
34 kr (258 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Alete medvetet Ekologiska Snittar Fullkorn & Äpple

Alete medvetet Ekologiska Snittar Fullkorn & Äpple, 132 g

  • För barn från 3 år & uppåt
  • Sötma endast från frukt
  • Med 6 skivor
34 kr (258 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Alete medvetet Grötgrynsgryn

Alete medvetet Grötgrynsgryn, 400 g

  • Från den 10:e månaden
  • 4 x 100 g färdig mannagrynsgröt
  • Ingen kylning krävs (värmebehandlad)
25 kr (63 kr / kg)

Leverans till 19. oktober

Alete medvetet Jjordgubbsyoghurt

Alete medvetet Jjordgubbsyoghurt, 400 g

  • Från den 10:e månaden
  • Behöver inte förvaras i kylskåp
  • Med fruktpuré
25 kr (63 kr / kg)

Leverans till 19. oktober

Ekologisk Crunchy Bar Banan Jordgubbsmjölk

Alete medvetet Ekologisk Crunchy Bar Banan Jordgubbsmjölk, 25 g

  • Från 3 år
  • Utan palmolja
  • Med cornflakes
9 kr (360 kr / kg)

Leverans till 19. oktober