MOGLi Naturkost GmbH - Ekologiska och Demeter-certifierade snacks

För bebisar, barn och hela familjen

MOGLi erbjuder naturliga och barnvänliga snacks tillverkade av noggrant utvalda ekologiska ingredienser och certifierade enligt Demeter. Med tydligt fokus på hållbarhet och ansvar främjar varumärket medvetna matvanor i familjers vardag.

Filtrera och sortera

Pris För vem? Produktegenskaper Certifikat och kvalitetsmärkningar Höjdpunkter
Filter

MOGLi: 1 - 30 av 41 artiklar

MOGLi Jordgubbshjärtan, Eko

MOGLi Jordgubbshjärtan, Eko, 30 g

  • Vegansk & sötad med alternativ sötning
  • Luftigt puffad & i hjärtform
  • Utan tillsatta aromer
11 kr 14 kr (367 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MOGLi Müslikakor med Kakao

MOGLi Müslikakor med Kakao, 125 g

  • Med agave & dadlar
  • Skonsam sötma
  • Utan tillsatt smak
28 kr (224 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MOGLi Jordgubbsremsor, Eko

MOGLi Jordgubbsremsor, Eko, 25 g

  • Demeter-äpplen & jordgubbar
  • Innehåller chiafrön
  • Utan laktos, gluten & tillsatt socker
32 kr (1 280 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MOGLi Mini Kakaovåffla, Eko

MOGLi Mini Kakaovåffla, Eko, 75 g

  • Sötad med agave & utan aromer
  • Fin hasselnöts- & kakaokräm
  • Ekologisk kvalitet, perfekt att dela
29 kr (387 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MOGLi Hallonvåffla, Eko

MOGLi Hallonvåffla, Eko, 15 g

  • Alternativt sötad & utan aromer
  • 2 knapriga våfflor att dela
  • Fruktig fyllning med hallonkräm
7 kr (467 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MOGLi Demeter Citronkex Med Hallon

MOGLi Demeter Citronkex Med Hallon, 125 g

  • Veganskt recept & sötad med agave
  • Frisk citron & söt hallon
  • Ekologisk kvalitet & få ingredienser
28 kr (224 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MOGLi Ekologisk Kiwi Pressad

MOGLi Ekologisk Kiwi Pressad, 100 g

  • Med kiwi, mango & banan
  • Raffinerad med havre
  • 100% ekologisk, utan tillsatt socker
12 kr (120 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MOGLi Ekologiska Hallonkrämshörn

MOGLi Ekologiska Hallonkrämshörn, 30 g

  • Med mandelsmör
  • Glutenfri & utan palmfett
  • Alternativt sötad med agave
17 kr (567 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MOGLi Ekologiska Kakao Kex 125 g

MOGLi Ekologiska Kakao Kex 125 g, 125 g

  • Ekologiska kakaokakor 125 g
30 kr (240 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MOGLi Dubbelkex Kakao, Eko

MOGLi Dubbelkex Kakao, Eko, 125 g

  • 100 % naturliga ingredienser & ekologisk kvalitet
  • Knaprig utsida & härligt krämig insida
  • Alternativt sötad & utan tillsatta aromer
29 kr (232 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MOGLi Mangoremsor, Eko

MOGLi Mangoremsor, Eko, 25 g

  • Demeter-äpplen & mango
  • Innehåller psylliumfröskal
  • Utan laktos, gluten & tillsatt socker
32 kr (1 280 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MOGLi Demeter Dinkelbollar Tomat & Morot

MOGLi Demeter Dinkelbollar Tomat & Morot, 40 g

  • Veganskt snacksbakverk
  • Bakad i solrosolja
  • Utan palmolja & tillsatta aromer
18 kr (450 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MOGLi Kokoskex, Eko

MOGLi Kokoskex, Eko, 125 g

  • Dinkel, kokos & banan
  • Innehåller agavesirap & smör
  • Utan tillsatt socker & artificiella aromer
30 kr (240 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MOGLi Schleich Bundle Lila

MOGLi Schleich Bundle Lila, 250 g

  • 1x krispiga kakao- & nötkakor
  • 1x fruktig blåbärspuré i klämpåse
  • 1x original schleich® orangutangunge
86 kr (344 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MOGLi Schleich Bundle Brun

MOGLi Schleich Bundle Brun, 250 g

  • 1x krispiga kakaokakor
  • 1x chokladig kakaopuré i klämpåse
  • 1x original schleich® elefantunge
86 kr (344 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MOGLi Schleich Bundle Gul

MOGLi Schleich Bundle Gul, 250 g

  • 1x krispiga djungelkakor
  • 1x fruktig mangopuré i klämpåse
  • 1x original schleich® lejonunge
86 kr (344 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MOGLi Ekologisk Körsbärspress

MOGLi Ekologisk Körsbärspress, 100 g

  • Körsbär, plommon, äpple & banan
  • Raffinerad med fullkornshavre
  • Utan tillsatt socker & vegansk
12 kr (120 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Ekologisk Pressad Persika & Passionsfrukt

MOGLi Ekologisk Pressad Persika & Passionsfrukt, 100 g

  • Med persiko- & passionsfruktsjuice
  • Fruktig och mild i smaken
  • Inget tillsatt socker & Demeter-kvalitet
12 kr (120 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MOGLi Ekologiska Jordnötsflips med Kikärter

MOGLi Ekologiska Jordnötsflips med Kikärter, 30 g

  • Tillverkad av kikärter & ris
  • Fluffig & krispig
  • Glutenfri & vegansk
14 kr (467 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MOGLi Kakaovåffla, Eko

MOGLi Kakaovåffla, Eko, 15 g

  • Kakaokräm & våffelkex
  • Knaprigt, krämigt & milt kakaosmakande
  • Sötad med agavesirap
8 kr (533 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MOGLi Kakao & Bananhjärtan, Eko

MOGLi Kakao & Bananhjärtan, Eko, 30 g

  • Vegansk & sötad med agave
  • Fin kakao & söt banan
  • Ekologisk kvalitet & få ingredienser
14 kr (467 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MOGLi Demeter Paprikastänger Med Tomat

MOGLi Demeter Paprikastänger Med Tomat, 75 g

  • Veganskt recept & utan palmolja
  • Med regionalt Demeter-vete
  • Ekologisk kvalitet & få ingredienser
22 kr (293 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MOGLi Skogsbärsbar, Eko

MOGLi Skogsbärsbar, Eko, 25 g

  • Naturlig sötma endast från frukt
  • Med skogsbär, äpple & banan
  • Ekologisk kvalitet & utan tillsatta aromer
9 kr (360 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MOGLi Blåbär & Banan Klämpåse, Eko

MOGLi Blåbär & Banan Klämpåse, Eko, 100 g

  • Från 1 år
  • Blåbär, banan, hallon & äpple
  • Utan artificiella tillsatser
12 kr (120 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MOGLi Mango & Guava Klämpåse, Eko

MOGLi Mango & Guava Klämpåse, Eko, 100 g

  • Från 1 år
  • Mango, guava & banan
  • Utan artificiella tillsatser
12 kr (120 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MOGLi Banan & Kakao Klämpåse, Eko

MOGLi Banan & Kakao Klämpåse, Eko, 100 g

  • Från 1 år
  • Kakao, banan & äpple
  • Utan tillsatt socker, gluten & laktos
12 kr (120 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MOGLi Dinkelbollar Paprika

MOGLi Dinkelbollar Paprika, 40 g

  • Vegansk
  • Utan tillsatta aromer
  • Utan palmolja
15 kr (375 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MOGLi Nötkrämshörn

MOGLi Nötkrämshörn, 30 g

  • Knaprig & krämig
  • Sötad med agavesirap
  • Glutenfri
17 kr (567 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MOGLi Demeter Pizzastänger

MOGLi Demeter Pizzastänger, 75 g

  • Utan palmolja
  • Med ost & olivolja
  • Bakad med fint vete
25 kr (333 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MOGLi Demeter Dinkelkringlor

MOGLi Demeter Dinkelkringlor, 50 g

  • 7 ingredienser
  • Laktosfri
  • Utan strösalt
19 kr (380 kr / kg)

Leverans till 09. oktober