Alnatura - Gröt och krämer för bebisar och barn

Alnatura - Gröt och puréer för spädbarn och barn

Filtrera och sortera

Pris Varumärke För vem? Produktegenskaper Certifikat och kvalitetsmärkningar
Filter

Gröt: 5 artiklar

Alnatura Ekologisk Björk Muesli för Barn

Alnatura Ekologisk Björk Muesli för Barn, 250 g

  • Från det första året
  • Smakar varmt och kallt
  • 100 % ekologisk kvalitet
32 kr (128 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Alnatura Ekologisk Baby Havregrynsgröt

Alnatura Ekologisk Baby Havregrynsgröt, 250 g

  • Från den 5:e månaden
  • Smakar gott med vatten, mjölk, juice med mera
  • Inget tillsatt socker och mjölkprotein
30 kr (120 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Alnatura Ekologiskt Baby Spannmålsgröt

Alnatura Ekologiskt Baby Spannmålsgröt, 250 g

  • Efter 4:e månaden
  • Smakar gott med vatten, mjölk, juice med mera
  • Inget tillsatt socker och mjölkprotein
29 kr (116 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Alnatura Ekologisk Gröt för Barn Havre-Banan

Alnatura Ekologisk Gröt för Barn Havre-​Banan, 250 g

  • Från det första året
  • Fullkornshavre, banan och vanilj
  • Beredd med kall och varm mjölk
33 kr (132 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Alnatura Risflingor Ekologiska

Alnatura Risflingor Ekologiska, 250 g

  • Från den 5:e levnadsmånaden
  • Med rismjöl
  • Gluten- och mjölkfri
34 kr (136 kr / kg)

Leverans till 08. oktober