Frosch Baby Pre-wash Spray, 300 ml

För rena babytextiler

43 kr

(143 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 300 ml

I lager

Leverans senast onsdag, 07. oktober om du beställer senast onsdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Hudvänlig
  • Hög biologiskt nedbrytbarhet
  • Tar pålitligt bort fläckar

Ofta köpt tillsammans med Frosch Tvättmedel Flytande Baby, 1,50 l

Frosch Baby Pre-wash Spray, 300 ml 43 kr (143 kr / l)
Frosch Tvättmedel Flytande Baby, 1,50 l 92 kr (61 kr / l)
Totalpris: 135 kr
Beskrivning

Baby Prewash Spray från Frosch tar pålitligt bort envisa och torkade fläckar på babytextilier. Den kraftfulla fläckborttagaren med citrat (fruktsyrasalt) är en förbehandlin.

Funktioner:

  • naturbaserade aktiva ingredienser för vård och rengöring
  • hög biologisk nedbrytbarhet
  • miljövänligt val av råmaterial

Användning:
Spraya helt enkelt på fläcken innan tvätt och låt verka (ca 10 minuter). Tvätta sedan i tvättmaskinen med tillsats av tvättmedel.

Artikelnr.: XBO-FR-1211522
Innehåll: 300 ml
EAN: 4001499915222
Tillverkarnr.: 1411522
Varumärke: Frosch
Produktegenskaper: 100 % naturkosmetik, Vegansk
Konsistens/administreringsform: Vätska
Textilier: Babytvätt
Ingredienser (INCI)

Aqua, Laureth-7, Alcohol, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Sodium Citrate, Lauryl/Myristyl Glucoside, Parfum, Propylene Glycol, Xanthan Gum, Sorbit, Mek, Subtilisin, Citric Acid, Amylase, Lipase, Cellulase, Mannanase, Calcium Chloride

Juridisk information
Tillverkare: Werner & Mertz GmbH & Co. KG, Neualmerstraße 13, 5400, Hallein, Tyskland, www.frosch.at

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Frosch Baby Pre-wash Spray

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder