Holle - Snacks för bebisar och barn

Holle - Snacks för spädbarn och barn

Filtrera och sortera

Pris Varumärke För vem? Produktegenskaper Certifikat och kvalitetsmärkningar Höjdpunkter
Filter

Snacks: 21 artiklar

Holle Babyvatten

Holle Babyvatten, 500 ml

  • Från födseln
  • Färdig att använda, utan att koka
  • Matchat mineralinnehåll & låg natriumhalt
12 kr (24 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Holle 1-2-3 Kringla Ekologisk

Holle 1-​2-​3 Kringla Ekologisk, 80 g

  • Från 3 år
  • Utan salt ovanpå
  • Tillverkad av spelt
20 kr (250 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig

Holle Fruktmix, Frystorkad Fruktmix, Eko

Holle Fruktmix, Frystorkad Fruktmix, Eko, 13 g

  • Från 3 år
  • Solmogen frukt
  • Inget tillsatt socker
22 kr (1 692 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Holle Minis Banan-Apelsin Ekologisk

Holle Minis Banan-​Apelsin Ekologisk, 100 g

  • Från 12:e månaden
  • Behändig och praktisk storlek
  • Individuellt förpackad
40 kr (400 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Holle Crunchy Snack Havre-Hallon Ekologisk

Holle Crunchy Snack Havre-​Hallon Ekologisk, 30 g

  • Från den 10:e månaden
  • Glutenfritt recept
  • Vegansk
16 kr (533 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Holle Kex från Little Farm Ekologisk

Holle Kex från Little Farm Ekologisk, 100 g

  • Från 10 månader
  • Roliga former av djur
  • Med banan & rissirap
33 kr (330 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Holle Krispigt Mellanmål Hirs Ekologisk

Holle Krispigt Mellanmål Hirs Ekologisk, 25 g

  • Tillverkade av glutenfria ekologiska spannmål
  • Utan tillsatt socker & salt
  • Från den 8:e månaden
13 kr (520 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Smoothiedroppar Frukt & Grönt med Kokosmjölk Ekologisk

Holle Smoothiedroppar Frukt & Grönt med Kokosmjölk Ekologisk, 15 g

  • Från 3 år
  • Fint smältande konsistens
  • Veganskt & gott
22 kr (1 467 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Holle Krispigt Mellanmål Ris-Linser Ekologisk

Holle Krispigt Mellanmål Ris-​Linser Ekologisk, 25 g

  • Glutenfri
  • Från 8 månader
  • Inget tillsatt socker
13 kr (520 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Holle Krispigt Mellanmål Hirs-Mango Ekologisk

Holle Krispigt Mellanmål Hirs-​Mango Ekologisk, 25 g

  • Glutenfri
  • Luftigt mjukt mellanmål
  • Innehåller naturligt socker
17 kr (680 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Holle Morotskex Ekologisk

Holle Morotskex Ekologisk, 125 g

  • Gjord av dinkelmjöl
  • Från 1 års ålder
  • Med fruktens sötma
31 kr (248 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Holle Little Loops Dadelkex med Dinkel, Eko

Holle Little Loops Dadelkex med Dinkel, Eko, 80 g

  • Från 10 månader & uppåt
  • Lätt att hålla
  • Sötma från dadlar
24 kr (300 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Holle Demeter Kex med Spelt

Holle Demeter Kex med Spelt, 150 g

  • Från den 8:e månaden
  • Babyvänlig smak
  • För att knapra och tugga på
33 kr (220 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Holle Fruktbars med Päron & Äpple Ekologisk

Holle Fruktbars med Päron & Äpple Ekologisk, 25 g

  • Från 12 månader
  • Fri från tillsatt socker
  • Med vaxkakor av spelt
11 kr (440 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Holle Fruktbar Äpple-Banan Ekologisk

Holle Fruktbar Äpple-​Banan Ekologisk, 25 g

  • Från 12 månader
  • Utan tillsatt socker
  • Med speltoblat
11 kr (440 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Frukt- och Grönsaksbar Äpple-Morot Ekologisk

Holle Frukt-​ och Grönsaksbar Äpple-​Morot Ekologisk, 25 g

  • Från den 12:e månaden
  • Utan tillsatt socker
  • Med cornflakes gjorda på majs
11 kr (440 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Honey Minis Baby Rusk Honung & Smör Ekologisk

Holle Honey Minis Baby Rusk Honung & Smör Ekologisk, 100 g

  • Från 12 månader
  • Perfekt för att träna tuggning
  • Utan artificiella smakämnen
28 kr (280 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Holle Demeter Speltkex för Bebisar

Holle Demeter Speltkex för Bebisar, 200 g

  • Efter 6 månader
  • Innehåller gluten
  • Laktosfri
39 kr (195 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig

Holle Crispy Sticks Ekologisk

Holle Crispy Sticks Ekologisk, 80 g

  • Från den 10:e månaden
  • Barnvänligt och roligt att knapra på
  • Tillverkade av värdefulla Demeter-flingor.
21 kr (263 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig

Smoothiedroppar Frukt med Kokosmjölk Ekologiska

Holle Smoothiedroppar Frukt med Kokosmjölk Ekologiska, 15 g

  • Från 3 år
  • Tillverkad av färsk frukt
  • Frystorkad
22 kr (1 467 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig

Holle ABC Choco Cookies

Holle ABC Choco Cookies, 125 g

  • Från 3 år
  • Fri från palmolja
  • Med kakao & spannmål
28 kr (224 kr / kg)

Leverans till 23. oktober