Holle - Ekologiska pouchy

Holle - Ekologiska klämpåsar

Filtrera och sortera

Pris Varumärke För vem? Produktegenskaper Certifikat och kvalitetsmärkningar Höjdpunkter
Filter

Pouchy: 28 artiklar

Fruktpuré "Veggie Bunny" - Pouchy med Morot, Sötpotatis & Ärtor Ekologisk

Holle Fruktpuré "Veggie Bunny" -​ Pouchy med Morot, Sötpotatis & Ärtor Ekologisk, 100 g

  • Från den 6:e månaden
  • Utan tillsatt salt
  • Vegansk & glutenfri
11 kr (110 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Yoghurt-Pouches "Mango Monkey - Mango" Ekologisk

Holle Yoghurt-​Pouches "Mango Monkey -​ Mango" Ekologisk, 85 g

  • Från den 8:e månaden
  • Praktiskt mellanmål
  • Inget tillsatt socker
12 kr 15 kr (141 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Fruktpuré "Kiwi Koala" - Påse med Päron & Banan med Kiwi Ekologisk

Holle Fruktpuré "Kiwi Koala" -​ Påse med Päron & Banan med Kiwi Ekologisk, 100 g

  • Från 8 månader
  • Kan återförslutas
  • Innehåller naturligt socker
11 kr (110 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Fruktpuré "Red Bee" - Pouchy med Äpple, Jordgubbe Ekologisk

Holle Fruktpuré "Red Bee" -​ Pouchy med Äpple, Jordgubbe Ekologisk, 100 g

  • Från den 8:e månaden
  • Demeter-kvalitet
  • Utsökt fruktig
11 kr (110 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Fruktpuré "Power Parrot" - Pouchy Päron med Äpple & Spenat Ekologisk

Holle Fruktpuré "Power Parrot" -​ Pouchy Päron med Äpple & Spenat Ekologisk, 100 g

  • Från 6 månader
  • Fruktig njutning
  • Utan några tillsatser
11 kr (110 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Fruktpuré "Lazy Sweetato - Påsar med Sötpotatis, Plommon, Pumpa, Jordgubb & Havregryn, Eko

Holle Fruktpuré "Lazy Sweetato -​ Påsar med Sötpotatis, Plommon, Pumpa, Jordgubb & Havregryn, Eko, 100 g

  • Från 6 månader
  • Med frukt & spannmål
  • 100 % ekologisk
13 kr (130 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Fruktpuré "Carrot Cat" - Pouchy med Morot, Mango, Banan & Päron

Holle Fruktpuré "Carrot Cat" -​ Pouchy med Morot, Mango, Banan & Päron, 100 g

  • Från den 6:e månaden
  • Kvalitet från Demeter-odling
  • Återförslutningsbar klämbar påse
11 kr (110 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Fruktpuré "Zebra Beet- Pouchy med äpple, banan, rödbeta" Ekologisk

Holle Fruktpuré "Zebra Beet-​ Pouchy med äpple, banan, rödbeta" Ekologisk, 100 g

  • Från den 6:e månaden
  • Återförslutningsbar
  • Perfekt för när du är på språng
11 kr (110 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Fruktpuré "Fennel Frog" - Pouchy med Päron, Äpple, Fänkål Ekologisk

Holle Fruktpuré "Fennel Frog" -​ Pouchy med Päron, Äpple, Fänkål Ekologisk, 100 g

  • Från den 6:e månaden
  • 100% frukt & grönsaker
  • Osötade och utan tillsatt salt
11 kr (110 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Fruktpuré "Croco Coco" - Påse med Äpple, Mango & Kokosnöt Ekologisk

Holle Fruktpuré "Croco Coco" -​ Påse med Äpple, Mango & Kokosnöt Ekologisk, 100 g

  • Från den 8:e månaden
  • Återförslutningsbar
  • I en praktisk klämbar påse
11 kr (110 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Fruktpuré "Pear Pony" - Pouchy med Päron, Persika & Hallon med Spelt Ekologisk

Holle Fruktpuré "Pear Pony" -​ Pouchy med Päron, Persika & Hallon med Spelt Ekologisk, 100 g

  • Från 8 månader
  • 100% frukt & flingor
  • Utan tillsatt socker och smak
11 kr (110 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Fruktpuré "Apple Ant" - Pouchy med Äpple & Banan med Päron Ekologisk

Holle Fruktpuré "Apple Ant" -​ Pouchy med Äpple & Banan med Päron Ekologisk, 100 g

  • Från den 6:e månaden
  • Demeter-certifierad
  • Perfekt för när du är på språng
11 kr (110 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Holle Fruktpuré Dino Dance, Eko

Holle Fruktpuré Dino Dance, Eko, 100 g

  • Från 6 månader
  • Med äpple, blåbär & plommon
  • Inga tillsatta smakämnen eller socker
11 kr (110 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Fruktpuré "Panda Peach" - Pouchy med Persika, Aprikos & Banan med Spelt Ekologisk

Holle Fruktpuré "Panda Peach" -​ Pouchy med Persika, Aprikos & Banan med Spelt Ekologisk, 100 g

  • Från 8 månader
  • Inget tillsatt socker
  • Perfekt för när du är på språng
11 kr (110 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Fruktpuré "Tropic Tiger - Pouchy med äpple, mango, passionsfrukt Ekologisk

Holle Fruktpuré "Tropic Tiger -​ Pouchy med äpple, mango, passionsfrukt Ekologisk, 100 g

  • Från den 8:e månaden
  • Underbart fruktig
  • Utan tillsatt socker
11 kr (110 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Fruktpuré "Pelican Peach - Påse med Persika, Jordgubb, Äpple & Havre

Holle Fruktpuré "Pelican Peach -​ Påse med Persika, Jordgubb, Äpple & Havre, 100 g

  • Från 6 månader
  • Upp till 30 % mindre socker
  • Underbart fräsch smak
13 kr (130 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Multipack Zebra Beet - Äpple, Banan, Rödbeta

Holle Multipack Zebra Beet -​ Äpple, Banan, Rödbeta, 400 g

  • Från 6 månader
  • Ren smak
  • Skonsamt tillagad
42 kr (105 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Fruktpuré "Banana Lama" - Pouchy med Banan, Äpple, Mango & Aprikos Ekologisk

Holle Fruktpuré "Banana Lama" -​ Pouchy med Banan, Äpple, Mango & Aprikos Ekologisk, 100 g

  • Från den 6:e månaden
  • Finfördelad puré
  • Osötad
11 kr (110 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Fruktpuré "Berry Puppy" - Pouchy med Äpple & Persika med Vilda Bär

Holle Fruktpuré "Berry Puppy" -​ Pouchy med Äpple & Persika med Vilda Bär, 100 g

  • Från 8 månader
  • Inget tillsatt socker
  • 100% fruktinnehåll
11 kr (110 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Fruktpuré "Blue Bird" - Pouchy med Päron, Äpple & Blåbär med Havre

Holle Fruktpuré "Blue Bird" -​ Pouchy med Päron, Äpple & Blåbär med Havre, 100 g

  • Från den 6:e månaden
  • Inget tillsatt socker
  • Tillverkad av frukt och spannmål
11 kr (110 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Tigergröt - Banan & Bär med Havre & Quinoa

Holle Tigergröt -​ Banan & Bär med Havre & Quinoa, 110 g

  • Från 1 år
  • Återförslutningsbar & praktisk
  • Med läckra frukter
13 kr (118 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Penguin Porridge - Äpple & Bär med Havre & Quinoa

Holle Penguin Porridge -​ Äpple & Bär med Havre & Quinoa, 110 g

  • Från 1 år
  • Veganskt recept
  • Utan tillsatt socker
13 kr (118 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Lejongröt - Mango & Ananas med Havre & Quinoa

Holle Lejongröt -​ Mango & Ananas med Havre & Quinoa, 110 g

  • Från 1 år
  • Med spannmål & frukt
  • Återförslutningsbar
13 kr (118 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Fruktpuré "Paca Pumpkin - Påse med Pumpa, Persika, Banan & Havregryn

Holle Fruktpuré "Paca Pumpkin -​ Påse med Pumpa, Persika, Banan & Havregryn, 100 g

  • Från 6 månader
  • Fyllig smak
  • Praktiskt klämbart påseformat
13 kr (130 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Multipack Apple Ant - Äpple & Banan med Päron

Holle Multipack Apple Ant -​ Äpple & Banan med Päron, 400 g

  • Från 6 månader
  • Perfekt på språng
  • Fri från gluten & tillsatt socker
42 kr (105 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Yoghurt-Pouches "Blueberry Bear - äpple, banan, blåbär" Ekologisk

Holle Yoghurt-​Pouches "Blueberry Bear -​ äpple, banan, blåbär" Ekologisk, 100 g

  • Från 8:e månaden
  • Utsökt mellanmål
  • Tillverkat av helt naturliga ingredienser
15 kr (150 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Multipack Banana Lama - Banan, Äpple, Mango & Aprikos

Holle Multipack Banana Lama -​ Banan, Äpple, Mango & Aprikos, 400 g

  • Från 6 månader
  • Utan tillsatt socker
  • Återförslutningsbar
42 kr (105 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Multipack Panda Peach - Persika, Aprikos & Banan med Dinkel

Holle Multipack Panda Peach -​ Persika, Aprikos & Banan med Dinkel, Multipack Panda Peach -​ persika, aprikos och banan med spelt (400 g)

  • Från 8 månader
  • Återförslutningsbar
  • Praktisk på språng
42 kr (105 kr / kg)

Leverans till 16. oktober