Vårdande badtillsatser

Förvandla badstunden till en avkopplande och rolig upplevelse!

Badtillsatser för barn utvecklade för att göra badstunden mer behaglig och skonsam. Formuleringar anpassade även för känslig hud ger komfort och välbefinnande under badet. Perfekta för daglig användning.

Filtrera och sortera

Pris Varumärke Ålder från För vem? Produktegenskaper Certifikat och kvalitetsmärkningar Höjdpunkter
Filter

Badtillsatser: 1 - 30 av 38 artiklar

tetesept® Barn Badkul Skumbad Min Enhörning

tetesept® Barn Badkul Skumbad Min Enhörning, 40 ml

  • Med vårdande mandelprotein
  • Med rosa livsmedelsfärg
  • Fruktig jordgubbsdoft
10 kr (250 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Jack N' Jill Bubbelbad Blissful Bubbles

Jack N' Jill Bubbelbad Blissful Bubbles, 300 ml

  • Behaglig doft
  • Sulfatfri & mild mot huden
  • Med såpbubblestav
126 kr (420 kr / l)

Leverans till 15. oktober

tetesept® Kids Skumbad Älvornas Magi

tetesept® Kids Skumbad Älvornas Magi, 40 ml

  • Med hudvårdande formula
  • Med rosa livsmedelsfärg
  • Fruktig körsbärsdoft
10 kr (250 kr / l)

Leverans till 09. oktober

GIVING LOVE TO World Savers vattenpark

GIVING LOVE TO World Savers vattenpark, 170 g

  • Delikat apelsinsdoft
  • Med närande mandelolja
  • Innehåller original Schleich-samlarfigur
57 kr (335 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Kneipp naturkind Färgat Bubbelbad

Kneipp naturkind Färgat Bubbelbad, 85 g

  • Var om känslig barnhud
  • Med druvkärna & avokadoolja
  • Skum, färger & dofter
35 kr (412 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Barn Havssalt Vårdande Bad Förkylningstid

tetesept® Barn Havssalt Vårdande Bad Förkylningstid, 750 g

  • Perfekt för barn från 3 år
  • Naturliga eteriska oljor
  • Med eukalyptus- & pepparmyntsolja
112 kr (149 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

tetesept® Kids Skumbad Fotbollsfeber

tetesept® Kids Skumbad Fotbollsfeber, 40 ml

  • För barn från 2 år
  • Färgar vattnet blått
  • Fräsch doft
10 kr (250 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Kneipp naturkind Tatutata Bubbelbad

Kneipp naturkind Tatutata Bubbelbad, 40 ml

  • För känslig barnhud
  • Bra skum
  • Naturlig blåbärsdoft
8 kr (200 kr / l)

Leverans till 09. oktober

tetesept® Kids Badöverraskning Dino-äventyr

tetesept® Kids Badöverraskning Dino-​äventyr

  • För barn från 3 år
  • Fruktig limedoft
  • Badkula med dino-överraskning
45 kr

Leverans till 09. oktober

tetesept® Baby Förkylningstid Bad

tetesept® Baby Förkylningstid Bad, 100 ml

  • Från 3 månaders ålder
  • Mild formula
  • Med ekologisk timjan & myrten
68 kr (680 kr / l)

Leverans till 09. oktober

tetesept® Kids badkulor sprudelbad Regnbågsland

tetesept® Kids badkulor sprudelbad Regnbågsland, 40 g

  • För barn från 3 år
  • Fruktig doft
  • Färgar vattnet rosa
17 kr (425 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

tetesept® Kids Skumbad God Natt

tetesept® Kids Skumbad God Natt, 40 ml

  • Med vårdande aloe vera
  • Med lila livsmedelsfärg
  • Fin lavendeldoft
10 kr (250 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Planet Kid Winter Bath Salt Mallow & Thyme

Planet Kid Winter Bath Salt Mallow & Thyme, 40 g

  • För barn från 3 år & uppåt
  • Särskilt hudvänlig
  • Med en subtil örtartad doft
43 kr (1 075 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Pink Party Bath Salt Rose & Pomegranate

Planet Kid Pink Party Bath Salt Rose & Pomegranate, 40 g

  • För barn från 3 år & uppåt
  • Särskilt hudvänlig
  • Med fruktig-blommig doft
43 kr (1 075 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Good Sleep Bath Salt Cornflower & Sweet Orange

Planet Kid Good Sleep Bath Salt Cornflower & Sweet Orange, 40 g

  • För barn från 3 år & uppåt
  • Särskilt hudvänlig
  • Med doft av lavendel
43 kr (1 075 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Kneipp Naturkind Skumbad Glittrande Man

Kneipp Naturkind Skumbad Glittrande Man, 40 ml

  • För barn från 3 år & uppåt
  • Med hallondoft
  • Långvarigt skum
11 kr (275 kr / l)

Leverans till 09. oktober

tetesept® Barnbadskul Enhörningsset

tetesept® Barnbadskul Enhörningsset, 300 g

  • 1 x bubbelbad
  • 1 x bubbelbadkar
  • 1 x 2in1 duschgel & schampo
104 kr (347 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

tetesept® Kids Badeöverraskning Fotbollsfeber

tetesept® Kids Badeöverraskning Fotbollsfeber

  • För barn från 3 år
  • Färgar vattnet blått
  • Med 1 av 5 studsbollar
45 kr

Leverans till 09. oktober

tetesept® Barn Badkul Skumbad T-Rex-World

tetesept® Barn Badkul Skumbad T-​Rex-​World, 40 ml

  • Med aloe vera
  • Med grön livsmedelsfärg
  • Fruktig äppeldoft
10 kr (250 kr / l)

Leverans till 09. oktober

tetesept® Kids Brusbomb Uppdrag Voff

tetesept® Kids Brusbomb Uppdrag Voff, 40 g

  • För barn från 3 år
  • Färgar vattnet orange
  • Vårdar med kakaosmör
17 kr (425 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

tetesept® Barn Badkul Knisterskumbad Monsterparty

tetesept® Barn Badkul Knisterskumbad Monsterparty, 45 g

  • För barn från 3 år
  • Med orange livsmedelsfärg
  • Mild formula
25 kr (556 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Uoga Uoga Bath Foam LILU

Uoga Uoga Bath Foam LILU, 250 ml

  • För känslig hud
  • Med fantastiska självhäftande klistermärken
  • Skonsamt formulerad med en subtil doft
172 kr (688 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Tinti Magiskt Bad

Tinti Magiskt Bad

  • 3-pack röd, gul & blå färg
  • Luktar jordgubbe
  • Hudkompatibilitet dermatologiskt godkänd
74 kr

Leverans till 09. oktober

Glibbi Slime

Glibbi Slime

  • Förvandlar vatten till slem
  • Grön färg
  • Utan konstgjorda doft- och irritationsämnen
68 kr

Leverans till 09. oktober

Sylveco For Kids Foaming Bubble Bath

Sylveco For Kids Foaming Bubble Bath, 500 ml

  • Från 3 år
  • Mjukt, fint skum
  • Förhindrar irritation
93 kr (186 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Glibbi Blubber - Bubblande Badkul

Glibbi Blubber -​ Bubblande Badkul

  • 4 badbollar
  • Färgar vattnet
  • Med fruktig doft
68 kr

Leverans till 09. oktober

AVEO Kids Badvattenfärg rosa

AVEO Kids Badvattenfärg rosa, 45 g

  • För normala hudtyper
  • I tablettform
  • Med jordgubbsdoft
25 kr (556 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

AVEO Kids Badvattenfärg blå

AVEO Kids Badvattenfärg blå, 45 g

  • För normal hud
  • I tablettform
  • Med bärdoft
25 kr (556 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

AVEO Kids färgglatt & sprakade badsalt 3x5g

AVEO Kids färgglatt & sprakade badsalt 3x5g

  • Med sprakande kristaller
  • För barn
  • Färgrik
22 kr

Leverans till 09. oktober

Phitofilos Baby Bubble Bath

Phitofilos Baby Bubble Bath, 200 ml

  • Mycket mild formula
  • Återfuktande
  • Mjukgör huden
130 kr (650 kr / l)

Leverans till 09. oktober