Little Siberica BIO Baby Cream-Powder, 75 ml

Även för det känsliga blöjområdet

60 kr 67 kr -10%

(800 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 75 ml

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För omtålig babyhud
  • Vårdande egenskaper
  • Även vid irritationer

Ofta köpt tillsammans med Phitofilos Baby Rice Starch, 100 ml

Little Siberica BIO Baby Cream-Powder, 75 ml 60 kr (800 kr / l)
Phitofilos Baby Rice Starch, 100 ml 84 kr (840 kr / l)
Totalpris: 144 kr
Beskrivning

Den här krämen, som fungerar ungefär som ett babypuder, skyddar huden mot skadliga miljöfaktorer och ger näring efter badet. Formulan innehåller extrakt av fingerborgsblomma, lavendel och timjan.

Användning:

  • Applicera en tillräcklig mängd på barnets rena hud och massera in den.
Artikelnr.: XEC-NS-20850
Innehåll: 75 ml
EAN: 4743318103440
Tillverkarnr.: 20850
Varumärke: Little Siberica BIO
Produktegenskaper: Vegansk
Hudtyp: Känslig hud
Certifikat och kvalitetsmärkningar: ECOCERT - Cosmos Organic, Vegan Society
Ingredienser (INCI)

Aqua, Distarch Phosphate, Melilotus Albus Extract[1], Glycerin, Dasiphora Fruticosa Water[1], Thymus Vulgaris (Thyme) Extract[1], Iris Sibirica Root Extract (WH)[1], Juniperus Sibirica Needle Extract (WH)[1], Hesperis Sibirica Flower/Leaf/Stem Extract (WH)[1], Lavandula Angustifolia Oil[1], Gellan Gum, Xanthan Gum, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citricacid

  1. aus kontrolliert biologischem Anbau

WH - vild skörd

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Eurobio Lab OÜ, Leiva 5, 12618, Tallinn, Estland, www.eurobiolab.com

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Little Siberica BIO Baby Cream-Powder