Stort utbud av produkter för bebis- och barnvård

Kosmetika, produkter för blöjbyten, badartiklar och mycket mer

Produkter för vård av spädbarn och barn utvecklade för hud, hår, blöjbyte, bad och munhygien. Ett komplett urval av skonsamma och praktiska produkter för den dagliga rutinen. Perfekta för familjens alla behov.

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Varumärke Ålder från Material Produktegenskaper Hudtyp Hårtyp Certifikat och kvalitetsmärkningar Karaktärer och licenser Språk Höjdpunkter
Filter

Bebisar & barn: 1 - 30 av 675 artiklar

bebe ZARTPFLEGE Gentle Cream

bebe ZARTPFLEGE Gentle Cream, 150 ml

  • För ung & torr hud
  • Mild vård för barn
  • Utan färgämnen
37 kr (247 kr / l)

Leverans till 12. oktober

HiPP Babymjukt Fuktigt Toalettpapper

HiPP Babymjukt Fuktigt Toalettpapper, 50 Stycken

  • För känslig hud
  • Skonsam & ultra-sensitiv
  • Doftfri & pH-neutral hud
22 kr (0 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Frosch Tvättmedel Flytande Baby

Frosch Tvättmedel Flytande Baby, 1,50 l

  • För babytextilier
  • För vit & färgad tvätt
  • Tvättemperatur: 20° - 95° C
92 kr (61 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Pampers Våtservetter Harmonie Aqua

Pampers Våtservetter Harmonie Aqua, 1 x 10 (10 Stycken)

  • Återställ pH-värdet
  • Lotion med 99% vatten
  • Utan alkohol och parfym
8 kr 10 kr (1 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Pampers Blöjor Premium Protection stl. 4

Pampers Blöjor Premium Protection stl. 4, 174 Stycken

  • Särskilt mjuk
  • DERMACOMFORT innerfleece
  • Kroppsvikt: 9-14 kg
699 kr 874 kr (4 kr / st.)

Leverans till 09. oktober

Weleda Junior Dentalgel

Weleda Junior Dentalgel, 50 ml

  • Från 6 år
  • Med 1450 ppm fluor
  • Effektiv rengöring & skydd
40 kr 51 kr (800 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Beauty Baby Skyddande Oljelotionsservetter

Beauty Baby Skyddande Oljelotionsservetter, 85 Stycken

  • Återfettande
  • För ansikte, händer & blöjområde
  • Med rapsolja & rosmarinextrakt
34 kr (0 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Weleda Calendula Sårskyddskräm

Weleda Calendula Sårskyddskräm, 75 ml

  • Den perfekta vården för blöjområdet
  • Vårdar skonsamt
  • Främjar hudens förnyelseprocess
74 kr 93 kr (987 kr / l)

Leverans till 12. oktober

PAEDIPROTECT Solspray SPF 50+

PAEDIPROTECT Solspray SPF 50+, 150 ml

  • Absorberas snabbt
  • Vegansk & doftfri
  • Utan oktokrylen
127 kr 150 kr (847 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch Babytvättpulver

Frosch Babytvättpulver, 1,45 kg

  • För vit & kokt tvätt
  • Utan dofter eller färgämnen
  • 30°C - 95°C
92 kr (63 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Nattou Care SOFTY Skötbädd 70x50 taupe

Nattou Care SOFTY Skötbädd 70x50 taupe

  • Standardstorlek: 70 x 50 cm
  • Upphöjd kant
  • Vattenavvisande
806 kr

Leverans till 09. oktober

HiPP Soft & Pur Feuchttücher

HiPP Soft & Pur Feuchttücher, 144 Stycken

  • För torr & känslig hud
  • Parfymfri
  • Extra skonsam
67 kr (0 kr / st.)

Leverans till 09. oktober

PAEDIPROTECT Solkräm för Hela Familjen SPF 50+

PAEDIPROTECT Solkräm för Hela Familjen SPF 50+, 200 ml

  • Utan oktokrylen
  • Enkel distribution
  • Med maskrosextrakt
174 kr 218 kr (870 kr / l)

Leverans till 12. oktober

HiPP Baby Soft Family Bubble Bath - Sensitive

HiPP Baby Soft Family Bubble Bath -​ Sensitive, 1.000 ml

  • För känslig hud
  • Lämplig för nyfödda
  • Med ekologiskt mandelextrakt
70 kr (70 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Sonett Barnskumtvål Calendula

Sonett Barnskumtvål Calendula, 10 l

  • Med spagyrisk calendula essens
  • Rent växtbaserade ytaktiva ämnen
  • Extremt produktiv
552 kr (55 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Baby Soft Ultra-Sensitive Wipes, 5st Extrapaket

HiPP Baby Soft Ultra-​Sensitive Wipes, 5st Extrapaket, 240 Stycken

  • Utan parfym
  • Utan eteriska oljor
  • Från 1:a levnadsdagen
74 kr (0 kr / st.)

Leverans till 09. oktober

Pampers Blöjor Premium Protection stl. 1

Pampers Blöjor Premium Protection stl. 1, 180 Stycken

  • Särskilt mjuk
  • 3-faldigt skyddssystem
  • Kroppsvikt: 2-5 kg
650 kr (4 kr / st.)

Leverans till 09. oktober

Penaten Baby Diaper Cream

Penaten Baby Diaper Cream, 200 ml

  • Skyddar huden
  • Lätt konsistens
  • Med zinkoxid
68 kr (340 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Angelcare® Åttakantig Påfyllningskassett

Angelcare® Åttakantig Påfyllningskassett, 6-​pack

  • Håller upp till 210 blöjor - lång användningstid
  • Kan klippas till - sparar material
  • Antibakteriell film - neutraliserar lukt
552 kr

Leverans till 12. oktober

Denttabs Tandborsttabletter Jordgubbsfluorfri

Denttabs Tandborsttabletter Jordgubbsfluorfri, 125 Stycken

  • Polerar skonsamt
  • Mild smak
  • Ålder: 3 år+
55 kr 69 kr (0 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

PAEDIPROTECT 2-in-1 Schampo & Tvättlotion

PAEDIPROTECT 2-​in-​1 Schampo & Tvättlotion, 200 ml

  • För torr & känslig hud
  • För barn & vuxen
  • Skonsamt rengöringsmedel
41 kr (205 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Frosch Baby Hygienrengöring

Frosch Baby Hygienrengöring, 500 ml

  • Perfekt för ytor
  • pH hudneutral formulering
  • Utan färgämnen & dofter
45 kr (90 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Penaten Baby Body Care Oil

Penaten Baby Body Care Oil, 500 ml

  • För känslig hud
  • Återfuktande
  • Idealisk för babymassage
68 kr (136 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Jack N' Jill Bubbelbad Blissful Bubbles

Jack N' Jill Bubbelbad Blissful Bubbles, 300 ml

  • Behaglig doft
  • Sulfatfri & mild mot huden
  • Med såpbubblestav
126 kr (420 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Vårdtvål för Mild Rengöring med Ren Avokadoolja

Beauty Baby Vårdtvål för Mild Rengöring med Ren Avokadoolja, 100 g

  • Passar även vuxna
  • Med naturlig avokadoolja
  • Vårdande
11 kr (110 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Cose della Natura Silkessvamp

Cose della Natura Silkessvamp, Stor, 12-​14 g

  • Passar alla hudtyper
  • Särskilt skonsam yta
  • För rengöring av ansikte och kropp
355 kr 374 kr

För närvarande inte tillgänglig

Pampers Blöjor Premium Protection stl. 2

Pampers Blöjor Premium Protection stl. 2, 240 Stycken

  • Ultramjuk och bekväm
  • Upp till 100% läckageskydd
  • Kroppsvikt: 4-8 kg
868 kr (4 kr / st.)

Leverans till 09. oktober

elmex Tandkräm Barn 2-6 år

elmex Tandkräm Barn 2-​6 år, 50 ml

  • Med aminfluorid
  • Stärker tänderna
  • Mineraliserar emaljen
54 kr (1 080 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Pampers Våtservetter Fresh Clean

Pampers Våtservetter Fresh Clean, 1.200 Stycken

  • Väldigt mjuka
  • Rengör skonsamt
  • Skyddar huden
371 kr (0 kr / st.)

Leverans till 09. oktober

HiPP Baby Soft Diaper Cream - Sensitive

HiPP Baby Soft Diaper Cream -​ Sensitive, 75 ml

  • För känslig babyhud
  • Med zink och panthenol
  • Utan parfym
50 kr (667 kr / l)

Leverans till 12. oktober