Allt för ditt barns kost

Barnmat, modersmjölksersättning, tillskottsnäring, gröt och mycket mer

Produkter för barnets mat och dryck som modersmjölksersättning, tillskottsnäring, snacks, barnmat och produkter för introduktion av fast föda. Ett komplett sortiment utvecklat för varje utvecklingsfas. Perfekt för den dagliga matrutinen.

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Varumärke Rekommenderad ålder från (barnmat) För vem? Material Produktegenskaper Certifikat och kvalitetsmärkningar Konsistens/administreringsform Karaktärer och licenser Höjdpunkter
Filter

Matning: 1 - 30 av 697 artiklar

eufy Bottle Washer S1 Pro

eufy Bottle Washer S1 Pro

  • 3D HydroBlast helrengöring
  • 100 °C ångsterilisering
  • 360° luftcirkulation för snabb torkning
3 685 kr 4 607 kr

Gratis frakt fram till 08. oktober

Holle Fullkornsgröt Gröt Havre Ekologisk

Holle Fullkornsgröt Gröt Havre Ekologisk, 250 g

  • Från den 5:e månaden
  • Innehåller naturligt socker
  • Mjuka ekologiska fullkornsflingor
35 kr (140 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MOGLi Jordgubbshjärtan, Eko

MOGLi Jordgubbshjärtan, Eko, 30 g

  • Vegansk & sötad med alternativ sötning
  • Luftigt puffad & i hjärtform
  • Utan tillsatta aromer
11 kr 14 kr (367 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Holle Juniormüsli med Cornflakes Ekologisk

Holle Juniormüsli med Cornflakes Ekologisk, 250 g

  • Från den 10:e månaden
  • Laktosfri och vegansk
  • Ingredienser från biodynamisk odling
40 kr (160 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Himmeltau Finaste Vetegryn klassiska

Himmeltau Finaste Vetegryn klassiska, 600 g

  • Från den 6:e månaden
  • Inget tillsatt socker
  • Med vitamin B1
30 kr (50 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Kvällsgröt utan Tillsatt Socker Kex-Banan

Bebivita Kvällsgröt utan Tillsatt Socker Kex-​Banan, 500 g

  • Från den 5:e månaden
  • Med mineraler & vitaminer
  • Med kex från Tyskland
71 kr (142 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Ekologiska Babyburkar Grönsaksrisotto Demeter

Holle Ekologiska Babyburkar Grönsaksrisotto Demeter, 220 g

  • Från den 8:e månaden
  • Stimulerar tuggreflexen
  • Utan gluten, laktos & tillsatt salt
12 kr 16 kr (55 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Holle Fullkornsmüsli för Bebisar Ekologisk

Holle Fullkornsmüsli för Bebisar Ekologisk, 250 g

  • Noggrant utvalda spannmål
  • Mjuka ekologiska fullkornsflingor
  • Från den 6:e månaden
41 kr (164 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Tillskottsnäring Baserad På Komjölk ProBalance 2

Humana Tillskottsnäring Baserad På Komjölk ProBalance 2, 750 g

  • Från den 7:e månaden
  • Med GOS, ARA & DHA
  • C-vitamin
132 kr 166 kr (176 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Tillskottsnäring Mjölkgröt Lilla Finsmakaren Stracciatella

Milupa Tillskottsnäring Mjölkgröt Lilla Finsmakaren Stracciatella, 400 g

  • Från den 8:e månaden
  • Med chokladbitar
  • Praktisk återförslutning
64 kr (160 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bebivita Mjölkpudding utan Tillsatt Socker Kex

Bebivita Mjölkpudding utan Tillsatt Socker Kex, 500 g

  • Från 6:e månaden
  • Med kex från Tyskland
  • Med värdefulla vitaminer
71 kr (142 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Ekologisk Gröt av Mannagryn på Burk för Bebisar

Bebivita Ekologisk Gröt av Mannagryn på Burk för Bebisar, 190 g

  • Från den 5:e månaden
  • Delikat vetegryn
  • Finpurerad
17 kr (89 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

PURE&FUN PAW Patrol Ekologiskt Hjältete

PURE&FUN PAW Patrol Ekologiskt Hjältete, 45 g

  • Med apelsinolja
  • 100 % EKO
  • God varm eller kall
36 kr 45 kr (800 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Holle Babyvatten

Holle Babyvatten, 500 ml

  • Från födseln
  • Färdig att använda, utan att koka
  • Matchat mineralinnehåll & låg natriumhalt
12 kr (24 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Ekologiska Barnmatsburkar God Natt Mannagrynsgröt

HiPP Ekologiska Barnmatsburkar God Natt Mannagrynsgröt, 190 g

  • Från den 5:e månaden
  • Innehåller gluten, utan tillsatt socker
  • Med flingor av fullkornsspannmål
22 kr (116 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

HiPP Risgröt för småbarn, Eko

HiPP Risgröt för småbarn, Eko, 200 g

  • Från 5 månader
  • Glutenfri
  • Även för mjölkgröt
35 kr (175 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

MOGLi Müslikakor med Kakao

MOGLi Müslikakor med Kakao, 125 g

  • Med agave & dadlar
  • Skonsam sötma
  • Utan tillsatt smak
28 kr (224 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Holle Fullkornsgröt med Mannagryn Ekologisk

Holle Fullkornsgröt med Mannagryn Ekologisk, 250 g

  • Från den 5:e månaden
  • Enkel tillagning
  • Innehåller gluten
35 kr (140 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Fullkornsgröt av Ris (glutenfri) Ekologisk

Holle Fullkornsgröt av Ris (glutenfri) Ekologisk, 250 g

  • Från den 5:e månaden
  • Mjuka ekologiska fullkornsflingor
  • Noggrant utvalda ekologiska spannmål
41 kr (164 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Holle Ekologisk Getmjölksgröt Blåbär & Banan

Holle Ekologisk Getmjölksgröt Blåbär & Banan, 200 g

  • Från 6:e månaden
  • Utan palmolja & glutenfri
  • Mycket mild smak
45 kr (225 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Fullkornsgröt av Hirs (glutenfri) Ekologisk

Holle Fullkornsgröt av Hirs (glutenfri) Ekologisk, 250 g

  • Från den 5:e månaden
  • Mjuka flingor av ekologiskt fullkornsmjöl
  • Lätt att tillaga
41 kr (164 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Modersmjölksersättning på komjölksbas COMFORT – Specialnäring

HiPP Modersmjölksersättning på komjölksbas COMFORT – Specialnäring, 600 g

  • Från födseln
  • Minskad laktoshalt
  • Låg allergenhalt & rik på näringsämnen
197 kr (328 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Alete medvetet Ekologisk Kvällsgröt Fullkorn Dinkelkex

Alete medvetet Ekologisk Kvällsgröt Fullkorn Dinkelkex, 190 g

  • Från den 6:e månaden
  • Utan tillsatt socker
  • 100% fri från palmolja
22 kr (116 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Babyburkar Kvällsgröt Biscuit Banan Ekologisk

Bebivita Babyburkar Kvällsgröt Biscuit Banan Ekologisk, 190 g

  • Från den 6:e månaden
  • Smakar också bra kallt
  • Söt banansmak
16 kr (84 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Ekologiska Barnmatsburkar Fruktpuré Williams-Christ Päron

HiPP Ekologiska Barnmatsburkar Fruktpuré Williams-​Christ Päron, 125 g

  • Från den 5:e månaden
  • 100% ekologisk fruktpuré
  • Utan tillsatt socker
13 kr (104 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Freche Freunde Ekologiska Fruktchips 100 % Jordgubbar

Freche Freunde Ekologiska Fruktchips 100 % Jordgubbar, 12 g

  • Från 12:e månaden
  • Ren frukt utan tillsatser
  • Förädlar müsli & Co.
25 kr 32 kr (2 083 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Holle Mango Morning Crunchy Müsli, Eko

Holle Mango Morning Crunchy Müsli, Eko, 200 g

  • Från 1 år
  • Sötma endast från frukt
  • Med fullkornsflingor av havre & dinkel
42 kr (210 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Fruktpuré "Veggie Bunny" - Pouchy med Morot, Sötpotatis & Ärtor Ekologisk

Holle Fruktpuré "Veggie Bunny" -​ Pouchy med Morot, Sötpotatis & Ärtor Ekologisk, 100 g

  • Från den 6:e månaden
  • Utan tillsatt salt
  • Vegansk & glutenfri
11 kr (110 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

FruchtBar Hallon-Bananan-Speltbar Ekologisk

FruchtBar Hallon-​Bananan-​Speltbar Ekologisk, 4 x 23 g (92 g)

  • Från 12 månader
  • Naturlig sötma från frukt
  • Återvinningsbar förpackning
26 kr 33 kr (283 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Holle 1-2-3 Kringla Ekologisk

Holle 1-​2-​3 Kringla Ekologisk, 80 g

  • Från 3 år
  • Utan salt ovanpå
  • Tillverkad av spelt
20 kr (250 kr / kg)

Leverans till 09. oktober