Påskpresenter för bebisar och barn upp till 4 år

Påskpresenter för spädbarn och barn upp till 4 år

Meningsfulla påskpresenter för spädbarn och barn upp till 4 år - från åldersanpassade leksaker till hälsosamma snacks. Hitta allt du behöver med våra prisvärda presentidéer.

Filtrera och sortera

Pris Varumärke Ålder från För vem? Material Produktegenskaper Certifikat och kvalitetsmärkningar Språk Höjdpunkter
Filter

Påsk 🐣: 1 - 30 av 164 artiklar

MOGLi Müslikakor med Kakao

MOGLi Müslikakor med Kakao, 125 g

  • Med agave & dadlar
  • Skonsam sötma
  • Utan tillsatt smak
28 kr (224 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Freche Freunde Ekologiska Fruktchips 100 % Jordgubbar

Freche Freunde Ekologiska Fruktchips 100 % Jordgubbar, 12 g

  • Från 12:e månaden
  • Ren frukt utan tillsatser
  • Förädlar müsli & Co.
25 kr 32 kr (2 083 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

FruchtBar Hallon-Bananan-Speltbar Ekologisk

FruchtBar Hallon-​Bananan-​Speltbar Ekologisk, 4 x 23 g (92 g)

  • Från 12 månader
  • Naturlig sötma från frukt
  • Återvinningsbar förpackning
26 kr 33 kr (283 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Holle 1-2-3 Kringla Ekologisk

Holle 1-​2-​3 Kringla Ekologisk, 80 g

  • Från 3 år
  • Utan salt ovanpå
  • Tillverkad av spelt
20 kr (250 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

HiPP Riskakor, Eko

HiPP Riskakor, Eko, Blåbär (30 g)

  • Från 8 månader
  • Fruktig smak
  • Inget tillsatt socker
16 kr (533 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Holle Fruktmix, Frystorkad Fruktmix, Eko

Holle Fruktmix, Frystorkad Fruktmix, Eko, 13 g

  • Från 3 år
  • Solmogen frukt
  • Inget tillsatt socker
22 kr (1 692 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Holle Minis Banan-Apelsin Ekologisk

Holle Minis Banan-​Apelsin Ekologisk, 100 g

  • Från 12:e månaden
  • Behändig och praktisk storlek
  • Individuellt förpackad
40 kr (400 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

FruchtBar Kex för Bebisar Spelt-Äpple Ekologiska

FruchtBar Kex för Bebisar Spelt-​Äpple Ekologiska, 100 g

  • Från 8:e månaden
  • Fruktig & mild
  • Inget jäsningsmedel
25 kr (250 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

HABA Trådspel på Landsbygden

HABA Trådspel på Landsbygden

  • Främjar målmedvetet grepp
  • Roliga figurer
  • Med bra spelförslag
345 kr

Leverans till 12. oktober

Ekologiska Müslibars Havre-Knasiga Äpple-Persika

HiPP Ekologiska Müslibars Havre-​Knasiga Äpple-​Persika, 20 g

  • För barn från 1 år och uppåt
  • Utan smaktillsatser
  • Fruktigt mellanmål
10 kr (500 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

MOGLi Jordgubbsremsor, Eko

MOGLi Jordgubbsremsor, Eko, 25 g

  • Demeter-äpplen & jordgubbar
  • Innehåller chiafrön
  • Utan laktos, gluten & tillsatt socker
32 kr (1 280 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Sonett Ekologiska Bubbles Tvålbubblor

Sonett Ekologiska Bubbles Tvålbubblor, 45 ml

  • Leksaker för utomhusbruk
  • Ekologiska ingredienser av hög kvalitet
22 kr (489 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Alete medvetet Barnkex

Alete medvetet Barnkex, 180 g

  • Från den 8:e månaden
  • Utan palmolja
  • Praktiskt format
30 kr (167 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Freche Freunde Ekologiska Krispiga Skivor Banan & Pumpa

Freche Freunde Ekologiska Krispiga Skivor Banan & Pumpa, 84 g

  • Från den 8:e månaden
  • Lätt, naturlig sötma
  • Perfekt för små händer
34 kr (405 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

MOGLi Ekologiska Kakao Kex 125 g

MOGLi Ekologiska Kakao Kex 125 g, 125 g

  • Ekologiska kakaokakor 125 g
30 kr (240 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

HiPP Favoritstjärna, Eko

HiPP Favoritstjärna, Eko, 30 g

  • Från 1 år
  • Sötma från frukt & grönsaker
  • Krispigt fruktigt mellanmål
17 kr (567 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bebivita Fruktbarer

Bebivita Fruktbarer, Äpple-​banan (25 g)

  • Från den 12:e månaden
  • Med järn
  • Utan palmolja
8 kr (320 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Alete medvetet Ekologisk Bar Banan Hallon Äpple

Alete medvetet Ekologisk Bar Banan Hallon Äpple, 25 g

  • Från 3 år
  • Utan tillsatt socker
  • Fri från artificiella smakämnen
9 kr (360 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Ekologiska Kakor med Dinkel, Äpple & Blåbär

FruchtBar Ekologiska Kakor med Dinkel, Äpple & Blåbär, 100 g

  • Från den 8:e månaden
  • 100% naturliga ingredienser
  • I 5 kreativa former
28 kr (280 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Holle Crunchy Snack Havre-Hallon Ekologisk

Holle Crunchy Snack Havre-​Hallon Ekologisk, 30 g

  • Från den 10:e månaden
  • Glutenfritt recept
  • Vegansk
16 kr (533 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Ekologisk Kids Havre&Frukt Äpple-Jordgubbe Bar

Alnatura Ekologisk Kids Havre&Frukt Äpple-​Jordgubbe Bar, 138 g

  • Från den första födelsedagen
  • Havregrynsgröt-fruktblandning
  • Utan tillsatt socker och lätt att tugga
45 kr (326 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Holle Kex från Little Farm Ekologisk

Holle Kex från Little Farm Ekologisk, 100 g

  • Från 10 månader
  • Roliga former av djur
  • Med banan & rissirap
33 kr (330 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

MOGLi Mangoremsor, Eko

MOGLi Mangoremsor, Eko, 25 g

  • Demeter-äpplen & mango
  • Innehåller psylliumfröskal
  • Utan laktos, gluten & tillsatt socker
32 kr (1 280 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

MOGLi Demeter Dinkelbollar Tomat & Morot

MOGLi Demeter Dinkelbollar Tomat & Morot, 40 g

  • Veganskt snacksbakverk
  • Bakad i solrosolja
  • Utan palmolja & tillsatta aromer
18 kr (450 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Ekologiska Pretzels med Krispig Majs & Morot

FruchtBar Ekologiska Pretzels med Krispig Majs & Morot, 25 g

  • Från 6 månader
  • Glutenfri
  • Utan tillsatt socker* & salt
14 kr (560 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Flerkornspinnar med Majs, Dinkel, Banan & Jordgubbar Ekologiska

FruchtBar Flerkornspinnar med Majs, Dinkel, Banan & Jordgubbar Ekologiska, 30 g

  • Från den 8:e månaden
  • Majs, dinkel, hirs & havre
  • Med fruktig sötma
18 kr (600 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bebivita Riskaka Hallon Yoghurt

Bebivita Riskaka Hallon Yoghurt, 30 g

  • Från den 8:e månaden
  • Fri från gluten
  • Med vitamin B1
14 kr (467 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

OPI FRUTTA Bio Banana "come fresca"

OPI FRUTTA Bio Banana "come fresca", 22 g

  • Ekologiska bananer från kontrollerad odling
  • Mild-söt smak
  • Inget tillsatt socker eller tillsatser
27 kr (1 227 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

HiPP Hirspinnar, Eko

HiPP Hirspinnar, Eko, 30 g

  • Från 8 månader
  • Lätt & luftig konsistens
  • Inga tillsatta smakämnen
17 kr (567 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Freche Freunde Ekologiska Pretzels Kikärta

Freche Freunde Ekologiska Pretzels Kikärta, 75 g

  • Från 12:e månaden
  • Praktiskt knaprigt mellanmål
  • Utan tillsatt salt
21 kr (280 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Vanliga frågor om påskpresenter för barn

Vilka påskpresenter passar för spädbarn och småbarn upp till 4 år?
Påskpresenter som passar för spädbarn och småbarn upp till 4 år inkluderar åldersanpassade leksaker som motorikleksaker, stapelleksaker, träleksaker och enkla utomhusleksaker. De stimulerar utvecklingen på ett lekfullt sätt och är säkra för de minsta.

Finns det påskpresenter för barn utan choklad?
Ja. Bland meningsfulla påskpresenter utan choklad finns leksaker samt hälsosamma snacks för barn, mellanmål med låg sockerhalt eller ekologiska snacks. De är perfekta alternativ till godis i påskkorgen. Populära varumärken för snacks till barn är Holle, Hipp, MOGLI, Freche Freunde, FruchtBar, OPI FRUTTA och Pumpkin Organics.

Vilka presenter passar bra i en påskkorg?
Till en påskkorg passar särskilt små, lätta och prisvärda presenter som gripvänliga leksaker, små fordon, sandlådeleksaker eller barnanpassade snacks. Det är viktigt att presenterna är åldersanpassade och enkla att kombinera.

Hur mycket bör en påskpresent för spädbarn eller småbarn kosta?
En påskpresent för spädbarn eller småbarn bör vara prisvärd och lättillgänglig. Många föräldrar väljer presenter under 50 euro eftersom de passar bra för tillfället och inte behöver ha ett högt materiellt värde.

Erbjuder Babymondino påskpresenter för olika åldersgrupper?
Ja. Babymondino erbjuder påskpresenter för spädbarn, småbarn och barn upp till 4 år. Produkterna är anpassade för olika åldrar och utvecklingsfaser.

Passar påskpresenterna även för våren och utomhuslek?
Ja. Många påskpresenter passar för utomhusbruk, till exempel leksaker för trädgården, balkongen eller parken. De uppmuntrar till rörelse och lek under våren.

Varför är leksaker och snacks för barn en bra presentidé till påsk?
Leksaker och snacks för barn är bra presentidéer till påsk eftersom de kan användas under lång tid, bidrar till barnets utveckling och erbjuder ett uppskattat alternativ till klassiskt godis.