Töpfer Babycare Tvättgel, 150 ml

Skonsam rengöring för hud och hår

57 kr

(380 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 150 ml

I lager från 16. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans fredag, 23. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För känslig babyhud
  • Med milda tvättämnen
  • Vårdande egenskaper
  • Skummar behagligt

Ofta köpt tillsammans med Töpfer Babycare Sårskyddspasta, 75 ml

Töpfer Babycare Tvättgel, 150 ml 57 kr (380 kr / l)
Töpfer Babycare Sårskyddspasta, 75 ml 63 kr (840 kr / l)
Totalpris: 120 kr
Beskrivning

2-i-1-produkten Babycare Tvättgel är den perfekta vården för ditt barns känsliga hud och fina hår. Med en mild formula av ekologiskt vetekli-extrakt och ekologisk ringblomma rengör den både hud och hår på ett särskilt skonsamt sätt och bevarar samtidigt den naturliga fuktbalansen. Ingredienserna är perfekt anpassade till de speciella behoven hos känslig barnhud och skämmer bort din lilla skatt.

Artikelnr.: XPI-TOE-6004410
Innehåll: 150 ml
EAN: 4006303009555
Tillverkarnr.: 6004410
Varumärke: Töpfer
Produktegenskaper: 100 % naturkosmetik, Fri från silikoner, Fri från syntetiska doftämnen, Fri från mikroplast, Fri från parfym, Vegansk
Hudtyp: Känslig hud
Hårtyp: Fint hår
Certifikat och kvalitetsmärkningar: ECOCERT - Cosmos Natural
Konsistens/administreringsform: Lotion
Förvaringsanvisning: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Kroppsområde: Hår, Hud
Ingredienser (INCI)

Aqua, Coco Glucoside, Glycerin, Xanthan Gum, Sodium Levulinate, Sodium Citrate, Triticum Vulgare (Wheat) Bran Extract[1], Calendula Officinalis Flower Extract[1], Rosmarinus Officinalis Leaf Extract[1], Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Glyceryl Oleate, Sodium Anisate, Citric Acid, Tocopherol (Vitamin E), Parfum, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Lecithin, Ascorbyl Palmitate, Limonene[2], Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil[2], Vanillin[2], Sodium Hydroxyde

  1. aus kontrolliert biologischem Anbau
  2. naturliga eteriska oljor
Juridisk information
Tillverkare: Töpfer GmbH, Heisinger Straße 6, 87463, Dietmannsried, Tyskland, www.toepfer-babywelt.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Töpfer Babycare Tvättgel

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder