ATTITUDE Rengöring för Babyleksaker & Andra Ytor Parfymfri, 800 ml

För naturlig leksaksrengöring

90 kr

(113 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 800 ml

I lager

Leverans senast onsdag, 07. oktober om du beställer senast onsdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Utan dofter
  • Utan skadliga kemikalier
  • Hypoallergen

Ofta köpt tillsammans med ATTITUDE Tvättmedel för Barn Flytande & Parfymfri, 1,05 l

ATTITUDE Rengöring för Babyleksaker & Andra Ytor Parfymfri, 800 ml 90 kr (113 kr / l)
ATTITUDE Tvättmedel för Barn Flytande & Parfymfri, 1,05 l 151 kr (144 kr / l)
Totalpris: 241 kr
Beskrivning

Leksaksrengöringen från ATTITUDE är fri från kemikalier som kan vara skadliga för barn. Den innehåller inga dofter, är allergivänlig och kan också användas på släta ytor.

Användning: Spraya och torka.

Artikelnr.: XBO-AT-40169
Innehåll: 800 ml
EAN: 626232401691
Tillverkarnr.: 40169
Varumärke: ATTITUDE
Produktegenskaper: 100 % naturkosmetik
Certifikat och kvalitetsmärkningar: Certified Eco Logo
Konsistens/administreringsform: Vätska
Användningsområde hushållsrengöring: Barnrum, Ytor
Varningar: Undvik kontakt med ögonen och skölj vid behov med rikligt med vatten, Förvara produkten säkert och utom räckhåll för barn
Ingredienser

< 5 % Icke-joniska ytaktiva ämnen, Caprylyl glukosid, Myristylglukosid, Aqua (Water), Sodium Citrate, Sodium Bicarbonate, Saponiner

Juridisk information
Tillverkare: ATTITUDE, 231 rue Saint-Honoré, 75001, Paris, Frankrike, info@attitudeliving.com

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för ATTITUDE Rengöring för Babyleksaker & Andra Ytor Parfymfri

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder