Himmeltau - Mat baserad på mannagryn för barn

Sedan 1903 för dig och ditt barn

Sedan 1903 står Himmeltau för högkvalitativa mannagrynsprodukter som förkokas genom speciella uppvärmningsprocesser. Perfekta för spädbarn, småbarn och vuxna som uppskattar lättsmält kost.

Filtrera och sortera

Pris Rekommenderad ålder från (barnmat) För vem? Produktegenskaper
Filter

Himmeltau: 4 artiklar

Himmeltau Finaste Vetegryn klassiska

Himmeltau Finaste Vetegryn klassiska, 600 g

  • Från den 6:e månaden
  • Inget tillsatt socker
  • Med vitamin B1
30 kr (50 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Himmeltau Finaste Mannagrynsflingor Honung

Himmeltau Finaste Mannagrynsflingor Honung, 500 g

  • Från den 6:e månaden
  • Sötad med honung
  • Med vitamin B1
39 kr (78 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Himmeltau Finaste Godnattgröten

Himmeltau Finaste Godnattgröten, 330 g

  • Från den 6:e månaden
  • Med vaniljsmak
  • Inget tillsatt socker
39 kr (118 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Himmeltau Mannagrynsdryck Bihonung

Himmeltau Mannagrynsdryck Bihonung, 405 ml

  • Krämig & mjölkig
  • Stabil utan kylning
  • Utan konserverande ämnen
36 kr (89 kr / l)

Leverans till 09. oktober