HiPP - Modersmjölksersättning och tillskottsnäring

HiPP - Modersmjölksersättning och tillskottsnäring

Filtrera och sortera

Pris Varumärke För vem? Produktegenskaper Certifikat och kvalitetsmärkningar Höjdpunkter
Filter

Modersmjölksersättning: 14 artiklar

Modersmjölksersättning på komjölksbas COMFORT – Specialnäring

HiPP Modersmjölksersättning på komjölksbas COMFORT – Specialnäring, 600 g

  • Från födseln
  • Minskad laktoshalt
  • Låg allergenhalt & rik på näringsämnen
197 kr (328 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologisk Modersmjölksersättning Baserad På Komjölk Combiotik® PRE

HiPP Ekologisk Modersmjölksersättning Baserad På Komjölk Combiotik® PRE, 600 g

  • Starta mjölk
  • Med mjölksyrakulturer
  • Innehåller laktos & DHA
190 kr (317 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Hypoallergen Startnäring Baserad På Komjölk HA Combiotik® HA 1

HiPP Hypoallergen Startnäring Baserad På Komjölk HA Combiotik® HA 1, 600 g

  • Från födseln
  • Skonsamt delat protein
  • Naturliga mjölksyrakulturer
193 kr (322 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologisk följdmjölk på komjölksbas Combiotik® 2

HiPP Ekologisk följdmjölk på komjölksbas Combiotik® 2, 600 g

  • Från 7 månaders ålder
  • Lämplig för alla tider på dygnet
  • Med omega-3 & omega-6 fettsyror
193 kr (322 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Modersmjölksersättning Baserad På Komjölk HA Combiotik® - PRE HA

HiPP Modersmjölksersättning Baserad På Komjölk HA Combiotik® -​ PRE HA, 600 g

  • Från födseln
  • Kan ätas ensamt eller som kompletterande mat
  • Med naturliga mjölksyrakulturer
205 kr (342 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Tillskottsnäring Baserad På Komjölk - Barnmjölk Combiotik® 1+

HiPP Tillskottsnäring Baserad På Komjölk -​ Barnmjölk Combiotik® 1+, 600 g

  • Från 1 års ålder
  • Naturliga mjölksyrakulturer
  • Med D-vitamin & kalcium
158 kr (263 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Modersmjölksersättning På Komjölksbas Anti-Reflux Specialnäring

HiPP Modersmjölksersättning På Komjölksbas Anti-​Reflux Specialnäring, 600 g

  • Från födseln
  • Naturliga mjölksyrakulturer
  • För särskilda näringsbehov
186 kr (310 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologisk Modersmjölksersättning Baserad På Komjölk Combiotik® 1

HiPP Ekologisk Modersmjölksersättning Baserad På Komjölk Combiotik® 1, 600 g

  • Från födseln
  • Krämig tack vare ekologisk stärkelse
  • Håller dig mätt
193 kr (322 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologisk Tillskottsnäring Baserad På Komjölk Combiotik® 3

HiPP Ekologisk Tillskottsnäring Baserad På Komjölk Combiotik® 3, 600 g

  • Från den 10:e levnadsmånaden
  • Lämplig för alla tider på dygnet
  • Med GOS & Metafolin
225 kr (375 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologisk Uppföljningsmjölk 2 Gjord på Getmjölk

HiPP Ekologisk Uppföljningsmjölk 2 Gjord på Getmjölk, 400 g

  • Efter den 6:e månaden
  • Börja med kompletterande mat
  • Innehåller värdefulla näringsämnen
214 kr (535 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologisk Modersmjölksersättning på Getmjölksbas PRE

HiPP Ekologisk Modersmjölksersättning på Getmjölksbas PRE, 400 g

  • Från födseln
  • Innehåller DHA & fibrer
  • Enkel tillagning
214 kr (535 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Följdmjölk på komjölksbas Barnmjölk Combiotik® 2+

HiPP Följdmjölk på komjölksbas Barnmjölk Combiotik® 2+, 600 g

  • För åldrar 2 år & uppåt
  • Drick varm eller kall
  • Med vitamin C & D
158 kr (263 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologisk Tillskottsnäring Baserad på Komjölk Combiotik® 2 – Utan Stärkelse

HiPP Ekologisk Tillskottsnäring Baserad på Komjölk Combiotik® 2 – Utan Stärkelse, 600 g

  • Efter 6:e månaden
  • Konsistens som är lätt att dricka
  • Efter amning/förberedande amning
193 kr (322 kr / kg)

Leverans till 19. oktober

Tillskottsnäring Baserad På Komjölk HA Combiotik® HA 2

HiPP Tillskottsnäring Baserad På Komjölk HA Combiotik® HA 2, 600 g

  • Från den 7:e levnadsmånaden
  • Höggradigt nedbrutet protein
  • Naturliga mjölksyrakulturer
217 kr (362 kr / kg)

Leverans till 08. oktober