HiPP - Färdig gröt för avvänjning

Puréer, rivet fruktmos, gröt och mycket mer för ditt barn

Filtrera och sortera

Pris Varumärke För vem? Produktegenskaper Certifikat och kvalitetsmärkningar Höjdpunkter
Filter

Gröt & barnmat: 1 - 30 av 42 artiklar

Ekologiska Barnmatsburkar God Natt Mannagrynsgröt

HiPP Ekologiska Barnmatsburkar God Natt Mannagrynsgröt, 190 g

  • Från den 5:e månaden
  • Innehåller gluten, utan tillsatt socker
  • Med flingor av fullkornsspannmål
22 kr (116 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Barnmatsburkar God Morgon Jordgubbe i Äpple-Yoghurt-Müsli

HiPP Ekologiska Barnmatsburkar God Morgon Jordgubbe i Äpple-​Yoghurt-​Müsli, 160 g

  • Från den 10:e månaden
  • Frukost eller mellanmål
  • Utan socker & fruktjuicekoncentrat
19 kr (119 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

HiPP Frukostgröt med Banan & Blåbär, Eko

HiPP Frukostgröt med Banan & Blåbär, Eko, 160 g

  • Från 10 månader
  • Inga artificiella smakämnen eller konserveringsmedel
  • Smakar gott varm eller kall
19 kr (119 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Barnmatsburkar Fruktpuré Williams-Christ Päron

HiPP Ekologiska Barnmatsburkar Fruktpuré Williams-​Christ Päron, 125 g

  • Från den 5:e månaden
  • 100% ekologisk fruktpuré
  • Utan tillsatt socker
13 kr (104 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Barnmatsburkar Rena Ekologiska Morötter

HiPP Ekologiska Barnmatsburkar Rena Ekologiska Morötter, 125 g

  • Från den 5:e månaden
  • Mild & söt
  • Utan tillsatt salt & socker
13 kr (104 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

HiPP Barnmatsburk - Nötkött - Eko

HiPP Barnmatsburk -​ Nötkött -​ Eko, 125 g

  • Från 5 månader
  • Innehåller inget tillsatt salt
  • Inga tillsatta smakämnen
29 kr (232 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

HiPP Havregrynspuré "God Natt" Ekologisk

HiPP Havregrynspuré "God Natt" Ekologisk, 190 g

  • Från 5 månader
  • Mjölkberedning
  • Inget tillsatt socker
22 kr (116 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Barnmatsburkar med Godnattgröt 7-korn

HiPP Ekologiska Barnmatsburkar med Godnattgröt 7-​korn, 190 g

  • Från den 6:e månaden
  • Med ekologiska fullkornsflingor
  • Smakar varmt och kallt
22 kr (116 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

HiPP Ekologisk kycklingberedning

HiPP Ekologisk kycklingberedning, 125 g

  • Från 5 månader
  • Mångsidiga kombinationer
  • Inget tillsatt salt
29 kr (232 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Barnmatsburkar Plommon med Päron

HiPP Ekologiska Barnmatsburkar Plommon med Päron, 160 g

  • Från den 5:e månaden
  • Veganskt recept
  • Naturligt glutenfri
22 kr (138 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Barnmatsburkar God Morgon Blåbär i Äpple-Yoghurt-Müsli

HiPP Ekologiska Barnmatsburkar God Morgon Blåbär i Äpple-​Yoghurt-​Müsli, 160 g

  • Från den 10:e månaden
  • Utan tillsatt socker
  • Utan tillsatta färg- och smakämnen
19 kr (119 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Barnmatsburkar med Fruktpuré Ekologiskt Äpple

HiPP Ekologiska Barnmatsburkar med Fruktpuré Ekologiskt Äpple, 125 g

  • Från och med den 5:e månaden
  • Fri från konserveringsmedel
  • Glutenfri & utan tillsatt socker
13 kr (104 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

HiPP Flingor "God Natt", 3 Korn, Eko

HiPP Flingor "God Natt", 3 Korn, Eko, 190 g

  • Från den 8:e månaden
  • Inget tillsatt socker
  • Väl mättande
22 kr (116 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Barnmatsburkar God Morgen Frukt-Yoghurt-Müsli

HiPP Ekologiska Barnmatsburkar God Morgen Frukt-​Yoghurt-​Müsli, 160 g

  • Från den 10:e månaden
  • Utan färgämnen
  • Med vitamin B1
19 kr (119 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Barnmatsburkar Jordgubbar Hallon i Äpple

HiPP Ekologiska Barnmatsburkar Jordgubbar Hallon i Äpple, 160 g

  • Från den 5:e levnadsmånaden
  • 0% tillsatt socker
  • Vegansk
21 kr (131 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

HiPP Frukt & Spannmål Äpple-Banan med Babykex

HiPP Frukt & Spannmål Äpple-​Banan med Babykex, 250 g

  • Från 5 månader
  • Perfekt för att börja med fast föda
  • Inget tillsatt socker
21 kr (84 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Barnmatsburkar Morötter med Potatis

HiPP Ekologiska Barnmatsburkar Morötter med Potatis, 190 g

  • Från den 5:e månaden
  • Utan salt & gluten
  • Strikt kontrollerade ingredienser
19 kr (100 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

HiPP Ekologiska Barnmatsburkar med Fruktgröt

HiPP Ekologiska Barnmatsburkar med Fruktgröt, Aprikos i äpple (190 g)

  • Från den 5:e månaden
  • 100% ren ekologisk frukt
  • Utan tillsatt socker & salt
21 kr (111 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Potatis- & Grönsaksmeny med Ekologiskt Nötkött

HiPP Potatis-​ & Grönsaksmeny med Ekologiskt Nötkött, 220 g

  • Från 8 månader
  • Glutenfri
  • Inga artificiella smak- eller färgämnen
23 kr (105 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Barnmatsburkar med Fruktpuré Äpplen med Bananer

HiPP Ekologiska Barnmatsburkar med Fruktpuré Äpplen med Bananer, 190 g

  • Från den 5:e månaden
  • 100% ren ekologisk frukt
  • Utan tillsatt socker
20 kr (105 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

HiPP Barnmatsburk - Pumpa med potatis, Eko

HiPP Barnmatsburk -​ Pumpa med potatis, Eko, 190 g

  • 5 månader & uppåt
  • Utan tillsatt salt
  • Len, krämig konsistens
19 kr (100 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

HiPP Fruktkopp - Banan i Äpple, Eko

HiPP Fruktkopp -​ Banan i Äpple, Eko, 400 g

  • Från 5:e månaden
  • Perfekt som mellanmål
  • Inget tillsatt socker
31 kr (78 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Barnmatsburkar God Natt Mjökris

HiPP Ekologiska Barnmatsburkar God Natt Mjökris, 190 g

  • Från den 8:e månaden
  • Kan avnjutas både kall och varm
  • Utan tillsatt socker & gluten
17 kr 22 kr (89 kr / kg)

Leverans till 19. oktober

Burk med Ekologisk barnmat - Blandade Grönsaker

HiPP Burk med Ekologisk barnmat -​ Blandade Grönsaker, 190 g

  • Från den 5:e månaden
  • Med milda grönsaker
  • Krämig puré
19 kr (100 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Barnmatsburkar Jordgubb Päron i Äpple

HiPP Ekologiska Barnmatsburkar Jordgubb Päron i Äpple, 160 g

  • Från den 5:e månaden
  • Recept utan tillsatt socker
  • Behaglig fruktsmak
21 kr (131 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

HiPP Ris med Morötter & Ekologisk Kalkon, Eko

HiPP Ris med Morötter & Ekologisk Kalkon, Eko, 220 g

  • Från 8 månader
  • Med små bitar
  • Konserveringsmedelsfri
23 kr (105 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

HiPP Spaghetti Bolognese, Eko

HiPP Spaghetti Bolognese, Eko, 220 g

  • Från 8 månader
  • Med små bitar
  • Inget tillsatt salt
23 kr (105 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Barnmatsburkar med Gröt Fin Bircher-müsli

HiPP Ekologiska Barnmatsburkar med Gröt Fin Bircher-​müsli, 190 g

  • Från den 6:e månaden
  • Värdefulla flingor
  • Med ananas, banan & äpple
23 kr (121 kr / kg)

Leverans till 19. oktober

Frukostgröt Mango-Banan Havregrynsgröt, Eko

HiPP Frukostgröt Mango-​Banan Havregrynsgröt, Eko, 160 g

  • Från den 10:e månaden
  • Smakar varmt & kallt
  • Inget tillsatt socker
19 kr (119 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Fruktduett Persika-Aprikos med Kvargkräm, Eko

HiPP Fruktduett Persika-​Aprikos med Kvargkräm, Eko, 160 g

  • Från den 10:e månaden
  • Inget tillsatt socker
  • Glutenfri
19 kr (119 kr / kg)

Leverans till 08. oktober