PAEDIPROTECT - Kosmetika och solskydd

Solskydd och skonsamma behandlingar utan onödiga tillsatser

Sedan 2013 står PAEDIPROTECT för genomtänkta familjevårdsprodukter "Made in Germany". Formuleringarna för solskydd, rengöring och kosmetik är skonsamma mot huden och fria från onödiga tillsatser.

Filtrera och sortera

Pris Produktegenskaper Hudtyp Hårtyp Solskydd (SPF) Höjdpunkter
Filter

PAEDIPROTECT: 7 artiklar

PAEDIPROTECT Solspray SPF 50+

PAEDIPROTECT Solspray SPF 50+, 150 ml

  • Absorberas snabbt
  • Vegansk & doftfri
  • Utan oktokrylen
127 kr 150 kr (847 kr / l)

Leverans till 09. oktober

PAEDIPROTECT Solkräm för Hela Familjen SPF 50+

PAEDIPROTECT Solkräm för Hela Familjen SPF 50+, 200 ml

  • Utan oktokrylen
  • Enkel distribution
  • Med maskrosextrakt
174 kr 218 kr (870 kr / l)

Leverans till 09. oktober

PAEDIPROTECT 2-in-1 Schampo & Tvättlotion

PAEDIPROTECT 2-​in-​1 Schampo & Tvättlotion, 200 ml

  • För torr & känslig hud
  • För barn & vuxen
  • Skonsamt rengöringsmedel
41 kr (205 kr / l)

Leverans till 09. oktober

PAEDIPROTECT Vårdlotion

PAEDIPROTECT Vårdlotion, 200 ml

  • För känslig hud
  • Vegansk & doftfri
  • Med bambuextrakt
38 kr (190 kr / l)

Leverans till 09. oktober

PAEDIPROTECT Ansiktssolskydd SPF 50+

PAEDIPROTECT Ansiktssolskydd SPF 50+, 30 ml

  • För känslig ansiktshud
  • Absorberas snabbt
  • Parfymfri
89 kr (2 967 kr / l)

Leverans till 09. oktober

PAEDIPROTECT Ansiktsvård

PAEDIPROTECT Ansiktsvård, 75 ml

  • För torr, känslig hud
  • För barn & vuxen
  • Med olivolja & sheasmör
40 kr (533 kr / l)

Leverans till 09. oktober

PAEDIPROTECT Intensiv Vårdkräm

PAEDIPROTECT Intensiv Vårdkräm, 75 ml

  • För torr & känslig hud
  • Med shea & kokosolja
  • Vegansk & doftfri
41 kr (547 kr / l)

Leverans till 09. oktober