Barnvänliga badtillsatser

Skonsamma produkter och massor av badglädje för de små

Badtillsatser för barn utvecklade för att göra badstunden roligare, skonsammare och mer lekfull. Formuleringar anpassade för de minsta gör badrutinen enkel och behaglig. Perfekta för att förvandla vardagen till en stund av välbefinnande.

Filtrera och sortera

Pris Varumärke Ålder från Produktegenskaper Certifikat och kvalitetsmärkningar Höjdpunkter
Filter

Badtillsatser: 1 - 30 av 82 artiklar

HiPP Baby Soft Family Bubble Bath - Sensitive

HiPP Baby Soft Family Bubble Bath -​ Sensitive, 1.000 ml

  • För känslig hud
  • Lämplig för nyfödda
  • Med ekologiskt mandelextrakt
70 kr (70 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Sonett Barnskumtvål Calendula

Sonett Barnskumtvål Calendula, 10 l

  • Med spagyrisk calendula essens
  • Rent växtbaserade ytaktiva ämnen
  • Extremt produktiv
552 kr (55 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Vårdtvål för Mild Rengöring med Ren Avokadoolja

Beauty Baby Vårdtvål för Mild Rengöring med Ren Avokadoolja, 100 g

  • Passar även vuxna
  • Med naturlig avokadoolja
  • Vårdande
11 kr (110 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

ATTITUDE baby leaves Bubble Wash

ATTITUDE baby leaves Bubble Wash, Good Night (473 ml)

  • Särskilt skonsam på huden
  • Med skyddande ingredienser
  • Allergivänliga
143 kr (302 kr / l)

Leverans till 09. oktober

tetesept® Barn Badkul Skumbad Min Enhörning

tetesept® Barn Badkul Skumbad Min Enhörning, 40 ml

  • Med vårdande mandelprotein
  • Med rosa livsmedelsfärg
  • Fruktig jordgubbsdoft
10 kr (250 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Jack N' Jill Bubbelbad Blissful Bubbles

Jack N' Jill Bubbelbad Blissful Bubbles, 300 ml

  • Behaglig doft
  • Sulfatfri & mild mot huden
  • Med såpbubblestav
126 kr (420 kr / l)

Leverans till 15. oktober

Weleda Ringblomman-Tvål

Weleda Ringblomman-​Tvål, 100 g

  • För känslig baby- & barnhud
  • Särskilt skonsam rengöring
  • Även för känslig vuxenhud
64 kr (640 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

tetesept® Kids Skumbad Älvornas Magi

tetesept® Kids Skumbad Älvornas Magi, 40 ml

  • Med hudvårdande formula
  • Med rosa livsmedelsfärg
  • Fruktig körsbärsdoft
10 kr (250 kr / l)

Leverans till 09. oktober

GIVING LOVE TO World Savers vattenpark

GIVING LOVE TO World Savers vattenpark, 170 g

  • Delikat apelsinsdoft
  • Med närande mandelolja
  • Innehåller original Schleich-samlarfigur
57 kr (335 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

baby "Sov Bra"-Bad Ekologisk Ringblomma & Lavendel

Weleda baby "Sov Bra"-​Bad Ekologisk Ringblomma & Lavendel, 200 ml

  • Doft av lavendel & neroli
  • Extra mild olja-till-mjölk-formula
  • Svider inte i ögonen
91 kr (455 kr / l)

Leverans till 09. oktober

La Saponaria Tvål Ringblomma & Havre

La Saponaria Tvål Ringblomma & Havre, 100 g

  • För alla hudtyper
  • Närande egenskaper
  • Med petitgrainolja
35 kr 44 kr (350 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Penaten Baby Ultra Sensitiv Bath & Shampoo

Penaten Baby Ultra Sensitiv Bath & Shampoo, 400 ml

  • För mycket känslig hud
  • Perfekt för nyfödda
  • Parfymfri formula
74 kr (185 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Kneipp naturkind Färgat Bubbelbad

Kneipp naturkind Färgat Bubbelbad, 85 g

  • Var om känslig barnhud
  • Med druvkärna & avokadoolja
  • Skum, färger & dofter
35 kr (412 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Barn Havssalt Vårdande Bad Förkylningstid

tetesept® Barn Havssalt Vårdande Bad Förkylningstid, 750 g

  • Perfekt för barn från 3 år
  • Naturliga eteriska oljor
  • Med eukalyptus- & pepparmyntsolja
112 kr (149 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

little leaves Foaming Hand Soap Watermelon & Coco

ATTITUDE little leaves Foaming Hand Soap Watermelon & Coco, 295 ml

  • Har en skyddande effekt
  • Fruktig och exotisk doft
  • Allergivänlig
77 kr (261 kr / l)

Leverans till 09. oktober

tetesept® Kids Skumbad Fotbollsfeber

tetesept® Kids Skumbad Fotbollsfeber, 40 ml

  • För barn från 2 år
  • Färgar vattnet blått
  • Fräsch doft
10 kr (250 kr / l)

Leverans till 09. oktober

alviana Naturkosmetik Organisk kalk flytande tvål

alviana Naturkosmetik Organisk kalk flytande tvål, 500 ml

  • För alla hudtyper
  • Färsk citrusarom
  • För frekvent handtvätt
49 kr (98 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Penaten Baby Bath & Shampoo

Penaten Baby Bath & Shampoo, 400 ml

  • Perfekt för bebisens hud
  • Ingen uttorkning av huden
  • Svider inte i ögonen
68 kr (170 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Kneipp naturkind Tatutata Bubbelbad

Kneipp naturkind Tatutata Bubbelbad, 40 ml

  • För känslig barnhud
  • Bra skum
  • Naturlig blåbärsdoft
8 kr (200 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Penaten Baby Little Helper Good Night Bath

Penaten Baby Little Helper Good Night Bath, 400 ml

  • För bebisar & barn
  • Med NaturalCalm™ doft
  • Mycket mild formula
67 kr (168 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Penaten Baby Soap

Penaten Baby Soap, 90 g

  • Skyddar känslig hud
  • Skyddar mot torrhet
  • Berikad med honung
24 kr (267 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

tetesept® Kids Badöverraskning Dino-äventyr

tetesept® Kids Badöverraskning Dino-​äventyr

  • För barn från 3 år
  • Fruktig limedoft
  • Badkula med dino-överraskning
45 kr

Leverans till 09. oktober

tetesept® Baby Förkylningstid Bad

tetesept® Baby Förkylningstid Bad, 100 ml

  • Från 3 månaders ålder
  • Mild formula
  • Med ekologisk timjan & myrten
68 kr (680 kr / l)

Leverans till 09. oktober

tetesept® Kids badkulor sprudelbad Regnbågsland

tetesept® Kids badkulor sprudelbad Regnbågsland, 40 g

  • För barn från 3 år
  • Fruktig doft
  • Färgar vattnet rosa
17 kr (425 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

little leaves Foaming Hand Soap Vanilla & Pear

ATTITUDE little leaves Foaming Hand Soap Vanilla & Pear, 295 ml

  • Underbart skum
  • Har en skyddande effekt
  • Hypoallergen
77 kr (261 kr / l)

Leverans till 09. oktober

tetesept® Kids Skumbad God Natt

tetesept® Kids Skumbad God Natt, 40 ml

  • Med vårdande aloe vera
  • Med lila livsmedelsfärg
  • Fin lavendeldoft
10 kr (250 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Babybad för Kalla Årstider, Rkologisk Ringblomma & Timjan

Weleda Babybad för Kalla Årstider, Rkologisk Ringblomma & Timjan, 75 ml

  • Extra mild formula
  • Svider inte i ögonen
  • Perfekt från 3 månader
68 kr (907 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Planet Kid Winter Bath Salt Mallow & Thyme

Planet Kid Winter Bath Salt Mallow & Thyme, 40 g

  • För barn från 3 år & uppåt
  • Särskilt hudvänlig
  • Med en subtil örtartad doft
43 kr (1 075 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Family Flytande Tvål Ekologisk Aloe Vera & Lime

SANTE Naturkosmetik Family Flytande Tvål Ekologisk Aloe Vera & Lime, 500 ml

  • För alla hudtyper
  • Med vegetabiliska ytaktiva ämnen
  • Skyddar mot uttorkning
92 kr (184 kr / l)

Leverans till 09. oktober

YOPE Hand Soap for Kids Jasmine

YOPE Hand Soap for Kids Jasmine, 400 ml

  • Delikat doft av jasminblommor
  • Med närande aloe vera
  • Återfuktande
92 kr (230 kr / l)

Leverans till 09. oktober