Blöjkrämer för bebisar

Extra skonsamma produkter för barns känsliga hud

Skyddande blöjkrämer utvecklade för spädbarns känsliga hud. Skonsamma texturer och noggrant utvalda ingredienser passar för daglig användning. Perfekta för att hjälpa till att skydda huden och hålla den mjuk och torr.

Filtrera och sortera

Pris Varumärke Ålder från För vem? Produktegenskaper Hudtyp Certifikat och kvalitetsmärkningar Konsistens/administreringsform Höjdpunkter
Filter

Skyddande krämer: 1 - 30 av 32 artiklar

Weleda Calendula Sårskyddskräm

Weleda Calendula Sårskyddskräm, 75 ml

  • Den perfekta vården för blöjområdet
  • Vårdar skonsamt
  • Främjar hudens förnyelseprocess
74 kr 93 kr (987 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Penaten Baby Diaper Cream

Penaten Baby Diaper Cream, 200 ml

  • Skyddar huden
  • Lätt konsistens
  • Med zinkoxid
68 kr (340 kr / l)

Leverans till 12. oktober

HiPP Baby Soft Diaper Cream - Sensitive

HiPP Baby Soft Diaper Cream -​ Sensitive, 75 ml

  • För känslig babyhud
  • Med zink och panthenol
  • Utan parfym
50 kr (667 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Weleda Calendula Sårskyddskräm Parfymfri

Weleda Calendula Sårskyddskräm Parfymfri, 75 ml

  • För känslig hud
  • Perfekt vård i blöjområdet
  • Vårdar varsamt och regenererar
74 kr (987 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Provida Organics Organic Protective Ointment

Provida Organics Organic Protective Ointment, 250 ml

  • För grov & sprucken hud
  • 100% naturligt
  • Utjämnande egenskaper
293 kr (1 172 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Little Helpers SOS Cream with Dexpanthenol

Penaten Baby Little Helpers SOS Cream with Dexpanthenol, 75 ml

  • För irriterad babyhud
  • Lämplig för ansiktet
  • Återfuktande
54 kr (720 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Officina Naturae Ekologisk risstärkelse

Officina Naturae Ekologisk risstärkelse, 100 g

  • För irriterad eller rodnande hud
  • Mjukt och skonsam
  • Perfekt för bad
79 kr (790 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Memì - Natural Baby Care First Touch Cream

Memì - Natural Baby Care First Touch Cream, 75 ml

  • För känslig babyhud
  • Kan användas från födseln
  • Skyddande egenskaper
148 kr (1 973 kr / l)

Leverans till 12. oktober

ecolunes Baby Blöjkräm

ecolunes Baby Blöjkräm, 100 ml

  • Från födseln
  • För alla hudtyper
  • Med zink, sheasmör & aloe
59 kr (590 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Alteya Organics Organic Diaper Rash Cream

Alteya Organics Organic Diaper Rash Cream, 30 ml

  • För det känsliga blöjområdet
  • Med zinkoxid & aprikoskärnolja
  • Tillför fukt
97 kr (3 233 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Weleda baby MED 3in1 Sårskyddskräm

Weleda baby MED 3in1 Sårskyddskräm, 50 ml

  • För mycket känslig hud & hud med atopisk dermatit
  • Parfym- & alkoholfri
  • Från dag 1
97 kr (1 940 kr / l)

Leverans till 12. oktober

farfalla Baby Kamomill Lugnande Blöjjbalsam

farfalla Baby Kamomill Lugnande Blöjjbalsam, 50 ml

  • Lugnar och ger näring försiktigt
  • Intensivt fuktgivande
  • Pålitligt skydd av huden
114 kr (2 280 kr / l)

Leverans till 12. oktober

La Saponaria Ekologisk Blöjkräm

La Saponaria Ekologisk Blöjkräm, 50 ml

  • Näringsgivande & vårdande
  • Bildar en fuktbarriär
  • Med ringblomma &kamomill
87 kr 92 kr (1 740 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Baby Anthyllis Blöjkräm

Baby Anthyllis Blöjkräm, 100 ml

  • Rik på zinkoxid
  • Med vårdande ekologiskt sheasmör
  • Vårdande effekt
97 kr (970 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Töpfer Babycare Sårskyddspasta

Töpfer Babycare Sårskyddspasta, 75 ml

  • För känslig babyhud
  • Vattenfri formulering
  • Med hög zinkhalt
63 kr (840 kr / l)

Leverans till 12. oktober

lavera Sårskyddskräm för Baby & Barn

lavera Sårskyddskräm för Baby & Barn, 75 ml

  • Perfekt för det känsliga blöjområdet
  • Med ekologisk aloe vera & zink
  • Naturligt recept
57 kr (760 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Akamuti Organic Petroleum Free Jelly - vaselin

Akamuti Organic Petroleum Free Jelly -​ vaselin, 100 ml

  • Idealisk för torr och narig hud
  • Skyddar och lugnar babyrumpor
  • Vårdar lockigt hår
262 kr (2 620 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Allegro Natura Diaper Cream

Allegro Natura Diaper Cream, 150 ml

  • Med zinkoxid
  • Återfuktar
  • Ekologisk ringblomma & havre
183 kr (1 220 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Akamuti Nappy Balm - blöjkräm

Akamuti Nappy Balm -​ blöjkräm, 100 ml

  • Perfekt för känslig och torr hud
  • Bildar en fuktskyddande barriär
  • Med ringblomma & kamomill
262 kr (2 620 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Shea Baby Bottom Butter - sheasmör för babyrumpan

Akamuti Shea Baby Bottom Butter -​ sheasmör för babyrumpan, 100 ml

  • Även lämplig för navelvård
  • Med värdefulla vegetabiliska oljor
  • Gör huden mjuk och lugnar denna
275 kr (2 750 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Officina Naturae Skonsam babykräm

Officina Naturae Skonsam babykräm, 50 ml

  • Idealisk för irritation och rodnader
  • Mjukgörande
  • Särskilt snäll mot huden
109 kr (2 180 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Bio Bio Baby Skyddande Kräm med Panthenol

Pilogen Carezza Bio Bio Baby Skyddande Kräm med Panthenol, 100 ml

  • För känslig hud
  • Skyddar mot ömhet
  • Regenererande & återfuktande
108 kr (1 080 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Pilogen Carezza Bio-Bio Baby Zinkoxidkräm

Pilogen Carezza Bio-​Bio Baby Zinkoxidkräm, 100 ml

  • Bildar en tunn skyddande film
  • Håller väta i blöjområdet borta
  • Med ekologisk kalendula
108 kr (1 080 kr / l)

Leverans till 12. oktober

NeBiolina Bebé Protective Nappy Change Cream

NeBiolina Bebé Protective Nappy Change Cream, 100 ml

  • Vårdar stressad hud
  • Bildar en skyddande folie
  • Med havreextrakt & vitamin E
100 kr (1 000 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Phitofilos Baby Diaper Cream

Phitofilos Baby Diaper Cream, 100 ml

  • Ger näring & mjukgör
  • Allergenfri doft
  • Utvalda botaniska oljor
141 kr (1 410 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Phitofilos Baby Rice Starch

Phitofilos Baby Rice Starch, 100 ml

  • För bad & blöjbyten
  • Mjukgör & skyddar
  • Absorberande egenskaper
94 kr (940 kr / l)

Leverans till 12. oktober

La Saponaria Ekologisk rengöringskräm för blöjområdet

La Saponaria Ekologisk rengöringskräm för blöjområdet, 190 ml

  • Förser med fuktighet
  • Skyddande och lugnande
  • Vårdar huden
103 kr (542 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Provida Organics Ekologiskt mjölkfett neutral

Provida Organics Ekologiskt mjölkfett neutral, 50 ml

  • Hypoallergen
  • Oparfymerad
  • Ideal för stressad hud
108 kr (2 160 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Eau Thermale JONZAC BébéBio Diaper Change Cream

Eau Thermale JONZAC BébéBio Diaper Change Cream, 75 ml

  • Skyddande egenskaper
  • Med termalvatten
  • Utan doftämnen
136 kr (1 813 kr / l)

Leverans till 12. oktober

STYX Naturcosmetic Baby & Kids Blöjkräm

STYX Naturcosmetic Baby & Kids Blöjkräm, 70 ml

  • Naturligt delikat doft
  • Dermatologiskt testad
  • Även för känslig vuxen hud
172 kr (2 457 kr / l)

Leverans till 12. oktober