Beba - Nestlé-mat för bebisar och småbarn

Rätt variation för varje utvecklingsfas

Beba är ett etablerat varumärke från Nestlé med specialisering på barnmat. I över 50 år har Nestlé forskat kring och optimerat proteininnehållet i barnmat samt integrerat vetenskapliga rön i produktutvecklingen. Produkterna innehåller bland annat HMO (humanmjölksoligosackarider) såsom 2'-FL och är fria från palmolja.

Filtrera och sortera

Pris Varumärke Rekommenderad ålder från (barnmat) För vem? Produktegenskaper
Filter

Beba: 13 artiklar

Beba Mjölkdryck JUNIOR 1+

Beba Mjölkdryck JUNIOR 1+, 800 g

  • Efter den 12:e månaden
  • Med vitamin A, C & D
  • Åldersanpassat proteininnehåll
230 kr (288 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Beba Supreme JUNIOR 1+ Dryck För Småbarn

Beba Supreme JUNIOR 1+ Dryck För Småbarn, 800 g

  • Från det första levnadsåret
  • Unikt HMO-komplex*
  • Hydrolyserat protein
345 kr (431 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Beba Mjölkdryck JUNIOR 2+

Beba Mjölkdryck JUNIOR 2+, 800 g

  • Från 2 års ålder
  • Med vitamin A, C & D
  • Åldersanpassat proteininnehåll
230 kr (288 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Beba SINLAC Specialgröt

Beba SINLAC Specialgröt, 250 g

  • Från 7 månader
  • Inget tillsatt socker*
  • Proteinextrakt från johannesbrödgroddar
80 kr (320 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Beba PRE Modersmjölksersättning

Beba PRE Modersmjölksersättning, 800 g

  • Från födseln
  • Baserat på komjölk
  • Vegetabiliska oljor & utan palmolja
264 kr (330 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Beba Supreme 2 Tillskottsnäring

Beba Supreme 2 Tillskottsnäring, 800 g

  • Från den 7:e månaden
  • Endast laktos från kolhydratkällan
  • Utan stärkelse & palmolja
345 kr (431 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Beba Supreme PRE Modersmjölksersättning

Beba Supreme PRE Modersmjölksersättning, 800 g

  • Från födseln
  • Premiumrecept baserat på komjölk
  • Laktos som kolhydratkälla
403 kr (504 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Expert HA PRE Spädbarnsnäring För Nyfödda

Beba Expert HA PRE Spädbarnsnäring För Nyfödda, 550 g

  • Lämplig från födseln
  • Som enda foder & för kompletterande utfodring
  • Med hydrolyserat protein
230 kr (418 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Beba expert HA 2 Folgenahrung

Beba expert HA 2 Folgenahrung, 550 g

  • Från den 7:e månaden
  • Vitaminerna A, C, D och kalcium
  • Utan palmolja
230 kr (418 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Beba Expert Comfort+ Specialnäring

Beba Expert Comfort+ Specialnäring, 500 g

  • Från födseln
  • Skonsamt spjälkat protein
  • Innehåller mjölksyrakulturer
207 kr (414 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Beba 3 Tillskottsnäring

Beba 3 Tillskottsnäring, 800 g

  • Från den 10:e månaden
  • Med 5-HMO-komplex - inspirerat av bröstmjölk
  • Åldersanpassat proteininnehåll
264 kr (330 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Beba 1 Modersmjölksersättning

Beba 1 Modersmjölksersättning, 800 g

  • Från födseln
  • Baserat på komjölk
  • Laktos som enda kolhydratkälla
264 kr (330 kr / kg)

Leverans till 15. oktober

Beba 2 Tillskottsnäring

Beba 2 Tillskottsnäring, 800 g

  • Från den 7:e månaden
  • Åldersanpassat proteininnehåll
  • Med kalcium och vitamin A, C och D
264 kr (330 kr / kg)

Leverans till 15. oktober