Tillskottsnäring för barn från 1 år

Perfekta sammansättningar för att följa ditt barn genom matintroduktionen

Tillskottsnäring från 1 år utvecklad för att följa barnet i nästa steg efter småbarnsåren. Sammansättningen är anpassad för att ingå i en varierad och balanserad kost. Perfekt för de dagliga näringsbehoven efter det första levnadsåret.

Filtrera och sortera

Pris Varumärke Rekommenderad ålder från (barnmat) Produktegenskaper Certifikat och kvalitetsmärkningar Konsistens/administreringsform
Filter

Från 1 år: 11 artiklar

Beba Mjölkdryck JUNIOR 1+

Beba Mjölkdryck JUNIOR 1+, 800 g

  • Efter den 12:e månaden
  • Med vitamin A, C & D
  • Åldersanpassat proteininnehåll
230 kr (288 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Beba Supreme JUNIOR 1+ Dryck För Småbarn

Beba Supreme JUNIOR 1+ Dryck För Småbarn, 800 g

  • Från det första levnadsåret
  • Unikt HMO-komplex*
  • Hydrolyserat protein
345 kr (431 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Tillskottsnäring Baserad På Komjölk - Barnmjölk Combiotik® 1+

HiPP Tillskottsnäring Baserad På Komjölk -​ Barnmjölk Combiotik® 1+, 600 g

  • Från 1 års ålder
  • Naturliga mjölksyrakulturer
  • Med D-vitamin & kalcium
158 kr (263 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Novalac Tillskottsnäring Baserad på Komjölk 3

Novalac Tillskottsnäring Baserad på Komjölk 3, 400 g

  • Från 1-3 år
  • Utvalda ingredienser
  • Med vitaminer & mineraler
149 kr (373 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Tillskottsnäring Baserad på Komjölk Milupino Kindermjölk 1+

Milupa Tillskottsnäring Baserad på Komjölk Milupino Kindermjölk 1+, 1 l

  • Från 1 år
  • Drickklar & palmoljefri
  • Smakar gott både varmt & kallt
45 kr (45 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Bebivita Barnmjölk 1+ På Komjölksbas

Bebivita Barnmjölk 1+ På Komjölksbas, 500 g

  • För barn från 1 år
  • Från koppen för emellan
  • Som en del av en måltid
97 kr (194 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Ekologisk Tillskottsnäring för Barn Baserad på Komjölk

Töpfer Ekologisk Tillskottsnäring för Barn Baserad på Komjölk, 500 g

  • Från den 12:e månaden
  • Ger värdefulla mineraler
  • Med vitamin D
120 kr (240 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Holle Ekologisk Följdmjölk på Getmjölksbas 4

Holle Ekologisk Följdmjölk på Getmjölksbas 4, 400 g

  • Från den 12:e månaden
  • Med vitamin C & D
  • Med DHA från algolja
184 kr (460 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Novalac Premium Guld 3

Novalac Premium Guld 3, 800 g

  • Från 1 år
  • Med GOS & mjölksyrakultur
  • Kalcium & vitamin D
307 kr (384 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Tillskottsnäring Baserad På Komjölk ProBalance 1+

Humana Tillskottsnäring Baserad På Komjölk ProBalance 1+, 650 g

  • Från 1 år
  • Med jod, järn & zink
  • Åldersanpassat proteininnehåll
132 kr (203 kr / kg)

Leverans till 19. oktober

Ekologisk Tillskottsnäring Baserad På Komjölk 4

Holle Ekologisk Tillskottsnäring Baserad På Komjölk 4, 600 g

  • Från 12 månader
  • Innehåller många vitaminer
  • Mjölk från Tyskland
143 kr (238 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig