Tillskottsnäring från 7 månader

Endast de bästa ingredienserna för ditt barn

Tillskottsnäring från 7 månader utvecklad för att följa barnet under introduktionen av fast föda. Noggrant utvalda näringsämnen möter behoven under denna utvecklingsfas. Perfekt som stöd för en balanserad kost varje dag.

Filtrera och sortera

Pris Varumärke Rekommenderad ålder från (barnmat) För vem? Produktegenskaper Certifikat och kvalitetsmärkningar Konsistens/administreringsform Höjdpunkter
Filter

Från 7 månader: 25 artiklar

Tillskottsnäring Baserad På Komjölk ProBalance 2

Humana Tillskottsnäring Baserad På Komjölk ProBalance 2, 750 g

  • Från den 7:e månaden
  • Med GOS, ARA & DHA
  • C-vitamin
132 kr 166 kr (176 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Ekologisk följdmjölk på komjölksbas Combiotik® 2

HiPP Ekologisk följdmjölk på komjölksbas Combiotik® 2, 600 g

  • Från 7 månaders ålder
  • Lämplig för alla tider på dygnet
  • Med omega-3 & omega-6 fettsyror
193 kr (322 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Ekologisk Tillskottsnäring Baserad på Komjölk 2

Töpfer Ekologisk Tillskottsnäring Baserad på Komjölk 2, 600 g

  • Efter 6 månader
  • Krämigt recept
  • Tillfredsställer åldersanpassat
154 kr (257 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Novalac Premium Gold 2

Novalac Premium Gold 2, 800 g

  • Från 6 månader
  • Med GOS & mjölksyrakultur
  • Praktisk burk med skedhållare
307 kr (384 kr / kg)

Leverans till 15. oktober

Ekologisk Tillskottsnäring Baserad På Getmjölk 2

Töpfer Ekologisk Tillskottsnäring Baserad På Getmjölk 2, 400 g

  • Från 7 månader
  • Med ekologisk mjölk från Allgäu-regionen
  • Med Omega-3 & Omega-6
172 kr (430 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Tillskottsnäring Baserad På Komjölk Pronutra-ADVANCE 2 Drickfärdig

Aptamil Tillskottsnäring Baserad På Komjölk Pronutra-​ADVANCE 2 Drickfärdig, 200 ml

  • Efter den 6:e månaden
  • Blandning som är färdig att dricka
  • Behöver inte värmas upp
26 kr (130 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Aptamil Tillskottsnäring Baserad På Komjölk HA 2

Aptamil Tillskottsnäring Baserad På Komjölk HA 2, 800 g

  • Från den 7:e månaden
  • Hydrolyserat protein
  • Med DHA & ARA
270 kr (338 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Beba Supreme 2 Tillskottsnäring

Beba Supreme 2 Tillskottsnäring, 800 g

  • Från den 7:e månaden
  • Endast laktos från kolhydratkällan
  • Utan stärkelse & palmolja
345 kr (431 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bio Tillskottsnäring Baserad på Getmjölk 2

Holle Bio Tillskottsnäring Baserad på Getmjölk 2, 400 g

  • Från den 7:e månaden
  • Med DHA från algolja
  • Utan palmolja
202 kr (505 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Tillskottsnäring Baserad På Komjölk Milumil 2

Milupa Tillskottsnäring Baserad På Komjölk Milumil 2, 800 g

  • Från den 7:e månaden
  • Med vitamin C & D
  • Perfekt under perioden med tillskottsmatning
183 kr (229 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Holle A2 Ekologisk Uppföljningsmjölk 2

Holle A2 Ekologisk Uppföljningsmjölk 2, 400 g

  • Efter den 6:e månaden
  • Snabb & enkel tillagning
  • Äggfri & osötad
126 kr (315 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Ekologisk Uppföljningsmjölk 2 Gjord på Getmjölk

HiPP Ekologisk Uppföljningsmjölk 2 Gjord på Getmjölk, 400 g

  • Efter den 6:e månaden
  • Börja med kompletterande mat
  • Innehåller värdefulla näringsämnen
214 kr (535 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Beba expert HA 2 Folgenahrung

Beba expert HA 2 Folgenahrung, 550 g

  • Från den 7:e månaden
  • Vitaminerna A, C, D och kalcium
  • Utan palmolja
230 kr (418 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Aptamil Tillskottsnäring På Komjölksbas Care 2

Aptamil Tillskottsnäring På Komjölksbas Care 2, 800 g

  • Efter den 6:e levnadsmånaden
  • Med åldersanpassad näringsprofil
  • Viktiga Omega 3 & 6
255 kr (319 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Fortsättningsmjölk på Komjölksbasis PROFUTURA DUOAdvance 2

Aptamil Fortsättningsmjölk på Komjölksbasis PROFUTURA DUOAdvance 2, 800 g

  • Från den 7:e månaden
  • Patenterad formel
  • Med oligosackarider från bröstmjölk
391 kr (489 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Tillskottsnäring Baserad På Komjölk PRONUTRA 2 Kvällsflaska

Aptamil Tillskottsnäring Baserad På Komjölk PRONUTRA 2 Kvällsflaska, 400 g

  • Efter 6:e månaden
  • Med risflingor
  • Krämig & mättande
138 kr (345 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bebivita Tillskottsnäring På Komjölksbas 2

Bebivita Tillskottsnäring På Komjölksbas 2, 500 g

  • Efter den 6:e månaden
  • Ersätter inte bröstmjölk
  • Tillfredsställer på ett åldersanpassat sätt
97 kr (194 kr / kg)

Leverans till 19. oktober

Novalac Tillskottsnäring Baserad På Komjölk 2

Novalac Tillskottsnäring Baserad På Komjölk 2, 800 g

  • 6–12 månader
  • Med omega-fettsyror
  • Innehåller vitaminer & mineralämnen
259 kr (324 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Pure Goat Tillskottsnäring 2, Eko

Pure Goat Tillskottsnäring 2, Eko, 400 g

  • Från 6 månaders ålder
  • Baserad på getmjölk
  • Formula utan palmolja
195 kr (488 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Tillskottsnäring Baserad På Komjölk PRONUTRA 2

Aptamil Tillskottsnäring Baserad På Komjölk PRONUTRA 2, 800 g

  • Från den 7:e månaden
  • Fri från palmolja & stärkelse
  • Perfekt under smakportionstiden
276 kr (345 kr / kg)

Leverans till 19. oktober

Ekologisk Tillskottsnäring Baserad på Komjölk Combiotik® 2 – Utan Stärkelse

HiPP Ekologisk Tillskottsnäring Baserad på Komjölk Combiotik® 2 – Utan Stärkelse, 600 g

  • Efter 6:e månaden
  • Konsistens som är lätt att dricka
  • Efter amning/förberedande amning
193 kr (322 kr / kg)

Leverans till 19. oktober

Holle Ekologisk följdmjölk på Komjölksbas 2

Holle Ekologisk följdmjölk på Komjölksbas 2, 500 g

  • Från 7 månader
  • För ca. 37 måltider
  • Osötad & strikt kontrollerad
103 kr (206 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig

Ekologisk Tillskottsnäring 2 – Baserad på Komjölk

Holle Ekologisk Tillskottsnäring 2 – Baserad på Komjölk, 600 g

  • Från den 7:e månaden
  • Med Demeter-mjölk
  • Enkel beredning
143 kr (238 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig

Beba 2 Tillskottsnäring

Beba 2 Tillskottsnäring, 800 g

  • Från den 7:e månaden
  • Åldersanpassat proteininnehåll
  • Med kalcium och vitamin A, C och D
264 kr (330 kr / kg)

Leverans till 15. oktober

Tillskottsnäring Baserad På Komjölk HA Combiotik® HA 2

HiPP Tillskottsnäring Baserad På Komjölk HA Combiotik® HA 2, 600 g

  • Från den 7:e levnadsmånaden
  • Höggradigt nedbrutet protein
  • Naturliga mjölksyrakulturer
217 kr (362 kr / kg)

Leverans till 09. oktober