Sylveco Baby Oil With Betulin, 200 ml

Mångsidig användning

112 kr

(560 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 ml

Bara 3 styck kvar på lager

Leverans senast onsdag, 07. oktober om du beställer senast onsdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För känslig hud
  • Förhindrar fuktförlust
  • Kan användas från 1 månad

Ofta köpt tillsammans med Eau Thermale JONZAC Lipid Replenishing Cleansing Oil, 500 ml

Sylveco Baby Oil With Betulin, 200 ml 112 kr (560 kr / l)
Eau Thermale JONZAC Lipid Replenishing Cleansing Oil, 500 ml 197 kr (394 kr / l)
Totalpris: 309 kr
Beskrivning

Denna kroppsolja är väldigt lätt att använda med den något gelliknande konsistenden. Den är doftfri och lugnar huden med hjälp av betulin från bark, medan naturligt bivax förhindrar fuktförlust från torr hud och hud som är benägen för neurodermatit. Perfekt även för massage. Från 1 månad.

Applicering: Applicera på ren hud efter bad och massera försiktigt in i huden, börja med fötterna.

Artikelnr.: XEC-SYL-5907502687416
Innehåll: 200 ml
EAN: 5907502687416
Tillverkarnr.: 5907502687416
Varumärke: Sylveco
Produktegenskaper: Oparfymerad
Hudtyp: Krävande hud, Irriterad hud, Känslig hud, Torr hud
Ingredienser (INCI)

Glycerin Soja Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil, Cera Alba (White Beeswax) Extract, Betulin, Tocopherylacetat

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Sylveco Baby Oil With Betulin