Freche Freunde - Frukt- och grönsakssnacks för barn

Chips, bars, mousse och mycket mer!

Letar du efter goda snacks till dina barn? Freche Freunde erbjuder ett färgstarkt sortiment av barnvänliga produkter som gör vardagen lite roligare.

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Rekommenderad ålder från (barnmat) För vem? Produktegenskaper Certifikat och kvalitetsmärkningar Höjdpunkter
Filter

Freche Freunde: 26 artiklar

Freche Freunde Ekologiska Fruktchips 100 % Jordgubbar

Freche Freunde Ekologiska Fruktchips 100 % Jordgubbar, 12 g

  • Från 12:e månaden
  • Ren frukt utan tillsatser
  • Förädlar müsli & Co.
25 kr 32 kr (2 083 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologisk Frukostkringla Äpple & Jordgubbe

Freche Freunde Ekologisk Frukostkringla Äpple & Jordgubbe, 125 g

  • Från den 12:e månaden
  • Barnvänliga ingredienser
  • Smakar gott med mjölk eller yoghurt
34 kr (272 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Freche Freunde Bar Banan, Röda Druvor & Aronia, Eko

Freche Freunde Bar Banan, Röda Druvor & Aronia, Eko, 92 g

  • Från 1 år
  • Utan tillsatt socker
  • Med naturliga ingredienser
33 kr (359 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Freche Freunde Ekologiska Pretzels Kikärta

Freche Freunde Ekologiska Pretzels Kikärta, 75 g

  • Från 12:e månaden
  • Praktiskt knaprigt mellanmål
  • Utan tillsatt salt
21 kr (280 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Freche Freunde Smoothie Chips Exotisk med Yoghurt

Freche Freunde Smoothie Chips Exotisk med Yoghurt, 16 g

  • Från 3 år
  • Lager av yoghurt
  • Exotisk smak
30 kr (1 875 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Freche Freunde Ekologiska Krispiga Skivor Banan & Pumpa

Freche Freunde Ekologiska Krispiga Skivor Banan & Pumpa, 84 g

  • Från den 8:e månaden
  • Lätt, naturlig sötma
  • Perfekt för små händer
34 kr (405 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Fruktchips med Blandning av Röda Bär

Freche Freunde Ekologiska Fruktchips med Blandning av Röda Bär, 10 g

  • Från den 12:e månaden
  • Vegansk blandning
  • Smakar också bra som müsli-topping
32 kr (3 200 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Quetschie Yoghurt, Banan, Jordgubbe, Äpple & Hallon

Freche Freunde Quetschie Yoghurt, Banan, Jordgubbe, Äpple & Hallon, 100 g

  • Från 6 månader
  • Utan tillsatser
  • Perfekt som mellanmål
13 kr (130 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Freche Freunde Bar Banan & Körsbär, Eko

Freche Freunde Bar Banan & Körsbär, Eko, 92 g

  • Från 1 år
  • Praktisk storlek
  • Värdefulla ingredienser
33 kr (359 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologisk Klämmis Äpple, Jordgubbar, Blåbär & Hallon

Freche Freunde Ekologisk Klämmis Äpple, Jordgubbar, Blåbär & Hallon, 100 g

  • Från den 6:e månaden
  • Naturligt mellanmål för barn
  • Med läcker bärkraft
16 kr (160 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Freche Freunde Ekologisk Müsli Banan, Äpple & Blåbär

Freche Freunde Ekologisk Müsli Banan, Äpple & Blåbär, 220 g

  • Från den 12:e månaden
  • Lätt att tugga
  • Återförslutningsbar påse
42 kr (191 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Krispiga Hjärtan Banan & Jordgubb

Freche Freunde Ekologiska Krispiga Hjärtan Banan & Jordgubb, 30 g

  • Från & med den 12:e månaden
  • Veganska snacks som är roliga att äta
  • Med naturlig fruktos
16 kr (533 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Bar Persika, Päron, Plommon & Vinbär, Eko

Freche Freunde Bar Persika, Päron, Plommon & Vinbär, Eko, 92 g

  • Från 1 år
  • Med naturliga ingredienser
  • Utan tillsatt socker
33 kr (359 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Quetschie Äpple, Jordgubbe, Hallon med Mannagryn

Freche Freunde Quetschie Äpple, Jordgubbe, Hallon med Mannagryn, 100 g

  • Från 6 månader
  • Krämig, fin konsistens
  • Utan tillsatt socker
13 kr (130 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Freche Freunde Quetschie Äpple, Persika & Jordgubbe

Freche Freunde Quetschie Äpple, Persika & Jordgubbe, 100 g

  • Från 6 månader
  • Praktisk förpackning
  • Sötma enbart från frukt
13 kr (130 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologisk Klämmis Äpple, Banan, Ananas & Kokosnöt

Freche Freunde Ekologisk Klämmis Äpple, Banan, Ananas & Kokosnöt, 100 g

  • Från den 6:e månaden
  • Söt fruktkombination
  • Njut bekymmersfritt
16 kr (160 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Freche Freunde Bar Äpple & Morot, Eko

Freche Freunde Bar Äpple & Morot, Eko, 92 g

  • Från 1 år
  • För små barnhänder
  • Varierad smak
33 kr (359 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Quetschie Banan, Jordgubbe med Havre & Quinoa

Freche Freunde Quetschie Banan, Jordgubbe med Havre & Quinoa, 100 g

  • Från 6 månader
  • Perfekt på språng
  • Sötma endast från frukt
14 kr (140 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Smoothiechips Banan, Äpple, Jordgubbe med Yoghurt

Freche Freunde Ekologiska Smoothiechips Banan, Äpple, Jordgubbe med Yoghurt, 16 g

  • Från den 12:e månaden
  • Frystorkad frukt
  • Naturliga ekologiska ingredienser
30 kr (1 875 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig

Ekologisk Klämmis Äpple, Päron & Passionsfrukt

Freche Freunde Ekologisk Klämmis Äpple, Päron & Passionsfrukt, 100 g

  • Från den 6:e månaden
  • Läcker fruktpuré
  • Perfekt för när du är på språng
16 kr (160 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologisk Klämmis Banan, Äpple, Jordgubbar & Hallon

Freche Freunde Ekologisk Klämmis Banan, Äpple, Jordgubbar & Hallon, 100 g

  • Från den 6:e månaden
  • Med en extra portion frukt
  • Finpurerad
16 kr (160 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Freche Freunde Ekologisk Klämmis Äpple, Mango & Persika

Freche Freunde Ekologisk Klämmis Äpple, Mango & Persika, 100 g

  • Från den 6:e månaden
  • Naturligt söt
  • Utan extra smakämnen
16 kr (160 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Freche Freunde Ekologiska Russin 3x12 g

Freche Freunde Ekologiska Russin 3x12 g, 42 g

  • Från den 12:e månaden
  • Naturligt mellanmål
  • Praktisk storlek för när du är på språng
14 kr (333 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Freche Freunde Babykex Rübchen Rödbeta & Palsternacka

Freche Freunde Babykex Rübchen Rödbeta & Palsternacka, 30 g

  • Från 8 månader
  • Mild, sötaktig smak
  • Utan tillsatt salt & socker
13 kr (433 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Freche Freunde Ekologiska Fruktchips 100 % Mango

Freche Freunde Ekologiska Fruktchips 100 % Mango, 14 g

  • Från den 12:e månaden
  • Naturligt fruktsnacks
  • Utan färgämnen & konserveringsmedel
32 kr (2 286 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologisk Fruktig Havrebar Jordgubb 6x30g

Freche Freunde Ekologisk Fruktig Havrebar Jordgubb 6x30g, 180 g

  • Från den 12:e månaden
  • Veganskt mellanmål
  • Utan tillsatser
40 kr (222 kr / kg)

Leverans till 08. oktober