Freche Freunde - Mellanmål och snacks för de små

Freche Freunde - Mellanmål och snacks för de minsta

Filtrera och sortera

Pris Varumärke För vem? Produktegenskaper Certifikat och kvalitetsmärkningar Höjdpunkter
Filter

Söta & salta snacks: 15 artiklar

Freche Freunde Ekologiska Fruktchips 100 % Jordgubbar

Freche Freunde Ekologiska Fruktchips 100 % Jordgubbar, 12 g

  • Från 12:e månaden
  • Ren frukt utan tillsatser
  • Förädlar müsli & Co.
25 kr 32 kr (2 083 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Freche Freunde Bar Banan, Röda Druvor & Aronia, Eko

Freche Freunde Bar Banan, Röda Druvor & Aronia, Eko, 92 g

  • Från 1 år
  • Utan tillsatt socker
  • Med naturliga ingredienser
33 kr (359 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Freche Freunde Ekologiska Krispiga Skivor Banan & Pumpa

Freche Freunde Ekologiska Krispiga Skivor Banan & Pumpa, 84 g

  • Från den 8:e månaden
  • Lätt, naturlig sötma
  • Perfekt för små händer
34 kr (405 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Freche Freunde Ekologiska Pretzels Kikärta

Freche Freunde Ekologiska Pretzels Kikärta, 75 g

  • Från 12:e månaden
  • Praktiskt knaprigt mellanmål
  • Utan tillsatt salt
21 kr (280 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Freche Freunde Smoothie Chips Exotisk med Yoghurt

Freche Freunde Smoothie Chips Exotisk med Yoghurt, 16 g

  • Från 3 år
  • Lager av yoghurt
  • Exotisk smak
30 kr (1 875 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Ekologiska Fruktchips med Blandning av Röda Bär

Freche Freunde Ekologiska Fruktchips med Blandning av Röda Bär, 10 g

  • Från den 12:e månaden
  • Vegansk blandning
  • Smakar också bra som müsli-topping
32 kr (3 200 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Freche Freunde Bar Banan & Körsbär, Eko

Freche Freunde Bar Banan & Körsbär, Eko, 92 g

  • Från 1 år
  • Praktisk storlek
  • Värdefulla ingredienser
33 kr (359 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Ekologiska Krispiga Hjärtan Banan & Jordgubb

Freche Freunde Ekologiska Krispiga Hjärtan Banan & Jordgubb, 30 g

  • Från & med den 12:e månaden
  • Veganska snacks som är roliga att äta
  • Med naturlig fruktos
16 kr (533 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bar Persika, Päron, Plommon & Vinbär, Eko

Freche Freunde Bar Persika, Päron, Plommon & Vinbär, Eko, 92 g

  • Från 1 år
  • Med naturliga ingredienser
  • Utan tillsatt socker
33 kr (359 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Freche Freunde Bar Äpple & Morot, Eko

Freche Freunde Bar Äpple & Morot, Eko, 92 g

  • Från 1 år
  • För små barnhänder
  • Varierad smak
33 kr (359 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Ekologiska Smoothiechips Banan, Äpple, Jordgubbe med Yoghurt

Freche Freunde Ekologiska Smoothiechips Banan, Äpple, Jordgubbe med Yoghurt, 16 g

  • Från den 12:e månaden
  • Frystorkad frukt
  • Naturliga ekologiska ingredienser
30 kr (1 875 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig

Freche Freunde Ekologiska Russin 3x12 g

Freche Freunde Ekologiska Russin 3x12 g, 42 g

  • Från den 12:e månaden
  • Naturligt mellanmål
  • Praktisk storlek för när du är på språng
14 kr (333 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Freche Freunde Babykex Rübchen Rödbeta & Palsternacka

Freche Freunde Babykex Rübchen Rödbeta & Palsternacka, 30 g

  • Från 8 månader
  • Mild, sötaktig smak
  • Utan tillsatt salt & socker
13 kr (433 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Freche Freunde Ekologiska Fruktchips 100 % Mango

Freche Freunde Ekologiska Fruktchips 100 % Mango, 14 g

  • Från den 12:e månaden
  • Naturligt fruktsnacks
  • Utan färgämnen & konserveringsmedel
32 kr (2 286 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Ekologisk Fruktig Havrebar Jordgubb 6x30g

Freche Freunde Ekologisk Fruktig Havrebar Jordgubb 6x30g, 180 g

  • Från den 12:e månaden
  • Veganskt mellanmål
  • Utan tillsatser
40 kr (222 kr / kg)

Leverans till 09. oktober