Modersmjölksersättning av högsta kvalitet

Skonsamma produkter för ditt barns första månader

Modersmjölksersättning utvecklad för att möta spädbarns näringsbehov redan från de första dagarna. Noggrant utvalda ingredienser och kontrollerad kvalitet följer barnets dagliga matning. Perfekt för att ge anpassat stöd till de minsta.

Filtrera och sortera

Pris Varumärke Rekommenderad ålder från (barnmat) För vem? Produktegenskaper Certifikat och kvalitetsmärkningar Konsistens/administreringsform Höjdpunkter
Filter

Modersmjölksersättning: 1 - 30 av 54 artiklar

Modersmjölksersättning vid Komjölksproteinallergi Allernova AR

Novalac Modersmjölksersättning vid Komjölksproteinallergi Allernova AR, 400 g

  • 0 - 36 månader
  • Med massor av vitaminer
  • Laktosfritt recept
216 kr 271 kr (540 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Modersmjölksersättning på komjölksbas COMFORT – Specialnäring

HiPP Modersmjölksersättning på komjölksbas COMFORT – Specialnäring, 600 g

  • Från födseln
  • Minskad laktoshalt
  • Låg allergenhalt & rik på näringsämnen
197 kr (328 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Spädbarnsnäring Baserad På Komjölk Pre Drickfärdig

Humana Spädbarnsnäring Baserad På Komjölk Pre Drickfärdig, 90 ml

  • Från födseln
  • Med DHA
  • Lätt att förbereda
19 kr (211 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Ekologisk Modersmjölksersättning Baserad På Komjölk Combiotik® PRE

HiPP Ekologisk Modersmjölksersättning Baserad På Komjölk Combiotik® PRE, 600 g

  • Starta mjölk
  • Med mjölksyrakulturer
  • Innehåller laktos & DHA
190 kr (317 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologisk Modersmjölksersättning Baserad På Getmjölk PRE

Töpfer Ekologisk Modersmjölksersättning Baserad På Getmjölk PRE, 400 g

  • Från födseln
  • Ekologisk getmjölk från Allgäu-regionen
  • Innehåller endast laktos som huvudsaklig kolhydrat
172 kr (430 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Modersmjölksersättning på Komjölksbasis PRONUTRA PRE

Aptamil Modersmjölksersättning på Komjölksbasis PRONUTRA PRE, 800 g

  • Från födseln
  • Recept utan palmolja
  • Laktos som kolhydrat
258 kr (323 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Hypoallergen Startnäring Baserad På Komjölk HA Combiotik® HA 1

HiPP Hypoallergen Startnäring Baserad På Komjölk HA Combiotik® HA 1, 600 g

  • Från födseln
  • Skonsamt delat protein
  • Naturliga mjölksyrakulturer
193 kr (322 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Modersmjölksersättning Baserad På Komjölk 1

Humana Modersmjölksersättning Baserad På Komjölk 1, 750 g

  • Från födseln
  • Bara laktos
  • Innehåller DHA
177 kr (236 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Modersmjölksersättning Baserad på Komjölk Milumil Pre

Milupa Modersmjölksersättning Baserad på Komjölk Milumil Pre, 800 g

  • Från födseln
  • Även för tillskottsutfodring
  • Fri från palmolja
185 kr (231 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologisk Modersmjölksersättning Baserad på Komjölk 1

Töpfer Ekologisk Modersmjölksersättning Baserad på Komjölk 1, 600 g

  • Från födseln
  • Som enda livsmedel eller tillskott
  • Med omega-3 & omega-6
160 kr (267 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Modersmjölksersättning Baserad På Komjölk HA Combiotik® - PRE HA

HiPP Modersmjölksersättning Baserad På Komjölk HA Combiotik® -​ PRE HA, 600 g

  • Från födseln
  • Kan ätas ensamt eller som kompletterande mat
  • Med naturliga mjölksyrakulturer
205 kr (342 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Beba PRE Modersmjölksersättning

Beba PRE Modersmjölksersättning, 800 g

  • Från födseln
  • Baserat på komjölk
  • Vegetabiliska oljor & utan palmolja
264 kr (330 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Modersmjölksersättning På Komjölksbas Anti-Reflux Specialnäring

HiPP Modersmjölksersättning På Komjölksbas Anti-​Reflux Specialnäring, 600 g

  • Från födseln
  • Naturliga mjölksyrakulturer
  • För särskilda näringsbehov
186 kr (310 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Modersmjölksersättning Baserad på Komjölk Pre

Bebivita Modersmjölksersättning Baserad på Komjölk Pre, 500 g

  • Från födseln
  • Med laktos & DHA
  • Även för tillskottsnäring
101 kr (202 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Humana Spädbarnsnäring Baserad På Komjölk Pre

Humana Spädbarnsnäring Baserad På Komjölk Pre, 750 g

  • Från födseln
  • Bara laktos
  • Innehåller DHA
177 kr (236 kr / kg)

Leverans till 19. oktober

Ekologisk Modersmjölksersättning Baserad på Komjölk PRE

Holle Ekologisk Modersmjölksersättning Baserad på Komjölk PRE, 400 g

  • Från födseln
  • Mjölk från Tyskland
  • Lämplig för tilläggsmatning
113 kr (283 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig

Ekologisk Modersmjölksersättning Baserad På Komjölk Combiotik® 1

HiPP Ekologisk Modersmjölksersättning Baserad På Komjölk Combiotik® 1, 600 g

  • Från födseln
  • Krämig tack vare ekologisk stärkelse
  • Håller dig mätt
193 kr (322 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Bio Säuglingsanfangsnahrung auf Ziegenmilchbasis PRE

Holle Bio Säuglingsanfangsnahrung auf Ziegenmilchbasis PRE, 400 g

  • Från födseln
  • Med Demetermjölk
  • Palmoljefritt recept
202 kr (505 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Modersmjölksersättning Baserad På Komjölk HA PRE

Aptamil Modersmjölksersättning Baserad På Komjölk HA PRE, 800 g

  • Från födseln
  • Vid behov
  • Om det finns en familjehistoria med allergier
285 kr (356 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Beba Supreme PRE Modersmjölksersättning

Beba Supreme PRE Modersmjölksersättning, 800 g

  • Från födseln
  • Premiumrecept baserat på komjölk
  • Laktos som kolhydratkälla
403 kr (504 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Bio Modersmjölksersättning Baserad På Komjölk 1 A2

Holle Bio Modersmjölksersättning Baserad På Komjölk 1 A2, 400 g

  • Från födseln
  • Glutenfri
  • Osötad
126 kr (315 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Modersmjölksersättning Baserad På Komjölk HA 1

Aptamil Modersmjölksersättning Baserad På Komjölk HA 1, 800 g

  • Från födseln
  • Hydrolyserat protein
  • Enkel dosering
270 kr (338 kr / kg)

Leverans till 19. oktober

Aptamil COMFORT Speciell Modersmjölksersättning

Aptamil COMFORT Speciell Modersmjölksersättning, 800 g

  • Från födseln
  • Särskilt recept
  • Innehåller mindre laktos
284 kr (355 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologisk Modersmjölksersättning på Getmjölksbas PRE

HiPP Ekologisk Modersmjölksersättning på Getmjölksbas PRE, 400 g

  • Från födseln
  • Innehåller DHA & fibrer
  • Enkel tillagning
214 kr (535 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Hydrolyserad Spädbarnsnäring Baserad På Komjölk HA PRE

Töpfer Hydrolyserad Spädbarnsnäring Baserad På Komjölk HA PRE, 600 g

  • Perfekt från födseln
  • Innehåller nedbrutet protein
  • Perfekt för kompletterande utfodring
195 kr (325 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Expert HA PRE Spädbarnsnäring För Nyfödda

Beba Expert HA PRE Spädbarnsnäring För Nyfödda, 550 g

  • Lämplig från födseln
  • Som enda foder & för kompletterande utfodring
  • Med hydrolyserat protein
230 kr (418 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologisk Modersmjölksersättning 1 – Baserad på Getmjölk

Holle Ekologisk Modersmjölksersättning 1 – Baserad på Getmjölk, 400 g

  • Från födseln
  • Med ekologisk getmjölk
  • Lämplig för tilläggsmatning
202 kr (505 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Spädbarnsnäring Baserad På Sojaproteinisolat SL Expert

Humana Spädbarnsnäring Baserad På Sojaproteinisolat SL Expert, 600 g

  • Från födseln
  • Sojaprotein baserad
  • Noggrant formulerat
172 kr (287 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Beba Expert Comfort+ Specialnäring

Beba Expert Comfort+ Specialnäring, 500 g

  • Från födseln
  • Skonsamt spjälkat protein
  • Innehåller mjölksyrakulturer
207 kr (414 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologisk Modersmjölksersättning Baserad På Getmjölk 1

Töpfer Ekologisk Modersmjölksersättning Baserad På Getmjölk 1, 400 g

  • Från födseln
  • Behagligt mild smak
  • Utan stärkelse
172 kr (430 kr / kg)

Leverans till 08. oktober