Snacks för de små

Goda produkter att alltid ha nära till hands

Snacks för barn utvecklade för små pauser och goda stunder under dagen. Fruktstänger, bars och krispiga snacks ger variation anpassad för de minsta. Perfekta för mellanmål och snacks varje dag.

Filtrera och sortera

Pris Varumärke Ålder från För vem? Produktegenskaper Certifikat och kvalitetsmärkningar Höjdpunkter
Filter

Snacks: 1 - 30 av 124 artiklar

MOGLi Jordgubbshjärtan, Eko

MOGLi Jordgubbshjärtan, Eko, 30 g

  • Vegansk & sötad med alternativ sötning
  • Luftigt puffad & i hjärtform
  • Utan tillsatta aromer
11 kr 14 kr (367 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Holle Babyvatten

Holle Babyvatten, 500 ml

  • Från födseln
  • Färdig att använda, utan att koka
  • Matchat mineralinnehåll & låg natriumhalt
12 kr (24 kr / l)

Leverans till 08. oktober

MOGLi Müslikakor med Kakao

MOGLi Müslikakor med Kakao, 125 g

  • Med agave & dadlar
  • Skonsam sötma
  • Utan tillsatt smak
28 kr (224 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Freche Freunde Ekologiska Fruktchips 100 % Jordgubbar

Freche Freunde Ekologiska Fruktchips 100 % Jordgubbar, 12 g

  • Från 12:e månaden
  • Ren frukt utan tillsatser
  • Förädlar müsli & Co.
25 kr 32 kr (2 083 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

FruchtBar Hallon-Bananan-Speltbar Ekologisk

FruchtBar Hallon-​Bananan-​Speltbar Ekologisk, 4 x 23 g (92 g)

  • Från 12 månader
  • Naturlig sötma från frukt
  • Återvinningsbar förpackning
26 kr 33 kr (283 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Holle 1-2-3 Kringla Ekologisk

Holle 1-​2-​3 Kringla Ekologisk, 80 g

  • Från 3 år
  • Utan salt ovanpå
  • Tillverkad av spelt
20 kr (250 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig

HiPP Riskakor, Eko

HiPP Riskakor, Eko, Blåbär (30 g)

  • Från 8 månader
  • Fruktig smak
  • Inget tillsatt socker
16 kr (533 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Holle Fruktmix, Frystorkad Fruktmix, Eko

Holle Fruktmix, Frystorkad Fruktmix, Eko, 13 g

  • Från 3 år
  • Solmogen frukt
  • Inget tillsatt socker
22 kr (1 692 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

FruchtBar Kex för Bebisar Spelt-Äpple Ekologiska

FruchtBar Kex för Bebisar Spelt-​Äpple Ekologiska, 100 g

  • Från 8:e månaden
  • Fruktig & mild
  • Inget jäsningsmedel
25 kr (250 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Holle Minis Banan-Apelsin Ekologisk

Holle Minis Banan-​Apelsin Ekologisk, 100 g

  • Från 12:e månaden
  • Behändig och praktisk storlek
  • Individuellt förpackad
40 kr (400 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Müslibars Havre-Knasiga Äpple-Persika

HiPP Ekologiska Müslibars Havre-​Knasiga Äpple-​Persika, 20 g

  • För barn från 1 år och uppåt
  • Utan smaktillsatser
  • Fruktigt mellanmål
10 kr (500 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Freche Freunde Bar Banan, Röda Druvor & Aronia, Eko

Freche Freunde Bar Banan, Röda Druvor & Aronia, Eko, 92 g

  • Från 1 år
  • Utan tillsatt socker
  • Med naturliga ingredienser
33 kr (359 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

MOGLi Jordgubbsremsor, Eko

MOGLi Jordgubbsremsor, Eko, 25 g

  • Demeter-äpplen & jordgubbar
  • Innehåller chiafrön
  • Utan laktos, gluten & tillsatt socker
32 kr (1 280 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

MOGLi Mini Kakaovåffla, Eko

MOGLi Mini Kakaovåffla, Eko, 75 g

  • Sötad med agave & utan aromer
  • Fin hasselnöts- & kakaokräm
  • Ekologisk kvalitet, perfekt att dela
29 kr (387 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

MOGLi Hallonvåffla, Eko

MOGLi Hallonvåffla, Eko, 15 g

  • Alternativt sötad & utan aromer
  • 2 knapriga våfflor att dela
  • Fruktig fyllning med hallonkräm
7 kr (467 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Alete medvetet Barnkex

Alete medvetet Barnkex, 180 g

  • Från den 8:e månaden
  • Utan palmolja
  • Praktiskt format
30 kr (167 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

MOGLi Demeter Citronkex Med Hallon

MOGLi Demeter Citronkex Med Hallon, 125 g

  • Veganskt recept & sötad med agave
  • Frisk citron & söt hallon
  • Ekologisk kvalitet & få ingredienser
28 kr (224 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

MOGLi Ekologiska Hallonkrämshörn

MOGLi Ekologiska Hallonkrämshörn, 30 g

  • Med mandelsmör
  • Glutenfri & utan palmfett
  • Alternativt sötad med agave
17 kr (567 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

MOGLi Ekologiska Kakao Kex 125 g

MOGLi Ekologiska Kakao Kex 125 g, 125 g

  • Ekologiska kakaokakor 125 g
30 kr (240 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

HiPP Favoritstjärna, Eko

HiPP Favoritstjärna, Eko, 30 g

  • Från 1 år
  • Sötma från frukt & grönsaker
  • Krispigt fruktigt mellanmål
17 kr (567 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

MOGLi Dubbelkex Kakao, Eko

MOGLi Dubbelkex Kakao, Eko, 125 g

  • 100 % naturliga ingredienser & ekologisk kvalitet
  • Knaprig utsida & härligt krämig insida
  • Alternativt sötad & utan tillsatta aromer
29 kr (232 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Bebivita Fruktbarer

Bebivita Fruktbarer, Äpple-​banan (25 g)

  • Från den 12:e månaden
  • Med järn
  • Utan palmolja
8 kr (320 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Alete medvetet Ekologisk Bar Banan Hallon Äpple

Alete medvetet Ekologisk Bar Banan Hallon Äpple, 25 g

  • Från 3 år
  • Utan tillsatt socker
  • Fri från artificiella smakämnen
9 kr (360 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Kakor med Dinkel, Äpple & Blåbär

FruchtBar Ekologiska Kakor med Dinkel, Äpple & Blåbär, 100 g

  • Från den 8:e månaden
  • 100% naturliga ingredienser
  • I 5 kreativa former
28 kr (280 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Holle Crunchy Snack Havre-Hallon Ekologisk

Holle Crunchy Snack Havre-​Hallon Ekologisk, 30 g

  • Från den 10:e månaden
  • Glutenfritt recept
  • Vegansk
16 kr (533 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologisk Kids Havre&Frukt Äpple-Jordgubbe Bar

Alnatura Ekologisk Kids Havre&Frukt Äpple-​Jordgubbe Bar, 138 g

  • Från den första födelsedagen
  • Havregrynsgröt-fruktblandning
  • Utan tillsatt socker och lätt att tugga
45 kr (326 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Holle Kex från Little Farm Ekologisk

Holle Kex från Little Farm Ekologisk, 100 g

  • Från 10 månader
  • Roliga former av djur
  • Med banan & rissirap
33 kr (330 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

MOGLi Mangoremsor, Eko

MOGLi Mangoremsor, Eko, 25 g

  • Demeter-äpplen & mango
  • Innehåller psylliumfröskal
  • Utan laktos, gluten & tillsatt socker
32 kr (1 280 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

MOGLi Demeter Dinkelbollar Tomat & Morot

MOGLi Demeter Dinkelbollar Tomat & Morot, 40 g

  • Veganskt snacksbakverk
  • Bakad i solrosolja
  • Utan palmolja & tillsatta aromer
18 kr (450 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologiska Pretzels med Krispig Majs & Morot

FruchtBar Ekologiska Pretzels med Krispig Majs & Morot, 25 g

  • Från 6 månader
  • Glutenfri
  • Utan tillsatt socker* & salt
14 kr (560 kr / kg)

Leverans till 08. oktober