Müsli och gröt för barn

Ett härligt utbud för ditt barn

Müsli och gröt för barn utvecklade för frukost eller mellanmål för de minsta. Balanserade recept och noggrant utvalda ingredienser passar perfekt i den dagliga matrutinen. Perfekta för att starta dagen på ett gott och praktiskt sätt.

Filtrera och sortera

Pris Varumärke För vem? Produktegenskaper Certifikat och kvalitetsmärkningar Höjdpunkter
Filter

Müsli & gröt: 27 artiklar

Holle Juniormüsli med Cornflakes Ekologisk

Holle Juniormüsli med Cornflakes Ekologisk, 250 g

  • Från den 10:e månaden
  • Laktosfri och vegansk
  • Ingredienser från biodynamisk odling
40 kr (160 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Holle Fullkornsmüsli för Bebisar Ekologisk

Holle Fullkornsmüsli för Bebisar Ekologisk, 250 g

  • Noggrant utvalda spannmål
  • Mjuka ekologiska fullkornsflingor
  • Från den 6:e månaden
41 kr (164 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Holle Mango Morning Crunchy Müsli, Eko

Holle Mango Morning Crunchy Müsli, Eko, 200 g

  • Från 1 år
  • Sötma endast från frukt
  • Med fullkornsflingor av havre & dinkel
42 kr (210 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Ekologisk Frukostkringla Äpple & Jordgubbe

Freche Freunde Ekologisk Frukostkringla Äpple & Jordgubbe, 125 g

  • Från den 12:e månaden
  • Barnvänliga ingredienser
  • Smakar gott med mjölk eller yoghurt
34 kr (272 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Holle Gröt Purple Panther Ekologisk

Holle Gröt Purple Panther Ekologisk, 200 g

  • Från 1 år
  • Tillverkad av havre & dinkelflingor
  • Med blåbär
34 kr (170 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Holle Crispy Cereals Lama Loops Ekologisk

Holle Crispy Cereals Lama Loops Ekologisk, 125 g

  • Från 1 års ålder
  • Med fruktens sötma
  • Puffad spannmål
26 kr (208 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Holle Crispy Cereals Choco Chipmunk Ekologisk

Holle Crispy Cereals Choco Chipmunk Ekologisk, 125 g

  • Från 1 års ålder
  • För hela familjen
  • Med Fairtrade kakao
26 kr (208 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Holle Junior Müsli med Frukt Ekologisk

Holle Junior Müsli med Frukt Ekologisk, 250 g

  • Från den 10:e månaden
  • Utan sötningsmedel
  • Laktosfri och vegansk
40 kr (160 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Holle Havregrynsgröt Otter Oats Ekologisk

Holle Havregrynsgröt Otter Oats Ekologisk, 200 g

  • Från 1 år
  • Tillverkad av havre & dinkelflingor
  • Med äpplen, bananer & plommon
34 kr (170 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Gröt med Havre, Rått Bovete, Korn, Dinkel & Råg Ekologisk

Mamuko Gröt med Havre, Rått Bovete, Korn, Dinkel & Råg Ekologisk, 200 g

  • Från 6 månader
  • Bovete, korn, dinkel & råg
  • Utan salt
51 kr (255 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Himmeltau Mannagrynsdryck Bihonung

Himmeltau Mannagrynsdryck Bihonung, 405 ml

  • Krämig & mjölkig
  • Stabil utan kylning
  • Utan konserverande ämnen
36 kr (89 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Holle Ekologisk Bärmüsli

Holle Ekologisk Bärmüsli, 200 g

  • Från 1 års ålder
  • Mjölkfritt & veganskt
  • Med hallon & jordgubbar
36 kr (180 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Freche Freunde Ekologisk Müsli Banan, Äpple & Blåbär

Freche Freunde Ekologisk Müsli Banan, Äpple & Blåbär, 220 g

  • Från den 12:e månaden
  • Lätt att tugga
  • Återförslutningsbar påse
42 kr (191 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Mamuko Gröt med Dinkel, Bovete & Ris Ekologisk

Mamuko Gröt med Dinkel, Bovete & Ris Ekologisk, 200 g

  • Från 6 månader
  • Dinkel, bovete & ris
  • Utan mjölk & salt
51 kr (255 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Mamuko Havre- & Majsgröt Ekologisk

Mamuko Havre-​ & Majsgröt Ekologisk, 200 g

  • Från 6 månader
  • Havre & Majs
  • Utan mjölk & salt
51 kr (255 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Holle Ekologisk Demeter Fullkorns Birchermüsli

Holle Ekologisk Demeter Fullkorns Birchermüsli, 200 g

  • Från 1 år
  • 100% ekologiska ingredienser
  • Med äpplen, sultanrussin & mandel
34 kr (170 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Gröt med Krossat Korn, Dinkel, Råg, Rått Bovete & Havre Ekologisk

Mamuko Gröt med Krossat Korn, Dinkel, Råg, Rått Bovete & Havre Ekologisk, 200 g

  • Från 12 månader
  • Korn, bovete & havre
  • Tillverkad av fullkorn
51 kr (255 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Mamuko Havregröt Ekologisk

Mamuko Havregröt Ekologisk, 200 g

  • Från 4 månader
  • Babygröt gjord på fullkorns havremjöl
  • Utan salt
51 kr (255 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Gröt med Krossat Korn, Rått Bovete & Havre Ekologisk

Mamuko Gröt med Krossat Korn, Rått Bovete & Havre Ekologisk, 200 g

  • Från 12 månader
  • Bovete, korn & havre
  • Med mycket fiber
51 kr (255 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Mamuko Risgröt Ekologisk

Mamuko Risgröt Ekologisk, 200 g

  • Från 4 månader
  • 100 % rundkorniga risflingor
  • Utan mjölk & salt
51 kr (255 kr / kg)

Leverans till 21. oktober

HiPP Ekologisk Krispig Müsli

HiPP Ekologisk Krispig Müsli, 200 g

  • Från den 15:e månaden
  • Inget tillsatt socker
  • Inga smaktillsatser
36 kr (180 kr / kg)

Leverans till 19. oktober

Mamuko Gröt med Rått Bovete Ekologisk

Mamuko Gröt med Rått Bovete Ekologisk, 200 g

  • Från 4 månader
  • Tillverkad av skalat rått bovete
  • Utan mjölk & salt
51 kr (255 kr / kg)

Leverans till 21. oktober

Krispiga Havrebollar Kakao-Druva-Äpple Ekologiska

FruchtBar Krispiga Havrebollar Kakao-​Druva-​Äpple Ekologiska, 125 g

  • Från den 12:e månaden
  • Vegansk powermüsli
  • Utan tillsatser
32 kr (256 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

HiPP 7-kornsmüsli "God morgon", Eko

HiPP 7-​kornsmüsli "God morgon", Eko, 200 g

  • Från den 12:e månaden
  • Utan arom & tillsatt socker
  • Med fullkorn av hög kvalitet
36 kr (180 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Pure Goat Gröt 5 Spannmål, Eko

Pure Goat Gröt 5 Spannmål, Eko, 200 g

  • Från 6 månaders ålder
  • Av 5 spannmålssorter
  • Fri från gluten & soja
42 kr (210 kr / kg)

Leverans till 13. oktober

Mamuko Bovetegröt Ekologisk

Mamuko Bovetegröt Ekologisk, 200 g

  • Från 6 månader
  • 100% värmebehandlat bovete
  • Utan mjölk & salt
51 kr (255 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig

Gröt med Havre, Rått Bovete & Korn Ekologisk

Mamuko Gröt med Havre, Rått Bovete & Korn Ekologisk, 200 g

  • Från 6 månader
  • Bovete, havre & korn
  • Utan salt
51 kr (255 kr / kg)

Leverans till 08. oktober